Bir evin satın alımı için emlakçı aracılığıyla ev sahibiyle anlaştık.7bin tl kapora verdim.Kredi için banka işlerini halledeceğim sürece başladım.Bu arada emlakçı aracılığıyla ev sahibinin sıkışık olduğu ve banka işlerinin de biraz uzaması nedeniyle satıştan önce 25bin tl daha gönderebilir misiniz diye talep geldi.Ben de zaten evi almak üzere olduğum için ve karşı tarafın da zor durumunu karşılamak adına gönderdim.Fakat bankanın gönderdiği ekspertiz alacağım evin fiyatından çok daha düşük bir bedel belirledi ve evi almak için gerekli krediyi çekemeyeceğimi ve bu şartlar altında evin parasını karşılayamayacağımı ilettim.Daha öncesinde de zaten hem emlakçıyla hem de satın alacağım evin sahibiyle bu konuda sorun çıkmayacağını eve hayli hayli kredi çıkacağını zaten fiyatın düşük olduğunu söylemeleri nedeniyle güven oluşmuştu.

Neyse ailemle, ev sahibi ve emlakçıyla oturup konuştuk.Ev sahibi herhangi bir talebi olmadığını yalnız parayı başka bir yere yatırdığını o yüzden isterseniz senet yapabileceğini söyledi.Eniştem ise sizi çok sevdik senete gerek yok dürüstlüğünüze inanıyoruz parayı evi satınca verirsiniz dedi.

Yaklaşık 8 ay geçti adam bir türlü parayı göndermedi evini de alan çıkmadı.hatta eve 50 bin de zam yapıp internete ilana koymuş.Telefonlarımıza çıkmıyor iptal etmiş hatlarını.Emlakçı da yan çiziyor.Ben 5binlik kaporamı istemiyorum ama 20 binlik paramı almak istiyorum adam kayıplara karıştı resmen.Ne yapacağımı bilemiyorum.Mahkemeye mi vermeliyim savcılığa suç duyurusunda mı bulunmalıyım?Çünkü son gönderdiğim 20 bini ben kapora olarak değil borç niyetine gönderdim.6-7 tane de şahidim var..Parayı almak için ne yapılabilir?