Selamlar herkese kolay gelsin.
Benim bir kaç sorum olacak öncelikle yaşanan olayı özet geçmek istiyorum.

- 30/01/2018 tarihinde Bonzai kullandım ve civarda ki vatandaşlar bunu farkedince 112'e bildirmişler ambulans ile hastaneye götürüldüm istemediğim halde serum takıldı sonrası karakol ifade ve biyolojik numuneler.
İfade de kullandığımı kabul ettim kan ve idrar testlerin de de çıkmış zaten.

- 31/01/2018 olaydan tam bir gün sonra sokaktan geçerken başka bir kullanıcı arkadaşıma rastladım ve tam 10 15sn sonra sivil ekipleri bizi aldı o gün kullanmamıştım üzerimde de yoktu fakat tekrar ifade alındı kullanmadığımı belirttim tekrar numune verdim..

Ben bu süreler içerisinde normal de Sakarya' da oturuyordum üniversite için yakalanmaların hepsi ise Bursa' da yani memleketim de tatile geldiğim günlerde oldu. Sakarya da bulunuyorken hiç kullanmadım kullananlara rast gelmedim arayışına girmedim her seferinde Bursa da ki arkadaşlarımın ısrarı üzerine oluyordu zaten.

- 20/04/2018 Üniversite' de işim bitmişti artık finallerimi vermiştim memleketime döndüm ve yine yakalandım yakalanma ise şöyle oldu çok küçük bir doz kullandım ki satın almamıştım arkadaşım verdi yoldan geçen ambulans şoförleri beni tanıdığından durdular yine ne yaptın gibi bir soru sordular bilincim yerinde iyi olduğumu hissediyorum ve uyuşturucunun etkisi dahi yok bunlar tuttu araca aldılar işte uyuşturucu mu kullandın diyorlar falan yok abi iyiyim bırakın gideyim eve gidiyordum falan dedim yine de götürdüler hastaneye bizim sivil ekip yine geldi ve yine numune ve ifade. Ambulans şoförlerinden biri uyuşturucu kullandığını itiraf etti gibi bir rapor vermiş ETMEDİM.

Bunlar üzerine dedim ki artık dur. Eşyalarımı toparladım biletimi aldım ve İstanbul'a taşınmaya hazırlandım gitmeden önce kayıtsız olarak sivil ekiplerde ki tanıdıklarıma civarda bulunan tüm satıcıları, tüm kullanıcıları, yaşanan olayları, satıcıların nasıl elde ettiklerini, çocukları nasıl kullandıklarını vs. bütün pisliklerini anlattım ama ihbar veya benzeri tarzda bir belgesi olmadan muhabbet edercesine oda beni dikkatlice dinledi hatta bir kaç gün sonra İstanbul'a taşındığım da ilçemizin haber ajansından Narkotik ekiplerinden genel tarama gibi bir haber vardı belirttiğim tüm adreslerden geçen araçları falan kontrol etmişler bir sürü de yakalanma olmuş.

Şimdi asıl sorularıma gelirsek sayın bilirkişiler bugün evime ilk dosyamın (30/01/2018) tebligatı ulaştı ve Kamu davasının 5 Yıl ertelendiği, 1 Yıl Denetimli serbestliğe tabii olduğumu ve Tedavi kararı çıkarıldığı yazıyor tebligatta ki tarih 05/07/2018
sonra ki dosyalar ne olacak burada belirtilen denetimli serbestlik yaşanan diğer 2 olayın dışında mı verilmiş bir karardır?
Ya da tebligat elime 18.07.2018'de ulaştığı için bir şekilde atlatma durumu var mıdır?

3 aydır yasa dışı hiç bir şey kullanmıyorum ama tüm bu olaylardan önce konulan bir ADHD tanım var bu yüzden uyarıcı bir ilacı kırmızı reçete ile kullanıyorum tebligatta uyuşturucu,uyarıcı madde kullanması halinde... diye geçen bir yazı var bunu kapsar mı?
Denetimli serbestlik ve Tedavi için nereye ne zaman başvurmalıyım ve bu süreçler nasıl işliyor?

Bana zamanınızı ayırıp yardım ederseniz size çok minnettar olurum yardımınıza muhtacım..
Saygılarımla iyi günler.