Arkadaşlar kamu kurumunda taşeronda çalışıyorum.İhalede yapılmış olan sözleşme gereği DANIŞMANLIK MÜŞAVİRLİK HİZMETİ olarak imza atılmıştır.Şirketimizin yaptığı iş danışmanlık olduğundan dolayı kadro verilmedi.Bende şuanda kadro için dava açmayı düşünüyorum.Süremde daraldı vakit yok.Yaptığım işe gelecek olursam Karayollarında Tünel İşletme Biriminde ELEKTRİK-ELEKTRONİK TEKNİKERİ olarak görev yapıyorum ünvanımda bu şekilde geçiyor.İşimin özeti;tüneldeki giriş ve çıkışlardaki tümel içindeki kamera sistemlerinin bakım onarımını yapmak,aynı şekilde tümel iç ve dış aydınlatmalarada bakmak,havalandırmalara bakmak,elektrik dağıtım binasındaki kontrol ve arızalara vs bakmak,tünel iç ve dışında bulunan göstergelere bakmak(hız göstergesi,yön göstergesi vb). Şimdi sormak isterim bu iş müşavir danışman işimidir acaba? Asıl işi yapıyoruz 12 saat çalışıp 2 vardiya halinde görev yapıyoruz.Hakediş kağıdımızı heray sonu imza atıyoruz bölge müdürlüğüne teslim ediliyor.Kısacası sanki oranın memuruymuşuz gibi çalışıyoruz.

Benim sizlerden ricam daha önceden bu şekilde karar çıkmış taşeron işçi kurum işçisidir şeklinde Yargıtay kararı lazım.Yani Mülavirlik Danışmanlık değil PERSONEL ÇALIŞTIRILMASINA DAYALI HİZMET ALIMIDIR şeklinde emsal karar lazım.Taşeronlukla ilgili yargıtay kararı paylaşırsanız memnun olurum.
Teşekkürler