+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 14 ileti bulundu.
    Nerede
    Düzce
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Hukuk Bürosunun 3. şahıslara attığı eve haciz mesajları

Merhaba,

Çeşitli sebeplerle bankalara olan borçlarımı ödeyemedim ve 2 kredi kartı ve 2 kredi icra takibine girdi. Kredi kartlarından biri için bana ulaşan hukuk bürosu ile görüştüm. Şu an ödeyemeyeceğimi ve mümkün olan uzun süreye ertelemelerini, para bulmaya çalıştığımı ilettim. Ankca herhangi bir taahhüt vermedim.

Dün beni hiç aramadan iş yerimi arayıp, telefon numarası bırakmışlar. Ben de arayıp, "Böyle durumlarda beni aramanız gerekiyor. Beni aradığınızda açmazsam bunu yapın. Ancak beni hiç aramadan iş yerimi aramanız yanlış. Sonuçta bazı işverenler böyle şeylerden hoşlanmaz." dedim ve borcun ödenmesi hususunda aynı şeyleri söyledim. Telefondaki bayan da bana benim dosyamla ilgilenen arkadaşın 10 dk sonra beni arayacağını söyledi ve ben de "Peki. Bekliyorum." dedim ve bayan telefonu kapattı. Bu konuşma 17:30'da gerçekleşti ve beni arayan olmadı.

Buraya kadar bir sıkıntı yok gibi duruyor, ancak bundan sonrası asıl problem. Bu gün saat 11:30'da eşimin erkek kardeşi beni aradı ve bir hukuk bürosundan kendisine mesaj geldiğini söyledi. Mesajda bana hitaben "... bankası icra dosyasının ödenmemesi nedeni ile tespit edilen adreslerinize haciz kararı alınarak icra dairesi kanalı eşya kaldırımına geçilecektir." deniyor.

Dahası aynı mesajı amcama da göndermişler. Başka kişilere gönderdiler mi bilmiyorum.

Şimdi benim sorum şu. Ben ekonomik sorunlar yaşadım ve bu borcu ödeyemedim. Ödemeye de çalışıyorum. Ancak bu Hukuk Bürosu bana, kardeşlerime, anneme veya eşime mesaj atmıyor veya aramıyor da nasıl oluyor da kayın biraderime veya amcama benim evime gelecek olan icranın tebligatını yapabiliyor.

Bunun hukuki karşılığı nedir? Ben yarın bu hususta savcılığa ve İstanbul barosuna dilekçe vereceğim ama Hukuk Büroları bu hakkı kendisinde nasıl görüyor? Bu davranış yüzünden insanların aile bütünlükleri bozulabilir, benim iş verenim ters birisi olup, onunla problem yaşayabilirim.

Beni aramadan, benimle hiç bir bağı olmayan insanlarla benim bilgilerimi nasıl paylaşabilirler? Bana ulaşamasa tamam da, bu anayasadaki kişisel bilgilerin korunması hususuna aykırı değil mi?

Bu arada; hukukçulara çok büyük saygım vardır. Mutlaka bi bildikleri vardır ama hukuki olan her şey meşru mudur? Sonuçta hepimiz insan değil miyiz? Benim kayın biraderime bu mesajı atarak neyi çözmek istemiş olabilir bu insanlar?

Hukuki NET Güncel Haber

Hukuk Bürosunun 3. şahıslara attığı eve haciz mesajları konulu yargıtay kararı ara
    Hukuk Bürosunun 3. şahıslara attığı eve haciz mesajları konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    12.252
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Hukuk Bürosunun 3. şahıslara attığı eve haciz mesajları

Bana kardeşimin veya bi akrabamın borcundan dolayı mesaj atsalar mesela ben demekki ödeyecek durumu yok yazık gidip elimden geleni yapayım taksitle filan ödeyeyim akrabamdan alırım alamazsam da canı sağolsun derim mesela, hukuk bürosu da böyle düşünmüş olabilir ama zaman kardeşin kardeşe acımadığı yardımcı olmadığı bir zaman olmuş havanda su dövüyorlar.

Nerede
    Washington Amerika
    İletiler
    2.850
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bir avukatın tarafları sulhe davet etmeye her zaman hakkı vardır. Hatta arabuluculuk çıktı. İnsanlar mahkemelerde dolaşmasın diye... Borcu olmak ayıp bir şey olmadığı gibi bir avukatın borcu öde demesi de ayıp olamaz değil mi?

