Öncelikle saygılar.

Oğlum (20 Aylık) özel bir hastanede sünnet oldu. Ameliyata girerken hiç bir şeyi yokken, ameliyathaneden geldiğinde göz kapağında (kan oturması şeklinde) ve gözünün üzerinde alın kısmında morlukla geldi. Ne olduğunu sorduğumuzda ise kimse bir cevap vermedi. Sünnetin üzerinden 9 gün geçmesine rağmen morluk hala tamamen geçmedi.
Ertesi gün ateşlenmesi sebebi ile aynı hastaneye başvurduğumuzda, oğlumdan kan ve idrar tahlili istendi fakat bu örnekler alınamadı(Oğlumun kilolu olmasından dolayı damar bulamadılar). Girişi iptal etmelerini istediğimizde biraz mırın kırın ettikten sonra iptal ettiklerini söylediler. Başka bir hastaneye gidip gerekli tetkik ve tahlilleri yaptırıp tedavi sürecimizi başlattıktan sonra hastaneden ayrılırken, provizyon alma aşamasında, iptal ettiğini söylemelerine rağmen iptal etmedikleri ve üzerine tüm tahlillerin yapılmış gibi özel sağlık sigortamız dan provizyon alındığını öğrendik. Tüm olaylar sonrası herkesçe bilinen şikayet sitesine başlık açmam üzerine ilgi alaka ve soruşturma başlattıklarını söylemek için dönüş yaptılar.

Bu konularla alakalı nasıl hukuki bir yol izleyebilirim? Nereye nasıl şikayetçi olabilirim ? Maddi manevi dava açmak istiyorum.