+ Konuyu Yanıtla
1 den 9´e kadar toplam 9 ileti bulundu.

Konu: IP Adresinden Mağdur Olan ve Dava Sonucu Olanlar?

IP Adresinden Mağdur Olan ve Dava Sonucu Olanlar? Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Feb 2018
  Nerede
  istanbul
  İletiler
  10
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Exclamation IP Adresinden Mağdur Olan ve Dava Sonucu Olanlar?

  Merhaba Forum Kullanıcıları ve Sn. Hukukçular;
  Şahsıma ait WI-FI Kullanılarak mağdur edildim ve adıma dava açıldı. Bilgisayar incelemesi talep edip, IP adresinin tek başına delil olarak kullanılamayacağı konusunda Savcılık makamına konuyu daha detaylı incelemesi, diğer yan delillerin bulunması konusunda ikna etmeye çalışıyorum. Biliyorum Hukuk' ta çok konuşmak olayları sapıttırır, o yüzden çok konuşmadan şunu söylemek istiyorum: Forumda benim konumdan mağdur olmuş kişilerin sorularını okudum fakat çok yakın ilişkili birkaç soru gördüm fakat sonucu hakkında net bir bilgi bulamadım yada ben aramayı beceremedim.
  IP adresi kullanılarak dolandırıcılık mağdur olan ( havale - eft ) kişi yada kişiler var ise lütfen neler yaptıklarını ve mahkeme sonuçlarını buraya iletip bizlerede yardımcı olabilirler mi? Benim mağdur olduğum konu hakkında detaylı bilgi şuradadır. https://www.hukuki.net/showthread.php...Dolandiricilik .
  --
  IP Adresi konusunda birçok insanın mağdur olduğu bariz ortada. Fakat soruyu nasıl sorduğun önemli, verilen cevabın da ne derece doğru verildiği önemli olduğundan dolayı farklı bir konu açaram tartışma başlatmak istedim.
  3 Sorum bulunuyor lütfen cevaplayınız..
  1- Bilgisayar incelemesi talep ettik, ne zaman gelirler ve nasıl gelirler. Üniformalı memurlar mı yoksa sivil memurlar mı gelir. ( Çevreden ne oldu acaba diye dedikodu yapılmasını istemiyorum, zaten mağdur durumdayım ) Gelen memurlar evde uyuşturucu arar gibi mi arama yaparlar yoksa ne yaparlar ?
  2- IP Adresine ait kimlik bilgisi bana ait çıktığından dolayı ve hesap sahibi ile hesaptan çıkarılan paranın gönderildiği karşı tarafın hesap sahibini tanımadığımı belirttim, yüzleştirme gibi konular olacak mı?
  3- Halka açık alanlarda kullanılan IP adresleri sonucu oluşan mağduriyette genelde Takipsizlik veriliyorken, neden şahsi IP adresinden yapılan aynı tür olaylarda farklı bir olgu meydana gelmiyor. Hukuk bilmiyorsak, kendimizi savunmayı bilmiyorsak tabi ki avukat tutacağız ama müdafi tuttuğumuz halde olayın seyri açısından yapmadığımız bir olay karşısında ceza alabilme ihtimali halen varken avukat tutup bir dünya ücret harcamak neden var? ( bu kısım eleştiri veya atıf olarak anılmasın lütfen )
  //-- IP adresi tek başına delil olarak kullanılamaz konusunda karar bulamadım, ama kullanılamaz konusunda beraat alan kişiler bulunuyor forumda. Beraat kararı ile ilgili kararları paylaşırsanız bunları emsal olarak kullanıp ilgili mahkemeye bunları sürüp kendimizi savunabiliriz, yardımcı olmak isterseniz lütfen kararları kişisel bilgilerinizi gizleyerek paylaşırsanız mutlu olur-uz/um.
  //-- Dolandırıcılık içerikli bu tür olaylarla sürekli meşgul olan Avukat veya Mahkemeler bu tür olaylar karşısında halen neden en etkin soruşturma ve kovuşturma yürütmezler? Örneğin: Bir şikayet varsa IP Adresi ile ilgili, gelin hemen bilgisayarı alın götürün, ifademi alın. Sonradan bilgisayar incelemesi talebini ben neden size dikte etmekle uğraşıyorum ? Sonra da ekstra bir şüphe oluşuyor yetkililerin aklında " Delil kararttı mı, yok ettimi, sildi mi, bulunamaz hale getirdi mi " vs vs. Kendimizi yeterince savunamıyorsak adalet nerde ? Hani hukuk devleti ? Hani İnsan hakları ? Hani Masumiyet Karinesi ? Hani İnsan psikolojisi ?
  --// Gidin gıcık olduğunuz birinin WI-FI adresini bir şekilde ele geçirin, sonra bu tür olaylara aracı olun yada direkt kendiniz yapın, kişiyi süründürün. Ne kadar saçma bir memlekette ve dünyada yaşıyoruz anlamış değilim. Türkiye' ye gelmekle iyi birşey yaptım sayılamaz, olayların bitiminden sonra vatandaşlık haklarımı yok ederek tekrar Yurtdışında ki hayatıma devam edicem, Hukuk olduğu iddia edilen ülke' de ceza almazsam tabi. Saygılarımla...  Hukuki NET Güncel Haber

