Merhaba,

Yaklasik 11 sene once bir arkadasimla (Ali) beraber ev kiraladik ve kira sozlesmesi ikimizin adina. Tahmin edilecegi uzere, kiraladiktan 5-6 sene sonra ayrildik ve ben son 2 senedir yanima baska bir ev arkadasi (Veli) aldim. Bu 2 senenin son 1 senesinde de yurtdisinda calistigim icin kirayi ve faturalari, kira sozlesmesinde ismi olmayan Veli bana gonderiyor, ben oduyordum. Artik yurtdisinda yasamaya karar verdigim icin evi kapatmak istiyorum ve uzerime olan elektrik,su ve dogalgazi da iptal ettirmek istiyorum. Fakat Veli israrci bir sekilde evden cikmak istemiyor. Hatta Veli usendigi icin ikametgahini su an kaldigi eve dahi aldirmamisti. Isin aksi gibi de ev sahibimiz Almanya'da yasadigi icin kendisine ulasamiyoruz. Ben en son care olarak son kirayi gonderirken, kiradan 11 sene once vermis oldugum depozitonun yuzde 90'ini duserek (her ihtimale karsi) kalan tutari EFT yaptim ve not kismina da ekledim. "Mart ayinda evden cikiyorum, depozitoyu kestim, beni lutfen arayin" Kendisinden henuz bir ses cikmadi. Bu sirada ev sahibinin kuzenine ulastim ve kendisine Subat sonunda evden cikacagimi belirttim. Kendisinde de Almanya numarasinin olmadigini ve ararsa haber verecegini iletti.

Ben gectigimiz haftasonu evdeki tum esyalarimi sattim ve evden tamamen ayrildim. Ay sonunda da elektrik, su ve dogalgazi e-devlet uzerinden iptal ettirecegim. Fakat Veli eve yeni esyalar getirmis ve yeni sozlesme imzalamadigi halde belli ki cikmak gibi bir niyeti yok, elektrik, su ve dogalgazi nasil actiracagi da bence bir muamma. Bu durum, benim ve kira sozlesmesinde adi gecen ilk ev arkadasim acisindan bir yasal bir sorun yaratir mi? Bundan sonrasi tamamen Veli'nin sorumlulugunda midir? Bir baska deyisle de Veli evi usulsuz bir sekilde isgal ediyormus sayilir diyebilir miyiz?

Konuyla ilgili fikirlerinizi yazabilirseniz cok sevinirim. Kafam allak bullak oldu

Tesekkurler.