Merhaba. 1 yıl önce 3 yasında olan kızımı gribal enfeksiyon sebebiyle hastaneye görürdük.İlgili doktor kan tahlili istedi ve Kan alma esnasında hemşire zorlamadan dolayı Hem Temiz kan damadına hem kirli kan damarina girmiş. Ve 1 hafta sonra kolda şişme meydana geldi aynı hastaneye gittik röntgen çekildi ve ultrason istendi fakat 3 ay sonraya gün verildi bizde ilgili doktora süre uzun olduğu için kapsamlı bir hastaneye sevk istedik fakat yapmadı gerekçe ise cihaz varken başka hastaneye sevk yapmam demesi. Kendi imkanlarimizla 60 km uzakliktaki hastaneye gittik Kızımin ameliyat olması gerektiği söylendi ve 2 hastane daha dolaşarak ameliyat oldu. Özürlü yada engel kalma durumu yok fakat ameliyat izi nedeni ile ileride emniyet personeli olamama sakıncası varmı ki ?
idari yönden kan alınan hastanenin hasta haklarına şikayetçi olduk ve soruşturma sonrası tıpta bu tarz hatalar olabilir diye İdari soruşturma kapatıldı ( Karar Dosyasinda Karara itiraz edeceğim bir üst merci belirtilmedi)
İlgili Konu için hemşire hakkında tıbbi hata , doktor hakkında ise kendisine gelen Çocuk olan hastaya teşhis ve tedaviye baslayamadigi halde neden kapsamli hastaneye sevk etmedigi ve 60 km uzaga gittigimizi yolda cocugun damari patllasa müdahale edemeyecektik suçlaması ile C.Başsavcılığına Suç duyurusunda bulundum. Kaymakamlik Hemşire hakkında Soruşturma izni verdi fakat doktora vermedi. Hemşire "" Çocuklardan Kan alırken Yanında Mutlaka Yardımcı Hemşire bulundurmak Zorundadır ve Bulundurmadığı için zorlamadan dolayı tıbbi hata ve bu hata çocuğun ameliyat olma zaruretine kadar gitmiştir " suçlaması maddesi konulmuş. Ameliyat oldum epikrizt raporunu savcılığa verdim. Fakat Adli Tıp Raporu isteniyor . neden rapor isteniyor ve Dava nasıl sonuçlanır ?
Bilgi ve Önerileriniz İçin Teşekkür Ederim.