  IP Adresinden Mağdur Olan ve Dava Sonucu Olanlar? konulu yargıtay kararı ara
  IP Adresinden Mağdur Olan ve Dava Sonucu Olanlar? konulu hukuk haber
  Konu aykutk34k tarafından (22-07-2018 Saat 16:01:44 ) de değiştirilmiştir.

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  Jul 2015
  Nerede
  Artvin
  İletiler
  1.180
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: IP Adresinden Mağdur Olan ve Dava Sonucu Olanlar?

  Öncelikle geçmiş olsun.

  Sizden küçük bir ricada bulunmak isterim: Yazınızın başında hakkınızda dava açıldığını yazıyorsunuz, bu durumdan anlaşılıyor ki hakkınızda iddianame düzenlenmiş, size tebliğ edilmiştir. Size gönderilen iddianame başta olmak üzere elinizdeki tüm evrakların resmini çekip(Ad ve soyadı gibi özel bilgileri kapatmak ŞARTIYLA ) bu yere koyunuz ki hukuki durumu net biçimde tespit edelim.


  Genel bir ifade kullanmak istiyorum: Özellikle Ceza hukukumuzda şüpheden sanık yararlanır ilkesi mevcut olup hakkınızda ceza verilmesi için her türlü şüpheden uzak kanıtların olması gerekiyor.


  Saygılarımı sunarım.
  Bir yanı dinlemeden karar veren, doğru karar verse bile adaletsizlik etmiş sayılır.

  Avukatlık mesleğine mensup olmadığımı, sitede yapmış olduğum cevap niteliğindeki yorumlar; şahsi araştırmalar sonucunda elde edilmiş bilgiler olduğunu ilanen belirtmek isterim.

  BİR MUSİBET BİN NASİHATTEN İYİDİR.

 4. #3
  Kayıt Tarihi
  Feb 2018
  Nerede
  istanbul
  İletiler
  10
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: IP Adresinden Mağdur Olan ve Dava Sonucu Olanlar?

