Herkese merhabalar
Benzer bir konu araştırdım malesef benzer bir durum bulamadım onun için yeni konu açtım. Eğer benzer bir konu bar ise şimdiden özürdilerim.
Eşimle şiddetli geçimsizliğimiz var. Ben sadece son olayı söyleyip sorumu soracağım. Eşim annesinin üzerine kendisi kullanmak ğzere bir araba aldı. Bende bardağı taşıran son damla diye evi ayırdım. Kredi ile yeni bir ev aldık tapusu ve kredisi benim üzerime kendisi kefil değil. 120 ay ve sadece 14 taksit ödendi. şerh koydurdu için satamıyorum. Boşanmak için protokol hazırladık evden ayrılmam şartıyla kabul etti ben evden kiraya çıkıp yeni bir ev tuttum. Eşim evi abimin üzerine devret boşanayım diyor. İşi yokuşa süryor. Ben boşanalım evi tüm haklarımla başka bir şey istemeden sana veya abine devredeceğim diyorum. O boşanmadan önce devret diyor.
Şimdi avukatımdan malesef net bir yanıt alamıyorum. Burada belki bir alternatif yol bulurum diye sizlere sormak istedim. Maaşım 3000 tl civarı kredi 2800 yeni tuttuğum ev 600 tl kirası var. Bu kredisi olan evden nasıl kurtulabilirim? Örnek çekişmeli boşanma davası açarsam eşim birlikte ödediğimiz karadarı ile mi hak isteyebilir yani 14 ay yoksa boşanma süreci bitene kadar mı yani diyelim 3 yıl sürdü krediye hiç katkı yapmasa bile eve boşanma bitene kadarmı hak sahibi olur? Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.