KYK'dan 2013-2014 'ten itibaren kredi alıyordum. Ocak 2016'da merkezi yerleştirme puanımla yatay geçiş yaptım ve durumundaki değişikliği KYK Kredi Dairesi Başkanlığına 30 gün geçmeden (yönetmelikteki süre) bildirdim.
Kredim 2018 haziran ayında kesilmesi gerekirken 2017 haziran ayında kesildi. Kredimin 1 yıl daha odenmesi gerektiğini gecen ay farkettim. Daha once yatay gecis yaptigim icin erken kesildi diye dusunmustum. Kuruma dilekçe yazdım. En sona "2017 haziran ayından 2018 haziran ayına kadar ödenmesini, ödenmemiş ayların da tarafıma ödeme yapılmasını..." yazdım.
Bir süre sonra bu dilekçeye istinaden KYK dan bana bir yazı geldi. Özetle sen bize "hazırlık sınıfı " okuduğunu 2017 haziran ayında 30 gun gecmeden dilekçeyle bildirmedin. Bundan dolayı sana Mart 2018 dan itibaren kredi ödeyecez ama aradaki ödenmemis aylari sana odeyemeyiz cunku sen bize 2017 de kesildigini bildirmedin 30 gun icinde hazirlik okudugunun belgesiyle gibi sacma sapan bi bilgi yazisi geldi.. ne dedikleri de anlasilmiyor ama ozet bu yani..
Benim sorum şu; benim 2016 da yolladığım dilekçe ve evraklarda "ZORUNLU HAZIRLIK SINIFI okuduğum "zaten" mevcuttu. Kurum bunu göre göre neden kredimin bitiş tarihini 2017 olarak günceller? Bu arada geri ödeme tarihim de 2020 olması gerekirken 2021 idi geçenlerde yolladığım dilekçeyle düzelttiler. Yani ortada aleni bir yanlışlık var. Ben yeniden bunu belirten bir dilekçe yazdım. Amacım aradaki aylarin kredisini de alabilmek çünkü 2017 de kredim kesilince zorlandım ve hatta etrafa borçlandım. Mağdur edildim.
Nihayet; dilekçeme yine bu ve benzeri bir cevap gelirse dava açsam kazanabilir miyim? Aydinlatirsaniz sevinirim.
Saygılarımla..