Merhabalar, aylar önce Türkiye'ye giriş yaptığım zaman yurtdışından getirdiğim telefonu yasal olması için telefoncularda 50-100 TL yapmak yerine yasal olması için e-devlet üzerinden 150TL yatırdım. Kayıt işlemleri yaptım, kaydı tamamla dedim bitti. Ancak 1 ay geçtikten sonra mesaj geldi. "IMEI numarsı KAYIT DIŞIdır. 120 gün içerisinde kayıt edin." vaktim olmadı açıkçası bir yere gitmek, vergi dairesi vs. iş yüzünden yoğundum.

Aylar geçti şimdi 30 gün içinde kapanacak diyor. Şimdi devlet yasal olmamızı istiyor ama yasal olunca da yatırdığımız para boşa gidiyor. Şuan çok pişmanım, keşke telefoncuda 50 liraya filan yaptırsaydım dedim.

Şimdi ben yatırdığım para için BTK'yı 0312 294 94 94 numarayı aradım. Müşteri hizmetlerinde çalışanlar çok küstahça konuşurken verdiğim IMEI numaraları kayıt dışı olduğunu söyledi. Ben durumu izah ettim ama bana dediği şu "e-devlet üzerinden kayıt etmemişsiniz. kayıt etseniz görünürdü. para yatırmanız önemli değil. kayıt etmeniz lazımdı." yaptım diye milyon kere desemde inanmıyor ya da beyinleri almıyor. En son dedim paramı nasıl iade alırım diye. 444 0 189'u arayın dedi. Aradığım zaman 189'u arayın diyor, arıyorum ses yok. İsteyen denesin bu numara çalışmıyor.

Şimdi ben bu durumda ne yapabilirim? Ne paramı veriyorlar ne de telefonumun IMEI sorunu çözülüyor. Kime başvurabilir ya da neler yapabilirim? Bilen birileri yardımcı olursa çok sevinirim.