Nerede
    Düzce
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Şimdi avukat arkadaşlar yuvarlak cevap veriyolar. Borcunu öde demekten veya sulhe davet etmekten bahsetmiyorum burda. Ben şunu soruyorum. Benim borcum beni ve ailemi ilgilendirir ki; burda borcunu öde demiyor, benim evime icra göndereceği hususunda başkasının telefonuna sms atıyor. Bu borcunu öde demek değil.
    Benim kişisel problemlerimi benimle ilgisi olmayan insanlara vermek kişisel hakka tecavüz değil mi? Benim borcumu veya evime gelecek icrayı kardeşime, anneme veya dedeme değil de neden kayın biraderime anlatıyorsun? Bunu bilmemesi gereken biriyse veya eşim ailesinin bilmesini istemiyorsa? Bütün bunlar benim kişisel haklarım değil mi? İcra göndereceksen gönder. Bunu neden üçüncü şahıslara söylüyorsun? Lütfen birisi kahvede sohbet eder gibi değil, hukukçu gibi cevap verirse sevinirim... Ben buraya hukukçulardan bilgi almak amacıyla yazdım...

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nerede
    Adana
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Ukabeyn rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Şimdi avukat arkadaşlar yuvarlak cevap veriyolar. Borcunu öde demekten veya sulhe davet etmekten bahsetmiyorum burda. Ben şunu soruyorum. Benim borcum beni ve ailemi ilgilendirir ki; burda borcunu öde demiyor, benim evime icra göndereceği hususunda başkasının telefonuna sms atıyor. Bu borcunu öde demek değil.
    Benim kişisel problemlerimi benimle ilgisi olmayan insanlara vermek kişisel hakka tecavüz değil mi? Benim borcumu veya evime gelecek icrayı kardeşime, anneme veya dedeme değil de neden kayın biraderime anlatıyorsun? Bunu bilmemesi gereken biriyse veya eşim ailesinin bilmesini istemiyorsa? Bütün bunlar benim kişisel haklarım değil mi? İcra göndereceksen gönder. Bunu neden üçüncü şahıslara söylüyorsun? Lütfen birisi kahvede sohbet eder gibi değil, hukukçu gibi cevap verirse sevinirim... Ben buraya hukukçulardan bilgi almak amacıyla yazdım...

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Sizinki iyiymis yine Turk Telekom benim ayrildigim sevgilimi ariyordu. Gerci bende sirf eski sevgilimin beni arasin sesini duyayim diye odemeyi surekli geciktiriyordum ama neyse Her seye ragmen etik olmayan bir davranis. Onun numarasini nerden bulmuslar ya da onu neden ariyorlar hicbir bilgim yok. Annemi babami ne bilim kardeslerimi aramak varken baska operatorun kullanicisi olan eski sevgilimi aramalari eneteresan..

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nerede
    Düzce
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı BlackCurse01 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sizinki iyiymis yine Turk Telekom benim ayrildigim sevgilimi ariyordu. Gerci bende sirf eski sevgilimin beni arasin sesini duyayim diye odemeyi surekli geciktiriyordum ama neyse Her seye ragmen etik olmayan bir davranis. Onun numarasini nerden bulmuslar ya da onu neden ariyorlar hicbir bilgim yok. Annemi babami ne bilim kardeslerimi aramak varken baska operatorun kullanicisi olan eski sevgilimi aramalari eneteresan..

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    İşte ben de tam bu hususta yasal düzen nedir diye sormak istedim? Bu konuyla ilgili bir kanun maddesi var mı? Nereye nasıl ve hangi gerekçe ile şikayet etmeliyim. Benim borçlarımla ilgili başka insanların rahatsız edilmesi bence insan haklarına aykırı diye düşünüyorum.

Avukat arkadaşlar anladığım kadarıyla bilgi vermek istemiyor.

Bu bir suç mudur, kabahat midir? Mahiyeti nedir? Hangi yolu izlemem gerekiyor?

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İlk mesajınızda sizin de belirttiğiniz üzere borç bilgisi de kişisel bilgidir ve 3. şahıslarla yasal izinler-gereklilikler dışında paylaşılması kişisel bilgilerin korunması konusuna ters düşmektedir. Kayınbiraderiniz veya amcanızla paylaşılmasını bırakın, eşinizle annenizle babanızla kardeşinizle paylaşılması da fark yaratmaz.İlgili hukuk bürosu hakkında ilgili baroya şikayette bulunabilirsiniz. İşyerine bilgi verilmesi konusundaki düşüncenizle ilgili,bazı işverenler bunu anlamayabilir , sevmez demişsiniz. Yasal takip başladığında , işyerinize maaş haczi yazısı gönderilebilir. O yazı gönderildikten sonraki dönemde de artık ödeme ile ilgili muhatap doğrudan işverenliğiniz olacağından sizi hiç aramadan doğrudan işyerinizle görüşülmesi normaldir.

Nerede
    Düzce
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Verdiğiniz bilgiler için de...