  Sn. ayberk_08 ; İlgi için teşekkürler; Benım ıslemedıgım bir suc konusunda neden ben ispat yapmaya calısayım kı, bu kolluk ve ilgili mercilerin işidir. Benim ispat yapmak ıcın tek delıllerım sozlu beyanım, kısılerı tanımıyor olmam, hukuki geçmişim ve yapmadıgım ıle ılgılı yazılı savunmalarım . Eskiden " Her kişi sucu ıspatlanana kadar masumdur " ifadesi değişti. " Her kişi masumluğu ispatlanana kadar suçludur " oldu ...
  Anlatabıldım sanırım : Savcılığın iddianamesini yazıyorum:
  -----
  SORUŞTURMA EVRAKI İNCELENDİ:

  Şikayetçi Ab**** Ş****'in bilgisi ve rızası olmadan Halk Bankası nezdinde bulunan 0102*** numaralı maaş kart hesabından, 02/03/2018 tarihinde, 2.000,00 TL tutarındaki nakit paranın şüpheli Mü*** Ak*** isimli şahsın Ziraat Bankası nezdinde bulunan 7621****-5001 numaralı hesabına aktarıldığı,bu aşamadan sonra söz konusu tutarın hesaptan Esenyurt/İstanbul'da bulunan ATM aracılığında çekildiği, internet bilişim sistemi üzerinden yapılan suça konu buişlem esnasında H*** K**** aldına kayıtlı olan 78.177.1**.1** IP numarasının kullanıldığına yönelik iddia edilen eylemle ile ilgili olarak; Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından, 5237 sayılı TCK'nın 142/2.e maddesinde düzenlenen bilişim sisteminin kullanılması suretiyle hırsızlık suçundan hazırlık soruşturması yürütülmüştür.

  Halk Bankası ile yapılan yazışma neticesinde; şikayetçinin hesabından internet/mobil şube aracılığıyla sırasıyla müşteri numarası+parola+akıllı sms ile internet bankacılığı yöntemi ile 78.177.1**.1** IP 49477 IP PORT numarası üzerinden Samsun -Bulvar şubesi nezdinde bulunan 644-01027*** nolu hesabından Ziraat Bankası nezdinde bulunan TR96 0001 0002 4376 2144 **** 01 IBAN numaralı hesap sahibi M*** A**** 'e 2.000,00 TL Eft işlemi gerçekleştirildiği bildirilmiş, hesap hareketleri, Ip/Portbilgilerinin yer aldığı log kayıtları ile işlem detayları yazı ekinde dosyaya gönderilmiştir.

  Ziraat Bankası ile yapılan yazışma neticesinde,müştekinin hesabından bilişim yoluyla para havalesi yapılan TR96 0001 0002 4376 2144 **** 01 IBAN numaralı hesabın Mü**** A**** adına Trabzon şubesi nezdinde kayıtlı olduğu, hesaba Eft yoluyla gelen 2.000,00 tl'nin aynı tarihte ATM'den çekilerek alındığı, ATM görüntü kaydı saklama süresi geçtiğinden para çekme işlemine ilişkin kamera görüntüsünün temin edilemediği bildirilmiş,mevduat araştırma ve iletişim araştırma sonuçları ile hesap hareketleri cevabi yazı ekindedosyaya gönderilmiştir.
  İşlemler esnasında kullanılan bilgisayar bağlantı bilgilerinden ( 78.177.1**.*** IP 49477 IP PORT numarası üzerinden) hareketle kullanıcısının belirlenmesine yönelik yapılan araştırmada bilişim sisteminin kullanıcı bilgileri H**** K**** olarak tespitedilmiştir.

  Şüpheli M**** A*****, Ziraat Bankasından bulunan hesabın adına kayıtlı olduğunu, ancak hesaba ati bankamatik kartını kaybettiğini, hesabına gelne parayı kimin çektiğini, bilmediğini, kendisinin çekmediğin, kartını bulunan kişilerin cüzdanında yazılı olan şifresi sayesinde parayı çekmiş olabileceğini, suçlamayı kabul etmediğini söylemiştir.
  Şüpheli H**** K****, dosyada adı geçen Ip numarasının bağlı olduğu ikamet adresinin ve kimlik numarasının kendisine ait olduğunu ancak suça konu işlemi kendisinin yapmadığını, suçlamayı kabul etmediğini söylemiştir.
  Şüphelilerin üzerlerine atılı eylemi işledikleri hususunda haklarında kamu davasının açılmasına yeterli şüphe oluşturacak nitelikte delillerin elde edildiği anlaşılmıştır.

