Merhabalar,
2016 yılında yazmış olduğum bir yazıya ve bununla ilgili attığım tweetlere ilişkin olarak
1- Yazıya erişim engeli kararı aldırdılar. (Erişim engelinin kaldırılmasına yönelik itirazımız oldu, reddedildi. Anayasa Mahkemesi'ne bireysel başvuruda bulunduk. Karar çıkmasını bekliyoruz.)
2- Hakkımda, savcılığa suç duyurusunda bulunuldu. Marka itibarını zedelediğim iddiası ile. (Anladığım kadarıyla, soruşturma hala devam ediyor. Tazminat davalarının reddine ilişkin mahkeme kararının örneğini istemiş Savcılık. SÜREN SORUŞTURMA açıklamasıyla)
3- Aynı kuruluş tarafından hakkımda iki tane ayrı MANEVİ TAZMİNAT DAVASI AÇILDI. Marka itibarını zedelemek suçlamasıyla.
Tazminat davaları birleştirildi, üçüncü duruşma sonrasında davaların REDDİNE karar verildi. Gerekçeli kararda, hakim İnsan Hakları Avrupa Sözleşmesi'nin 10'uncu maddesine atıfta bulunmuş. Tebliğ tarihinden itibaren 2 hafta içerisinde İSTİNAF yolu açık olmak üzere karar verilmiş. TEBLİGAT henüz yapılmadı.

SORUM, KARŞI TAZMİNAT DAVASI AÇMA NİYETİM İLE İLGİLİ...

- Hala yazıya ilişkin erişim engeli devam ediyor. (Hem itibar hem de reklam geliri kaybım söz konusu)
- Hakkımda 2 ila 5 yıl arası hapis istemiyle savcılığa suç duyurusunda bulunuldu. Hem savcılık soruşturması ile uğraştım, uğraşıyorum. Benim itibarım zedelendi, güvenilirliğim yara aldı bu suçlama ile.
- Erişim kararı engeline itiraz, Anayasa Başvurusu, Savcılık ifadesi ve tazminat davalarına ilişkin olarak, vekalet ücreti ve harçlar ödedim. Maddi kaybım söz konusu.

Bu koşullar altında ben Maddi ve Manevi zararlarımın tazmini için bu kuruluşa tazminat davası açabilir miyim?
Dava açma koşulları şeklen nasıl oluşur?
Süre kısıtlaması nedir?

Teşekkürler