+ Konuyu Yanıtla
1 den 3´e kadar toplam 3 ileti bulundu.

Konu: İşe İade İstinaf Sonrası Yargıtay

İşe İade İstinaf Sonrası Yargıtay Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  May 2018
  Nerede
  İstanbul
  İletiler
  2
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Thumbs down İşe İade İstinaf Sonrası Yargıtay

  Kısaca özetlemeye çalışacağım.
  Türkiyenin sayılı şirketlerinden birinde çalışırken mobing ve baskı sonucu haklarımızda verilerek işten çıkartıldık.Fakat haksız yere işten çıkartıldığımız için toplam 8 kişi işe iade davası açtık.
  -Dava açılış şubat 2017
  -Dosyanın İstinafta Görülmesi 12 Temmuz 2017 ve kararın yazılması 1 Nisan 2018 i buldu ve Mayısın ilk haftasıda tebligatlar avukatlarımıza ulaştı.
  Fakat sorun şu ki karşı taraf bu seferde Yargıtaya gitmiş.Avukatımızın dediğine göre bu saatten sonra kararda bozulma olmaz diyor.Zaman sizin lehinize faiz işliyor diyor.
  1)Merak ettiğim ilk mahkemenin verdiği karardan sonramı faiz işlemeye başlıyor ve bunun kısası nedir?Çok cüzi rakamlarmı merak ediyorum.
  2)İşten çıkartıldığımda imza attığım bodroda yazan rakamdan daha düşük yatırılmıştı bunu karar onandıktan sonra ayrı talep edicez dedi avukatım ve zaten bodrodaki hesaplamada yanlış yapılmış dedi.Bunun işleyişi nasıl oluyor?
  3)İşten çıkartıldığımda Ocak ayıydı ve 1 Yıl 10 aylık personeldim bu süreçte yaklaşık 3. yılımı doldurmuş olacaktım bu yüzden bu sene içerisinde sonuçlanırsa 2 yıllık kıdem dahamı hak kazanacağım,benim gibi diğer kişilerinde boşta geçen süresi eklendiğinde fazladan kıdemleri oluyor yoksa bu sadece 4 ay boşta geçen süre bir kereye mahsus eklenip 1 Yıl 10 ay+4 ay sadece bir yıllık dahamı kıdem kazanacağım?
  4)Yargıtay da kararı onarsa işe almak için 1 ay süreleri olacak ve sonrasında alacak davasımı açmak zorundayız yoksa mahkeme kararıyla icra dairesinemi gideceğiz ?
  5) Araya adli tatil giricek sanırım dediğimizde o onu etkilemez demişti acaba toplu dava dosyası daha hızlı sonuçlanma ihtimali varmıdır?(sekiz kişi açmıştık fakat dosyalar yogunluktan dolayı ikiye bölündü ilk açıldığında diğer dört kişinin henüz istinaftan gelmedi)
  Biz istinaf kararı onar 1 aylık süreç başlar derken bir de yargıtay şoku yaşadık. Deneyimli arkadaşlar varsa aynı süreçten geçmiş önerilerinizi bekliyorum.Şimdiden teşekkür ederim  Hukuki NET Güncel Haber

  İşe İade İstinaf Sonrası Yargıtay konulu yargıtay kararı ara
  İşe İade İstinaf Sonrası Yargıtay konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  Oct 2016
  Nerede
  İzmir
  İletiler
  3.559
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: İşe İade İstinaf Sonrası Yargıtay

  Bu soruları neden avukatınıza sormuyorsunuz?
  Sordunuz da, aldığınız cevaplar doğru mu diye burada kontrol mu ediyorsunuz?

  Vekalet ilişkisi güvene dayalı bir ilişkidir. Güvenmiyorsanız baştan vekalet vermeyecektiniz.
  Yazdıklarım "hukuki tavsiye" değil, "hukuki bilgi"dir.

  Bu hukuki bilgilerin, mevzuat veya içtihat değişikliği nedeniyle zaman içinde güncelliğini yitirebileceğini, sizin hukuki probleminize bire bir uymayabileceğini unutmayın. Hukuki sorununuz hakkında en doğru danışmanlığı vekalet vereceğiniz avukattan alabilirsiniz. İnternetten veya başka yerlerden öğrendikleriniz ile yürüteceğiniz hukuki işlemlerde hak kaybına uğrayabilirsiniz.