  Hukuki nitelendirme
  Somut olayda; şikayetçinin uhdesindeki paranın ele geçirilmesi sırasında bilişim sistemi kullanılmaktadır. Şüphelilerin hedefi bilişim sistemi değildir. Ayrıca kredi/banka kartının kullanımı da söz konusu değildir. Şüphelilerin kastı ve amacı bilişim sistemini kullanarak şikayetçinin bankadaki parasını çalmak, ele geçirmektir. Tamamıyla malvarlığına yöneliktir. Bu amaçla şüphelilerin, şikayetçinin parasına ulaşmak için şikayetçinin verilerini ele geçirmiş ve internet üzerinden banka sistemine girmiş ve hesaptaki parayı kendi hesaplarına havale etmiştir. Eylem tamamlanmıştır. Bu eylem nedeniyle maddi yarar sağlamıştır. Bu nedenle de eyleme 142/2-e maddesindeki (bilişim sistemlerinin kullanılması suretiyle hırsızlık) suçu uygulanmalıdır.

  Şikayetçiye ait bankacılık bilgilerinin haksız bir şekilde ele geçirilerek, internet aracılığıyla, şikayetçinin hesabından şüphelilerin internetbilişim sistemi kullanılarak işlem yapıldığının anlaşılması karşısında; şüphelilerin kastının şikayetçinin banka hesabında bulunan parayı bilişim sistemini kullanmak suretiyle kendi banka hesabına geçirmeye, şikayetçinin rızasına aykırı olarak malvarlığında azalmaya neden olmaya, başka bir anlatımla var olan veriyi başka bir yere göndermekten ziyade, bu verinin temsil edildiği parayı alarak mal edinmeye yönelik olduğu ve eylemin, 5237 sayılı Kanunun 142/2-e maddesinde düzenlenmiş olan suçu oluşturduğu dikkate alınarak,

  Şüphelilerin eylemine uyan 5237 sayılı TCK'nın 142/2.e maddesi gereğince CEZALANDIRILMALARINA,
  Şüphelilerinin, kasten işlemiş oldukları suçtan dolayı 5237 sayılı TCK'nın 53.maddesinde sayılan haklardan mahrum BIRAKILMALARINA,
  Karar verilmesi kamu adına talep ve iddia olunur. 10/07/2018
  Konu aykutk34k tarafından (23-07-2018 Saat 00:25:56 ) de değiştirilmiştir.

 5. #4
  Kayıt Tarihi
  Sep 2006
  Nerede
  Turkey.
  İletiler
  227
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: IP Adresinden Mağdur Olan ve Dava Sonucu Olanlar?

