Cümleten Selamun Aleyküm hayırlı ramazanlar başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum ;
2015 aralık ayında bir arkadaş ortamında uyuşturucu içerken yakalandım ve 5 yıl Kamu Davasının açılmasının ertelenmesi cezası aldım yani 5 yıl herhangi bir olaya karışmayacağım anlayacağım kadarıyla bir sonraki olay 3 ay önce bir icra mahkemesi çıkışında koridorda ben ve karşı taraflar arasında kavga oldu yanlız ben hiç bişi yapmadığım halde kamera kayıtlarıda ortada , karşı taraf telefon mesajlarında hakaret ettiğimi ifade eden mesajlarıda olayın içine katmış. Savcı'nın iddanemesine göre dosyanın en altından C.G ( Ben ) TCK . 53 maddesiyle yargılanmamı mahkemeye sunmuş.

Sorularım şu şekilde ;
1) Ben askeri personelim tck 53 e göre ceza alırsam ve aralıkta işlediğim olayda olayın içerisine girecek cezam bu durumda ne olur ?
2) TCK 53 araştırdığıma göre en az 6 ay hapis cezası olduğu taktirde yüz kızartıcı suç ise meslekten atılıyorum anladığım kadarıyla, Hakaret suçu iş hayatıma bir olumsuzluk katar mı ?
3) Eğer Kavgadan ceza alacaksam toplam iki cezamı para cezasına çevirebilirmiyim ?
Şimdiden çok teşekkür ederim iyi ramazanlar.