İyi çalışmalar,

15 yıldır kiracısı olduğum bir iş yerim var, son üç senedir bir ortağım vardı ve şimdi yollarımızı ayırdık. Ortağımla olan şirket adına halen 2 senelik geçerli kira sözleşmem mevcut, ancak o şirket ismiyle artık devam edemem. Daha önceden de olduğu gibi şirket ismi değişikliği sebebi ile kira sözleşmemi yenilemem gerekiyor.
Dükkanım yerinde birleştirilerek kullanılan 2 adet dükkandan oluşuyor. Dükkanın biri "A" kişisine ait. Hissedar yok. Diğeri ise yakın zaman kadar "A"(%37,5 hisse), "B"(%37,5 hisse) ve "C"(%25 hisse) olmak üzere üç hissedarlı idi, kirayı hisseleri oranında hesaplarına yatırıyordum. Ancak bir sene kadar önce "A" kişisi "B" kişisine haber vermeden "C" kişisinin payını satın alarak, büyük hissedar konumuna geçmiş, bu durumdan kaynaklı araları açılmış davalık olmuşlar şimdi davaları geri çekmişler ama aralarındaki kavga sürmekte.
İsim değişikli nedeni ile kira sözleşmemi yenilemek üzere kendilerine talepte bulunduğumda "A" kişisi yani büyük hissedar talebimi onaylayıp, yeni şirket ismimle sözleşmeyi hemen imzaladı, ancak "B" kişisi diğer hissedar tarafından zarara uğratıldığını ve problem çıkarmak istediğini, bu yüzden payına düşen kirayı kabul etmediğini daha fazla para istediğini ve bu durumun benle ilgisi olmadığını, diğer hissedara zorluk çıkarmak istediğini söylemekte. Ben arada kalmış durumdayım. Zaten yeni sözleşmeyle kiraya %20 zam yapıyorum, bir de "B" kişisine fazladan istediği parayı verebilecek durumda değilim.
-Bu durumda nasıl bir yol izlemeliyim?
-Pay ve paydaş çoğunluğu aranıyor denmekte, Hissenin çoğunluğuna sahip "A" kişisi ile yeni sözleşme imzalayıp, yoluma devam edebilir miyim?
-Bu durumda "B" kişisi dava açarsa, beni dükkandan çıkartabilir mi?