  hatırlarsanız daha önce üç ihtimal yazmıştım, 1.wireless hatta gitrme 2. IP adresi gerçek adresi yanlış tespit 3. zararlı yazılım
  1-şimdi kafam karıştı, akıllı sms kontrolünü nasıl geçtiler? sms in geldiği telefon belli değil mi?
  2-modem ve internet servis sağlayıcı firmanın kayıtlarına bakılsa hangi adrese hangi MAC adresi üzerinden gidilemez mi? Yani wireless a sızma söz konusu ise, o kişinin IP adresi üzerinden ama farklı bir MAC adresi üzerinden işlemler görülür. (MAC adresi donanıma bağlıdır ve çakışma ihtimali yoktur teorik olarak. Bunu da bozan hackerler var ama çok üst seviyelerde). Sonuçta biri hattınıza girdi ile illa ki başka bir donanım ile bu işi yürüttü. Fakat bu olayda MAC adresi hiç geçmiyor, bu adres sizin işinize yarayabilir.
  3-Windows unuzun lisanslı olduğunu ve güvenlik programı kullandığınızı belirtmiştiniz. Windows un lisanslı olması bir şeyi değiştirmez ve birçok güvenlik açığı bulunan bir işletim sistemidir. Kullandığınız güvenlik yazılımının da ne kadar koruduğu belirsiz. Size başımdan geçen bir olayı anlatayım, iş yerinde, uzaktan erişim için bilinen ve tüm dünyada kullanılan bir programı kullanıyorduk, yeni versiyonunu kendi sitesinden indirdim, meğer firmanın kendi sitesi saldırıya uğramış, hackerlar orjinal programı kendi bozdukları ile değiştirmişler. Ben programı kendi sitesinden indirdim ama bu hackerların değiştirdiğini indirmişim farkında olmadan. Dikkatinizi çekerim programın orjinal sitesinden indirdim. Daha sonra programı kullandım normal olarak. Windows lisanslı ve güvenlik programı aktif. Fakat program kendisi bir sürü windows servisi açıp, farklı adreslere erişip, dosyalarımı şifrelemiş ve not bırakmış, dosyaları geri almak için şu adrese şu kadar bitcoin gönder (buna cryptowall veya ransomware) deniyor. Güvenlik programı hiçbir işe yaramamış. Program normal olarak çalıştığı için de ilk etapta fark etmedim çünki programı kullanırken uzak masa üstüne bağlanıyorsunuz. Özeti, sizin bilgisayar da teknik bir kişi tarafından incelenmeli, arka planda çalışan ne olduğu belli olmayan bir .exe dosyası vs. bunlara sebep olmuş olabilir. Bu süreçte makinayı formatlamayın ve hatta ne olur ne olmaz diye diskin bir imajını alın bir kenarda dursun.
  4-Hiç tor browser kullandınız mı
  5-VPN kurdunuz mu veya kapalı siteler için DNS değişiklikleri yaptınız mı?
  6-Savcılar en ufak şüphede davayı açar. Bunun sebebi suçsuz olduğunza dair 100% emin olamadıkları içindir.

 6. #5
  Kayıt Tarihi
  Feb 2018
  Nerede
  istanbul
  İletiler
  10
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: IP Adresinden Mağdur Olan ve Dava Sonucu Olanlar?

  Sn. cemalgurler, katılımınız için teşekkürler ;

  Bu konu hakkında çevremde tanıdığım ileri derece bilgisayardan anlayan arkadaşlarımla konuşuyorum da herkes su konuya takılıyor " İşlem SMS le yapılmış yanı kısı bu ısleme onay vermıs gıbı gorunuyor, nasıl oluyoda itiraz edebiliyor ve suc duyurusunda bulunabılıyor, bunuda ozellıkle belırt. Belki geldi kendi yaptı, kurban olarak senı sectı. Amacı nedir bilemiyorum , Olamaz mı? " İhtimal dahilinde tabi ama zayıf bi olgu bi yandan , bilemedim..

  4-5-6 Maddelerınızde kı sorulara kısaca Hayır demelıyım cunku bu tur seyler ıcın bılgım var fakat kullanabılecegım bır mecram yok. Bahsettımı bılmıyorum ama bılgısayarı cok kullanmıyoruz, gun ıcı genelde kapalı oluyor ve yapılan ıslemler gun ıcı yapılmıs. Mac adresı konusunda ve bılgısayarlarımın ıncelenmesı konusunda incelem talep ettim ama gelen giden henuz yok. Uyusturucu baskını yapar gıbı gece yarısı yada sabaha karsı gelmesınlerde nasıl gelıyorlarsa gelsınler dıcem ama bununda ne olacagı bellı degıl. Her yonuyle bu iş problemlı ve kafa agrıtıyor. Kafama takmadan duramıyorum.
  -
  İllegal herhangi birşeyle ugrasmak ıcın bir nedenim yok, olsa bile dunyada en son kullanacagım ip adresi kendi ip adresim olur delimiyim ben. Turk telekom tarafı mac adreslerın kayıtını tutmuyormus onu sorusturdum, sadece baglanan modem ve atanan ip adresini kayıt altına alıyormus. Yanı zaten bu durumda ip benım olduguna gore modemde benım haliyle.
  ---
  Forumlarda acılan yakınlık ılıskızı zayıf olsada benım konuma benzer mesajlar var ama bazı Avukat kişiler olaya benzinle gitmişler, okudukça artık sucu ben ısledım tamam gıdım ben yaptım dıyesım gelıyor o derece Kendını Savunmak suc olmus canım vatanımda, "Her kişi masumlugu ispatlanana kadar Suçludur" a donmus durum..
  İyi Günler;

