Merhaba,

2015 yılında 3 ay süreliğine bir abc limited şirketine akrabamın hisselerini devir alarak ortak oldum.
Ortaklar arasındaki anlaşmazlıklardan dolayı 3 ortakta şirketi borçsuz temiz bir şekilde dışarıdan birine devir etti.
Sonrasında akrabam ve söz konusu şirketteki ortaklardan biri ticari faaliyetlerini devam ettirebilmek için benim 5 yıllık xyz şirketime ortak oldu.
3 kişi 1.5 yıl ticaret yaptıktan sonra gene anlaşmazlıklardan dolayı akrabam ve diğer ortak xyz şirketimden ayrıldılar ve şirketimde eskisi gibi tek kaldım.
Bu süreçte abc şirketi 1-2 adres değişikliği ve ortak değişikliği daha gerçekleştirmiş.

Bugün icra memuru ve bir avukat abc şirketinin 2 ay önce yazılan karşılıksız bir çeki için benim xyz şirketime icraya geldiler bütün evrak dolabımı ve bilgisayarımı inceleyerek abc şirketine ait evrak bulmaya çalıştılar. 2015 yılının benim ortak olduğum dönemine ait 3 sayfa mizan bularak ofisimdeki eşyalarımı haciz ettiler.

Abc şirketi ile xyz şirketi arasında para alışverişi fatura hiçbir ticari ilişki yok.
Abc şirketin de hisse devri dışında hiçbir yerde imzam yok.
Aklım almıyor, 2 sene önce 3 ay şirkette bulundum diye abc şirketini batık bir şekilde bıraktığımı ve faaliyetlere xyz şirketinden devam ettiğimi iddia ediyorlar.
Yarın haciz işlemine itirazda bulunmak için icra mahkemesine gideceğim.