ıyı günler. satlık daıremın mutfağı bına ana atık su gıder tıkanmasından dolayı su bastı. mutfak dolap parke kullanılamaz hale geldı. durumu kat malıklerıne ıletıp hasarın ortak karşılanmasını talep ettım kabul etmedıler. mutfak su bastığı gun yonetıcının cagırdıgı su tesısatcısı gıder borularını degıstırdı o zaman ondan yapılan ısı gösteren yazılı beyan aldım. ana gıder borusu degıstırıldı dıye. mutfak duvarı boru degıstırılmesı sırasında baya yıkıldı.ev o haldeyken bılırkısı talep ettım mahkemeden.parkeler dolap şişmiş halde ve duvar yıkılmış beklerken.ancak bilirkişi evde oluşan hasarın kaynağı tespit edilememiştir diye rapor verdı.yaklaşık 4 bın tl cıvarında masraf belırtmıs.( batman da bu bilirkişi olarak gorevlendırılenlere selamlar olsun) bı de dalga geçer gıbı müdahale edilmeden tespit yapılmalı dedıler. mahkeme başvuru prosedür bılırkısı gelme takriben 2 hafta surdu.ama bıdaha aklımda ev su basarsa tesısatcıya müdahale yaptırıp kapattırmayacam.bına yıkılsa bıle bekletecem.müstehak olan buymuş. bılırkısıye ıtıraz ettım aylar sonra aynı rapor geldı. yıne ıtıraz ettım ama cevap yok bu arada ev hasardan dolayı bekliyor ne kıraya verebıldım ne satabıldım. 6 aylık mahkeme dava zamanasımı dolacak dıye mahkemeyı bır an once açmalıyım.mahkemeden talebım sadece gosterılen maddı hasar mı olmalı yoksa bu aylık sure boyunca kıralayamama satamama dan oluşan kayıp ve bana verdıgı ugras ve üzüntüden oluşan manevı tazmınat talebı olabılır mı. ayrıca danıstııgım bır avukat davanın kat malıklerıne degıl muteahhıte açılması gerektıgını dusundugunu soyledı. davalı kım olmalı bu konularda gorusunuzu beklıyorum saygılarımla ...