 7. #6
  Kayıt Tarihi
  Sep 2006
  Nerede
  Turkey.
  İletiler
  227
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: IP Adresinden Mağdur Olan ve Dava Sonucu Olanlar?

  İnanın benim de aklıma gelmedi değil ilk yazdığınız. Aslında şikayetçi olan kişi bir dolap çeviriyor olabilir yani sanki hesabından para çekilmiş şikayetçi ol suçu başkasına at. Hatta parayı çekenler ile ortak bile olabilir. Öyle şey mi olur demeyin ne olaylar, dolandırıcılıklar dönüyor. SMS olayı zaten muamma. Tek olay IP adresinin sizinkine denk gelmesi. Aslında imkansız olsa da ileri seviyede hackerlar gelen giden network paketlerini bozup kandırabilirler diye okumuştum bir yerlerde. O zaman da niye 2000 lira için uğraşsınlar denebilir.

  İyi bir avukat ile bu olaydan sorunsuz çıkacağınıza eminim. Tek kötü yanı adliyede uğraşasacaksınız. Hakim ve savcıların teknik yönleri zayıf olabiliyor. Savcı direk açar davayı detaya takılmaz. Hakim de direk cezayı verebilir uğraşmadan. Ama yargıtaydan döner. Bir de forumlarda bu tip olaylar çok oluyor ama insanlar sonucunu yazmıyor. Şu davanın sonucu ne olur diyorlar ama sonuçlanınca geri dönüp yazmıyorlar maalesef.

  Bir de şöyle bir olay var, banka IP bilgileri vs zaman damgası ile birlikte mi vermiş? Bu bilginin doğruluığu kesin mi? Zaman damgası kullanılmış mı yoksa direk şu ip şeklinde mi? Ayrıca IP spoofing denen olay da başınıza gelmiş olabilir bunu da araştırın.
  Konu cemalgurler tarafından (23-07-2018 Saat 11:32:23 ) de değiştirilmiştir.

 8. #7
  Kayıt Tarihi
  Jul 2015
  Nerede
  Artvin
  İletiler
  1.180
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: IP Adresinden Mağdur Olan ve Dava Sonucu Olanlar?

  Ricamı kırmadığınız için teşekkür ederim.

  Sanırsam iki sanık var, bu sanıktan biri sizsiniz. İlgili Ceza Mahkemesine hitaben yazılı bir savunma yapmanızı, hatta bu savunma dilekçesini bir avukat yardımıyla hazırlayınız, mahkemeye veriniz. Söz konusu savunma dilekçesinde ilgili modeme kimin bağlandığının incelenmesini, SMS’in hangi telefona geldiğinin detaylı incelenmesini ısrarlı bir biçimde talep ediniz. Şayet imkanınız varsa özel bilirkişiler yardımıyla modem cihazınıza girenlerin dökümünü çıkarıp savunma dilekçesine ek delil olarak sunabilirsiniz.
  Saygılarımı sunuyorum.

 9. #8
  Kayıt Tarihi
  Feb 2018
  Nerede
  istanbul
  İletiler
  10
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: IP Adresinden Mağdur Olan ve Dava Sonucu Olanlar?