İşyerimle ilgili husus şöyle; tabii ki; işyerimin enin sonunda böyle bir bilgiye vakıf olacağının farkındayım. Ancak süreç aşama aşama ilerlemekte diye biliyorum. Mesela beni arayıp, borcumu ödeyip, ödeyemeyeceğim hususunu sorsalar ve ben ödeyemiyorum desem ve bu arakdaşlar işyerimi arasalar. Bi sözüm yok. Benim borcumu tamamen kapatma ihtimalim her an mevcut. Yasa gereği maaşıma icra gönderebilirler, ancak bunun iin de belirli bir süreç gerekiyor. Burada amaç borcun tahsili ise ilk önce beni aramaları gerekmez mi? Aslında iş yerimi arayıp borcumla ilgili görüşmüyorlar. Arayıp telefon numarası bırakıyorlar. Bunu neden yaparsınız? Arar ulaşamazsanız, bunu yaparsınız. Beni ayın 19'undan beri hiç aramadan doğrudan işyerimi arayıp, numara bırakıyorlar. Yine arıyorum ve bana 10 dk sonra size ilgili arkadaş ulaşacak diyorlar. Bir gün sonra kimse beni aramadan akrabalarıma ilgili msajlar gidiyor. Yani burada aslında tahsil amacı yok. Taciz ediyorlar. Yine de işyerimle ilgili konu beni çok etkilemedi çünkü İK müdürüme bu hususta bilgi vermiştim. Maalsef fabrikamızda bu konuda bir çok icra işlemi yaptıklarını, fabrikada bu sorunu yaşayan çok insan olduğunu, yazı geldiğinde gereğini yapacaklarını söyledi ve sağolsun anlayışla karşıladı.

Benim itirazım borcun tahsili bahanesiyle insanların hayatına, akrabalarına ve hatta aile bütünlüklerini riske atacak şekilde taciz etmeleri. Bu hususta ilgili avukatlık bürosunun sorumlu avukatı ile görüşecek ve İstanbul Barosuna şikayet dilekçesi göndereceğim. Ayrıca Savcılığa dilekçe vermeyi de düşünüyorum. Burada esas konu bu gibi durumlarda suskun kalmamak. Herkes kendisine yapılan bu tip muamelelere sessiz kalmayarak tepki gösterirse ve resmi makamlar da gereğini yaparsa bunlar azalır diye düşünüyorum.

- - - Updated - - -
    Konu Ukabeyn tarafından (26-01-2018 Saat 11:52:12 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İlk paragraftaki düşüncenizle ilgili diyebileceğim;işyerinizi arayıp sizinle görüşmek istemişler, yada numara bırakıp aramanızı istemişler. Bunu yapmak için önce sizinle iletişime geçip sonra işyerinizi aramaları gibi bir sıra yok. ( eğer işverenliğinize de borcu var bizi arasın demedi ise)Arayan hukuk bürosu, dosyanız hukuk bürosuna ulaştığına göre, artık o geçmesi gerekiyor dediğiniz süre çoktan geçmiş, olay yasal takip aşamasına gelmiş demektir. Hiç aramadan, sizinle görüşmeden doğrudan icra takiplerini başlatabilir.İkinci paragrafta belirttiğiniz yönde devam etme hakkınız var elbette.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    12.252
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Roma'da borçlular borcunu ödeyinceye kadar köle olarak çalışırlarmış, şimdi "benim ödeyeceğim zamanı beklesinler, kimseyi rahatsız etmesinler, beni mahçup etmeye kimsenin hakkı yok, felan filan" devri. Çok değil bir kaç sene evveline kadar borçlunun evinde serbestçe haciz yapılabiliyordu şimdi aynı eşyadan 2. olacak da haciz koyup götürebilesin, hoş götürsen de utanıp ödeyecek borçlu da kalmadı. Ben staj yaparken borçlunun telefonlarını bile kapatabiliyorduk, mal beyanında bulunmamaktan 3 gün dahi olsa hapis cezası çıkarabiliyorduk, tahhüdü ihlalden ceza çıkarmak da daha kolaydı şimdi inciğini cinciğini inceleyip bir kelime eksik yanlış varsa beraat. Meydan borçlu sıfatıyla gezen dolandırıcılara kaldı -konu sahibini tenzih ederim-Adam bankadan çek karnesi alıyor bir yaprağı bile ödemiyor e ben borçluyum ödeyemedim hapis yatacam mağdurum deyip site açıyor bütün kendi gibi zibidileri topluyor siyasilere baskı yapıyor oy kaygısı ile çeklerden hapis yatmak da mazi oluyor. Ha şimdi güya icra ceza mahkemeleri hapis cezası veriyor ama onun da kırk türlü dalga dümeni var uyarsa tutarsa işte.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

avukat borcluya ulasamazsa

haciz de tespit edilen adresleriniz ne demek

borcu olmayan akrabalara gonderilen icra mesajlari

hukuk butosu ailemi aramis

avukat borc bilgisini akrabaya verilir mi

hukik burolari hacze gelirmi

msj atarak eve haciz bilgisi gelirmi

avukat dilek uzun turk telekom

kocam beni tanimazlikta geliyor

bana ait icra annemin evine geldi 2018

Hukuk burosu su saatte haciz gelecek

herhangi bir avukat eve hacze gelebilirmi

avukat dilek uzun istanbul

hukuk burosu borc bilgisini 3.kisiyle

https:www.hukuki.netshowthread.php139609-Hukuk-Burosunun-3-sahislara-attigi-eve-haciz-mesajlari

Forum