  Av. Yusuf Selçuk ATEŞKAN - www.ateskanhukuk.com

 4. #3
  Kayıt Tarihi
  May 2018
  Nerede
  İstanbul
  İletiler
  2
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: İşe İade İstinaf Sonrası Yargıtay

  Alıntı Av.Yusuf Selçuk Ateşkan rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  Bu soruları neden avukatınıza sormuyorsunuz?
  Sordunuz da, aldığınız cevaplar doğru mu diye burada kontrol mu ediyorsunuz?

  Vekalet ilişkisi güvene dayalı bir ilişkidir. Güvenmiyorsanız baştan vekalet vermeyecektiniz.  Sayın Ateşkan sanırım yukarıda yazmış olduklarımı kendinizce farklı yorumlamış avukatıma güvenmediğimi

  ve aldığım yanıtları burda doğrulatma çabasına girdiğim yanılgısına düşmüşsünüz.Hatırlatmak isterim burası hukuki bir platform ,karşılıklı bilgi alışverişide gayet doğal. Avukatımla bunları neden konuştuğum ya da nekadarına yanıt aldığım konusunda detaylı diyaloglarımı paylaşmam mı gerekirdi? Bu konularda kesin bilgiye bu platformda ulaşırım düşüncesiylede üye olmadım.İnsanlar dava süreçlerinde birbirine önerilerde bulunuyor ve karşılıklı fikir alışverişinde bulunuyor.Sizde takdir edersinizki işe iadelerde adalet sistemimizin ağır aksak ilerlemesi süreci iyice uzatıyor.Başta güvene dayalı kurulmuş vekalet ilişkisi çeşitli sorunlarla zedelenebiliyor.Bu yüzden güven kaybı yaşadıysamda veya güvenmeden vekalet vermiş bile olsam sizin olasık barındıran düşüncelerinize göre bu tamamen benim sorunum.Merak ettiğim ve sağlıklı bir dava sürecinin devam edebilmesi adına eğer sizde paylaşmak isterseniz yukarıda sıralamış olduklarım soruların yanıtları konusunda sizin de öneri ve birikimlerinizden faydalanmak isterim.

+ Konuyu Yanıtla

Benzer Konular :

 1. İşe İade Sonrası Tekrar İşten Çıkarılma
  Eşim işe iade talebimiz sonrasında arabuluculukta işe geri iade edildi. Arabuluculuk sözleşmeşinde işe başlatmama tazminatı olarak 28 bin TL...
  Yazan: honder34 Forum: Bireysel İş Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 23-05-2018, 15:20:22
 2. [Tüketici hakem heyetleri] THH Kararı sonrası Ürünün İade Edilememesi
  Merhaba, Telefonumun azami tamir sayısı aşıldığından dolayı firmayı İl Tüketici Hakem Heyetine şikayet etmiştim. Heyet te lehime kararını vermiş....
  Yazan: bymrz Forum: Tüketici Hakları
  Yanıt: 0
  Son İleti: 28-11-2017, 19:35:18
 3. Gerekçeli Karar sonrası İstinaf Hk
  Merhabalar, İşe iade davasını kazandım. Karar 22.08.2017 de yüze karşı okundu. Sonrasında 29.08.2017 tarihinde gerekçeli karar yazıldı. 08.09.2017...
  Yazan: erciyes01 Forum: Bireysel İş Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 20-09-2017, 14:45:02
 4. İşe İade Davası Sonrası Karar Değişikliği
  Merhaba, ben çıkarıldığım iş yerimden tazminatı almış durumdayım. Ancak haksız olarak çıkarıldığıma hukmeden mahkeme işe iade davamda beni haklı...
  Yazan: ugurerden Forum: Bireysel İş Hukuku
  Yanıt: 6
  Son İleti: 14-07-2016, 03:00:53
 5. İşe İade Yargıtay Kararı
  İşe iade davam iş mahkemesi tarafından red edilmiştir. Yargıtay bu kararı "Geçerli Sebepten İş akdi Fesh" sayarak onamıştır. Sorular: 1. Yargıtay...
  Yazan: haluk_cakar Forum: Bireysel İş Hukuku
  Yanıt: 5
  Son İleti: 13-06-2007, 11:52:08

Bu sayfada bulunan kavramlar:

istanbul istinaf 28.hukuk da ki ise iade dosyam

Forum

İlgili Hukuk terimleri

İnternet Araçları

İnternet Araçları

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2020 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.