  Sn. ayberk_08 , rica ederim daha açıklayıcı ve daha iyi oldu paylaşımam iddianameyi evet.
  Açılan mahkeme makamına ekstra savunmamı ve modem+bilgisayar ve diğer teknolojik cihazların incelenmesi konusunda yazılı talep ilettik avukatımla beraber. Eskiden verilen yargıtay kararları konusunda araştırma yapıyor avukatım. Bu konunun üzerine farklı bir açıdan daha gidiyoruz, bu kadar basit dava açılamamalı, insanlar bu kadar mağdur edilmemeli, hukuk varsa ki bence şu saate kadar yok, adaleti adaletle sağlayabilmek adına sürekli savunma halindeyiz. Karar lehime çıkar ise bana dava açan kişiye kadar manevi maddi tazminat davası açacağım hakkım var mı bılmıyorum dün geceden bu yana düşünüyorum. Mümkünse bu kararı tüm forumlarda paylaşıp benim durumumda olan kişilere yardımcı olması açısından emsal karar olarak paylaşıcam ki ellerinde bir koz olsun. ( Suistimalleri olabilir ama onuda makamlar düşünsün ).
  ------
  İnsanlar yardım talep ederken yazıyorda yazıyor, dava sonucunu destek olayım bilgi vereyim diye tenezzül bile etmiyorlar, birçok dava ile ilgili konular okudum durum böyle.
  Benim asıl merak ettiğim şu, buraya özellikle bilen biri cevap verir ise çok memnun olurum :

  Tatil planlarım var, 2 hafta sonra 20 günlük tatilim için şehir dışına çıkacağım;
  -Tatil esnasında cihazlarım alınmaya gelir ise bu memurlar nasıl eve girecekler?
  -Ben yoksam kapıyı kırıp içeri girme ihtimalleri var mı?
  -Bana bu konuda ekstra bir ifade gelir ise doğal olarak o karakola gidemeyeceğim için, ifademi nerede verebilirim?

  İyi günler saygılar;

 10. #9
  Kayıt Tarihi
  Jul 2015
  Nerede
  Artvin
  İletiler
  1.180
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: IP Adresinden Mağdur Olan ve Dava Sonucu Olanlar?

  Alıntı aykutk34k rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  Sn. ayberk_08 , rica ederim daha açıklayıcı ve daha iyi oldu paylaşımam iddianameyi evet.
  Açılan mahkeme makamına ekstra savunmamı ve modem+bilgisayar ve diğer teknolojik cihazların incelenmesi konusunda yazılı talep ilettik avukatımla beraber. Eskiden verilen yargıtay kararları konusunda araştırma yapıyor avukatım. Bu konunun üzerine farklı bir açıdan daha gidiyoruz, bu kadar basit dava açılamamalı, insanlar bu kadar mağdur edilmemeli, hukuk varsa ki bence şu saate kadar yok, adaleti adaletle sağlayabilmek adına sürekli savunma halindeyiz. Karar lehime çıkar ise bana dava açan kişiye kadar manevi maddi tazminat davası açacağım hakkım var mı bılmıyorum dün geceden bu yana düşünüyorum. Mümkünse bu kararı tüm forumlarda paylaşıp benim durumumda olan kişilere yardımcı olması açısından emsal karar olarak paylaşıcam ki ellerinde bir koz olsun. ( Suistimalleri olabilir ama onuda makamlar düşünsün ).
  ------
  İnsanlar yardım talep ederken yazıyorda yazıyor, dava sonucunu destek olayım bilgi vereyim diye tenezzül bile etmiyorlar, birçok dava ile ilgili konular okudum durum böyle.
  Benim asıl merak ettiğim şu, buraya özellikle bilen biri cevap verir ise çok memnun olurum :

  Tatil planlarım var, 2 hafta sonra 20 günlük tatilim için şehir dışına çıkacağım;
  -Tatil esnasında cihazlarım alınmaya gelir ise bu memurlar nasıl eve girecekler?
  -Ben yoksam kapıyı kırıp içeri girme ihtimalleri var mı?
  -Bana bu konuda ekstra bir ifade gelir ise doğal olarak o karakola gidemeyeceğim için, ifademi nerede verebilirim?

