İyi günler ;
Eşim tsk sivil memur , lojmanda oturuyoruz. Olay tarihinde Eşim 2. donem ust uste apartman yoneticisi secildi.Lojman yön.krl. denetcisi de secildi .
Ayni apartmanda oturduğumuz bir kisi tarafindan 3-5 kere lojman yonetimine evcil hayvan besledigimiz icin yazili şikayette bulundu.Hic birinde hayvan evde besledigimiz tespit edilmedi ve uyari yada bir ceza almadik.
Bir gun elektrik faturasini yatirmayi unuttugumuz icin elektrik saatimiz sökülmüş aksam eve geldigimde fark ettim .Eşim gorevde yukselme sınavında sehir disinda idi . Kendisini aradim ayni zamanda yonetici ,
Apartmanda her katta bulunan acil durum prizleri var. Oradan ertesi gun faturayi yatirincaya kadar seyyar kablo ile esimden ve apartmanda bir kisiye bilgi vvererek elektrik aldim bedelini odedik .Buzdolabi icin.
Bize husumeti olan ve daha once de hayvan besliyoruz diye sikayette bulunan kisi apartmanda kabloyu gorunce Loj.yon. sikayet yazisi yazmis .
Apartman sakinlerinin bilgisi ve izni disinda elektrik kablosu cekilmistir diye
2. Maddede de evde evcil hayvan beslendigi tespit edilmistir.
Lojman yon .bun uzerine tuttugu tutanakta sadece kalbo cekildigi tespit edilmistir. Yazıyor bunun disinda hic bir ibare yok.
Lojman yön. Şikayet 05.06 tutanak 04.06 ,lojman yonetimi sadece uyari cezasi veriyor. ( apartman yonetiminden yada yoneticiden yada diger ve daireden bilgi almadan.
Bu arada üs komutani bana takik onu bimere sikayet ettigim icin.
Esim loj.yon. denetci seciliyor .Baskan ve uyelere huzur payi ve aidattan muhaf ediyor eşime bu hakki vermiyor .
Bu sikayeti firsat bilen komutan olaya mudehale ediyor
Bunun uzerine komutanlık, tck da olmayan 142 ve 141 ile suclayip Nitelikli hirsizlik lojmandan kolluk kuvveti ile tahliye ettirdi.Cumhuriyet savciligina suc duyurusunda bulundu. Karsiliksiz yararlanma olmadigina karar verdi savcilik.kovusturmaya yer yoktur.
Bunun uzerine 9.10 tane dilekce yazdik yazdığımız dilekcelere verdikleri yazili cevaplarda iftiralar attilar
Bu soyledigim tum olaylar ve gelismeler resmi evraklar seklinde elimizde mevcut

- - - Updated - - -

10.9.2012 'de lojmana giriyoruz ,
Lojmanda tek svl memur biziz bizi sindirmek icin baski kuruyorlar .Karsi komsu astsb.ayda 1.2 kere lojman nizamiyesinde nobet tutuyor. Nobet tuttugu zamanlarda arac ile girislerimizde sorun cikariyor, haksiz yere bizi sikayet ediyorlar ( ben petshop isletiyordum. Apartman cevresindeki kedi kopek ne varsa bizden biliyorlardi.) bunun ustune 16.08.2013 tarihinde mobbing konulu resmi dilekce ile apartmanda ve lojman girisinde yasadigimiz sorunlari loj.yon. bildirdik.
Bu dilekceden 40 gun sonra loj.girisinde karsi komsu nobetci iken yine sorun cikardi.kendimi kaybettim ve araci nizamiyeye surdum.
Olay büyüdü komutanlik beni sikayet etti. Kamu malina zarar verme , hakaret , gorevi yaptirmama.
Mahkeme ilk ikisinden berrat verdi .gorevi yaptirmamamaktan.18 ay 22 gun hapis verdi.yargitaya gittim .Yargitay dilekceyi ve üst sinirdan ceza verilmesinden dolayi bozdu.
Loj.yonetimi yada üs komutanlığı hic bir islem yapmadi lojmanda ne bir uyari ne bir ceza yada lojmandan tahliye ; nedini olaydan 40 gun once verdigimiz dilekce.
Bundan sonra surekli lojmanda bizimle ugrasmaya basladilar .
Surekli evcil hayvan besliyoruz diye sikayet fakat hic bir sey bulamadiklari icin bir sey yapamadilar .
Üs komutani lojman yon. Yazi yaziyor evinde kopek besliyor gerekeni yapin diye .lojman yon. Birsey bulamiyor.belgeli !!
Eşim 2014-2015 apartman yoneticisi seciliyor. 2015 te loj.yon.denetci olarak seciliyor
Us komutanı eşim haric yonetimde olan herkese huzur payi ve aidattan muaf ediyor.
Esimin komutani uyariyor aciginizi ariyor.sizi lojmandan atmak icin diyor.

3 Haziran 2015 aksami eve geldim .esim sehir disinda elektrik faturasini yatirmadigim icin saati sokmusler .Eşimi aradim (ayni zamanda yonetici ) daire 5'e haber vermemi ve apartmanda her katta bulunan acik acil durum prizinde seyyar kablo ile kablo cekmemi soyledi.buzdolabi icin apartmanin faturasini biz oderiz dedi ve odedikte.
O gece hastalandim, yuksek ateş , sabah erkenden askeri hastaneyi aradim ambulans ile evden aldilar acil servise , 39 derece ates 2 serum yedim .5 saat acilde kaldim. 4 gun rapor verdiler . Igne tedavsi ,kan ve idrar tahlilleri tum evraklar bizde

05.06.2015 sikayet tarihi resmi dilekce
Bu arada apartmanda oturun sahis dilekce ile bizi sikayet ediyor .dilekcede 2 madde var .
1.Apartman sakinlerinin bilgisi ve izni disinda kendi adina kullanmak uzere elektrirk hatti cekildigi tespit edilmistir.
2. Bahse konu daire icerisinde halen evcil hayvan beslediği tespit edilmistir. Daha oncede b7 konuda sikayet tarafimca edilmistir.
Yukarıdaki nedenler ile d.1 hakkinda yasal islem yapilmasini arz ederim.

Bu yazi ustune Lojman yonetimi 3 kisi ile tutanak tutuyor. 04.06.2015 !!!!
Sikayet 05.06.2015
Tutanak 04.06.2015
Tutanakta ;
Tek madde var ,
Daire 1 bina ortak kullanimi olan prizden evine seyyar kablo ile elektrik çektigi tespit edilmistir.

Bu sikayet ve sikayete istinaden tutulan tutanaga dayanarak loj.yon. uyari cezasi verdi.
Us komutanligi mudahale ederek yazili olarak bu olay uyari ile gecistrilemeyecegini bu olayin
Tck 141 ve 142 oldugunu ( o tarihte tck da boyle bir suc yok. ) ve derhal lojmani tahliye etmemizi istedi ve kolluk kuvveti ile 20 gunde lojmandan atti.
Cumhuriyet savcılığına 141 142 sikayette bulundu savcilik karsiliksiz yararlanma olmadığını kovusturmaya gerek olmadigina karar verdi.