Merhabalar;

Ben blog sayfası kurmak istiyorum fakat telif hakları konusunda tereddütlerimi sizlere danışmak isterim.

1-Sayfamda gayrimenkul haberlerine yer vermek istiyorum, birtakım yerel veya ulusal haber sitelerinden edindiğim haberleri veya belediyelerin açıkladığı duyuru ve haberleri kendi blog sayfamda yeni bir fotograf ve açıklama ile [U]Kaynak[U] sitesinin kısayolu verilerek paylaşmam doğru olur mu?

2-Yazdığım sayfa içeriklerinin bazı kısımlarında Wikipedia'dan alıntı yaparak ve Kaynak belirterek yaptığım paylaşımlarım doğru olur mu?

3-Kuracağım blog sayfa içeriği emlak ve gayrimenkul konuları hakkında örneğin; bölgedeki bir konut projesinin görsellerini,bilgilerini ve kendi adres ve satış ofisi bilgilerini paylaşmam yani onların reklamını yapmam onların resim ve bilgilerini kullanmam açısından bir telif hakkı doğurur mu?

4-Gayrimenkul konusu hakkında bir takım yararlı sayfalar; belediyelerin e-imar sayfaları, tapu parsel sorgulama sayfası, hürriyet emlak, sahibinden.com, kredi hesaplama sayfası gibi İnternet sayfalarına onların iznini almadan kısa yollar oluşturmam doğru olur mu?

Yardımcı olan ve zaman ayırıp cevap veren herkese teşekkür ederim.