  İyi günler saygılar;
  Kapınızı kırmak suretiyle evdeki cihazlara el koyma gibi bir uygulama olmaz diye düşünüyorum. Çünkü siz, tüm samimiyetinizle savunmanızı yapıyorsunuz ve daha önemlisi savcılık, emniyet ve mahkemeler ile gerekli irtibatı koparmıyorsunuz. Emniyet veya mahkeme sizden bir belge veyahut kanıt ( Cihazları ) istemesine karşı siz, yardımcı olmasanız; açıklama yapmasanız adli makamlar o kanıtları ( Yani cihazları ) cebren ( zorla) sizden alırlar. Hayatın olağan akışına ters ( zıt) yönde bir savunma, açıklama ve hareket yapmadığınız sürece kapınız kırılarak evinize girilmez.
  Konu ayberk_08 tarafından (27-07-2018 Saat 11:10:42 ) de değiştirilmiştir.
  Bir yanı dinlemeden karar veren, doğru karar verse bile adaletsizlik etmiş sayılır.

  Avukatlık mesleğine mensup olmadığımı, sitede yapmış olduğum cevap niteliğindeki yorumlar; şahsi araştırmalar sonucunda elde edilmiş bilgiler olduğunu ilanen belirtmek isterim.

  BİR MUSİBET BİN NASİHATTEN İYİDİR.

+ Konuyu Yanıtla

Benzer Konular :

 1. [Ceza davaları] Tahrik sonucu olanlar
  Öncelikle merhabalar sayın hukuki.net üyeleri ben Ulucan SANCAKTAR 19 Yaşında lise 4 öğrencisiyim düzce kalıcı konutlarda ikametgah ediyorum geçen...
  Yazan: Ulucansancaktar Forum: Ceza Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 01-04-2016, 08:28:42
 2. Yeni alınan daireye ait halen devam etmekte olan dava sonucu kim sorumludur?
  2014 Eylül'de Siteden bir daire satın aldım, daha önce site yönetimi tarafından bir firmadan güvenlik ve temizlik işleri için hizmet alımı yapılmış,...
  Yazan: oseden Forum: Kat Mülkiyeti Hukuku
  Yanıt: 4
  Son İleti: 29-01-2015, 15:17:00
 3. İş kazası sonucu mağdur oluyorum
  Merhaba, Ben taşeron bir firmada yönetici olarak çalışmaktayım.Mesai saati içerisinde görevi olmayan bir işi arkadaşına yardım olsun diye yaptığı...
  Yazan: Bulutbey00 Forum: Bireysel İş Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 21-10-2014, 17:59:43
 4. Sigortası çift yattığı için mağdur olanlar
  değerli hukukçu arkadaşlarım; Bir yakınım Bağkurdan tarım sigortasını kendisi yatırırken o sıralar boşta kalmamak için taşeron bir firma adına...
  Yazan: canavaravcısı Forum: Sosyal Güvenlik Hukuku
  Yanıt: 4
  Son İleti: 23-01-2014, 18:06:32
 5. Mağdur olan eş erkek ise
  59 yaşında,halen çalışmak için istekli ve arayış içinde bir mühendisim.Evlendiğimiz 1977 den bu yana hiç çalışmayan evhanımı eşim ile şiddetli...
  Yazan: eskiayan1 Forum: Aile Hukuku
  Yanıt: 2
  Son İleti: 07-03-2008, 08:43:13

Bu sayfada bulunan kavramlar:

İlgili Hukuk terimleri

İnternet Araçları

İnternet Araçları

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  Hukuk Blog |  2019 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2019 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2019 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.