İyi günler. İlk öncelikle böyle bir forum oluşturulduğu için teşekkürler. Bir çok konuda bilgi edindim. Yardımınızı beklediğim konu; yengem abime boşanma davadı açtı ve açmadan önce de abimle bankada ortak kasada biriktirdikleri ve düğünde takılan altın ve paraları ne var yok hepsini dava açmadan girip almış ve dava açarkende 2500 tl maaş alıyor, benimle ilgilenmiyor, aile içi şiddet var gibi ithamlarda bulunmuşlar. Öncelikle abim 19000 tl ücretle (yol parası da içinde) çalışıyor. Resmi yatan para 1900 küsür lira. Benle ilgilenmiyor dedi bir çok yere götürüp gezdirdi sağlık sorunları için hastahaneye diyet için diyetisyene we spor salonuna götürüp kayıt ettirdi aile içi şiddet dediği abim bir kere yengeme vurmuş ve sonrasında " sana vurduğum için pişmanım ellerim kırılsaydı wurmasaydım" derken ses kayıdı almış delil olarak bunu sunuyor şiddete. Ayrıca abim instagram dan başka bir erkekle de konuştuğunu yakalıyor. Vede düğünden kalan we sonrasında biriktirilen tüm birikimleri banka lasasından alıp dawa açtı. Benim sorum böyle bir durumda yukarda belirttiğim konular doğrultusunda abime nafaka ve boşanma dawası açtı.

Abim gene de nafaka öder mi? (Başka erkekle konuştuğunun resmi weya kayıtı yok sadece mahkeme kararı ile alınırsa delil olur)

asılsız suçlamaları bize bir etki eder mi? Veya bunların asılsız olduğu öğrenilmesi davada herhangi bir leyhimize weya aleyhimize karşı etkisi olurmu ?

Karşı tarafın akrabalarından da 1 kişi şahidimiz war kız tarafının geçimsiz olduğu we kendi annesi tarafından darp edilerek kızına öğütler werdiğinin. Kendi tarafımızda ise yakın akrabalarımınız hepsi birebir şahitler olan olayların bazılarında yanlarındaydı. Bunun nafakanın düşmesinde weya boşanmada faydası olurmu

Tüm bu anlatılanlar sonrasında karşı dava açsak ne davası açabiliriz?

Teşekkür ederim