Merhabalar 25 yaşında bir kadınım. Bunalımda olduğum bir süre zarfında (23 yaşındayken) Azerbaycan, Bakü’den internet aracılığıyla biriyle tanışmıştım bir süre sevgili gibi konuştuk şahısta yüzümün gözükmediği ama benim olduğumun belli olduğu bazı fotoğraflarımı isteği üzerine güvenip yolladım. Ayni süre zarfında kıskançlıkları, sürekli bunaltması, güvensiz hareketleri sebebi ile konuşmayı sonlandırdım ama şahıs sürekli rahatsız etmeye devam etti. Ben de kendisini her yerden engelledim bu sefer başka telefon numaraları aracılığıyla yapmaya başladı. Aradan 1 yıl geçti düzenli güzel bir ilişkim varken şahıs fake bir instagram hesabı açıp bütün eş dost akraba ekleyip fotoğrafları o hesaba ekledi. Beni de ekledi, hesap gizli olduğu için fotoğrafları bir tek ben görebildim karşılığında benimle konuşmazsan, yatmazsan bu istekleri kabul edeceğim herkes görecek şeklinde söylemlerde bulundu. Durumu erkek arkadaşıma ilettim kendisi instagram üzerinden bu şahsa yazdı, şahıs da bana bir daha beni rahatsız etmeyeceğini ama yaptığımın çok şerefsizce olduğunu başka bir erkeğe bunu söylememem gerektiğini bedelini ödeyeceğimi söyledi. Şimdi aradan tam 1 yıl daha geçti ilişkim devam ediyor ve bu şahıs beni instagram üzerinden başka bir hesaptan ekleyip kalpli öpücüklü bir nasılsın mesajı attı. Tekrar erkek arkadaşımı bulaştırmak istemiyorum ama cevap vermezsem tekrar fotoğraflarımı aileme arkadaslarıma yollamakla tehdit edeceğini biliyorum. Uluslarası alanda şantaj ve tehditten dolayı pek bir şey yapılamıyor diye biliyorum özellikle de Azerbaycan gibi hukuki anlamda çok da hassas olmayan bir ülkede... Bu şahısa karşı ne yapabilirim?