Merhabalar şu an Türkiyedeyim.Eşim Kazakistan vatandaşı bundan 3-4 yıl önce kadar yani 2013 yılında Türkiye'de resmi nikah yaptık ve 2 çocuk sahibiyiz.Kazakistanda kendime vatandaşlık almak için eşime Türkiye vatandaşılığı almadım malum 3 yılı doldurduğunuz için.Kazakistana yerleşmek ve yaşamak istiyoruz elimizde eşimin ailesi tarafından adıma gönderilen Davetiye olmasına rağmen Kazakistan konsoloslugu bana 3 aydan fazla vize vermiyorum.Uzun süreli vize almam için Kazakistandayim bir bankada 6bin dolarlık hesabım olduğuna daire bir banka dekont istiyorlar benden.Esimin ailesinin bilgisizliği yüzünden nikahimizi Kazakistan makamlarında 3 yıldır bir türlü tescilleyemedik.Birde 3bin lira kadar para cezası varmış.Acaba Kazakistanda evlilik teşvikleri hangi şehir hangi kurumda yapılıyor bilgisi olan varsa lütfen bana bir yol göstersin.İki ülke arasında sıkışıp kaldık.Eşim için Türkiyede her yıl vize parası ödemek bıktım zaten maddi sorunlar yüzünden Kazakistan'a yerleşmek istiyorum Turkiyedeki evimi satıp öyle yerleşmeyi planliyoruz.Kazakistanda böyle işlerle ücretli olarak ilgilenen herhangi danışmanlık firması varsa bana bir iletişim yolu göstersin lütfen