+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 15 ileti bulundu.
    Nerede
    Almanya
    İletiler
    179
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Sahibinden.com üzerinden dolandiricilik yapilmis ben suclaniyorum.

Merhaba basima söyle bir olay geldi yardimci olursaniz cok sevinirim.

Temmuz 2015 de bir sahis iphone 5s marka telefonu ilana koymus ve Burak ve Okan isimli iki kisi bu adami aramislar. Ilker adina kayitli telefon numarasi üzerinden konusmuslar ve ikisinede 1100 tl ye telefonu satmis. Burak ayni numara araciligiyla Fastpay yöntemi ile cep telefonuna parayi yatirmis. Okan da bana kayitli olan numarali telefon hesabina parayi yatirmis.

Bu sahis Istanbul Sefaköyde 2 ayri ATM den paralari cekip telefonu göndermemis. ATM görüntüleri incelendiginde ayni kisinin parayi cektigi görülüyor.

Ocak 2016 da bulundugum ilce karakoluna ifade icin cagrildim ve orada ben bu numarayi hatirlamiyorum Haziran 2015 de Türkiyeye temelli dönüs yaptim o tarihten beri simdiki hattimi kullaniyorum daha önceleri her izine geldigimizde yeni hat aliyordum 6 hafta sonra izin bitince yanimda götürüyordum ordada yükleme yapilmadigi icin ertesi seneye kadar iptal oluyordu böyle böyle her izinde her sene ayri numaram oluyordu dedim. Bana olayin Istanbulda oldugundan ve Temmuz ayinda gerceklestigini söylemedikleri icin o tarihlerde Izmirde yasadigimdan bahsetmedim.

Subat 2017 de tekrar karakola cagrildim ve fotolarimi cektiler ATM görüntüleri ile karsilastirma yapilacak dediler.

Bu hafta ise Tebligat geldi ve Nisan ayinda Bursa Agir Ceza Mahkemesinde sanik olarak durusmam varmis. Ilker o hatti ben hic kullanmadim demis ifadesinde halbuki onun üzerinde kayitli oldugu tepit edilmis ve ben hic Istanbula gitmedim demis birde görüntülerdeki kisiye benzemedigi icin hakkinda ek takipsizlik karari verilmis. Ben bu hatti Turkcell den 2009 da almisim ama benden habersiz 2010 yilinda Vodafone ya gecmis vede Aralik 2015 kadar benim üstümde cikiyor sonra baskasina satilmis Numara. Haziran ayinda 10 gün istanbulda kalmistim ama Sefaköyü hic tanimam bile vede Temmuzda Izmirde yasiyordum zaten Eylül ortasina kadar istanbula ayak basmadim ama ATM görüntülerindeki kisi bana benzedigi icin Cumhuriyet Bassavcisi dolandiricilik sucunu benim isledigime kanaat getirmis ve Bursa Mahkemesinde TCK 158/1 – f ve son ve 53 ( Magdur sayisinca 2 kez) diye yargilanmam talebinde bulunmus.

E-devletten bakinca Mayis ortasi Bakirköy Agir Ceza Mahkemesinde durusmam gözüküyor.

Islemedigim bir Suc yüzünden hakkimda dava acilmasi üzüyor insani ki ben Almanyada 11 bin tl maasli isi birakip geldim hayatimda kullanmadigim sevmedigim marka 1100 tl lik telefonla dolandiricilik yapmaya kalkmam cok sacma zaten. 4-10 sene arasi hapis cezasi ve 5 bin günlük para cezasi falan diye okuyunca psikolojim bozuluyor moralim alt üst oldu.

Bu davanin sonucu ne olur acaba? Vereceginiz cevaplar ve öneriler icin simdiden tesekkür ederim.

Hukuki NET Güncel Haber

Sahibinden.com üzerinden dolandiricilik yapilmis ben suclaniyorum. konulu yargıtay kararı ara
    Sahibinden.com üzerinden dolandiricilik yapilmis ben suclaniyorum. konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Almanya
    İletiler
    179
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Sahibinden.com üzerinden dolandiricilik yapilmis ben suclaniyorum.

Yardımcı olabilecek birisi yokmu??

Nerede
    Almanya
    İletiler
    179
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Sahibinden.com üzerinden dolandiricilik yapilmis ben suclaniyorum.

Kimsenin bilgisi yokmu bu konuda?

Nerede
    Almanya
    İletiler
    179
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Şu ana kadar öğrendiklerim: 19.09.09 tarihinde Türkiyeye izine geldiğimde hattı açtırmışım ama 23.10. Tarihinde geri Almanyaya döndüğüm halde 02.01.2010 tarihinde kimlik bilgilerim ve imzamı taklit ederek hattı Vodefone taşımışlar. 09.08.2014 tarihinde yine Turkcell'e geçmiş, 29.01.2015 tarihinde numara taşıma işlemi ile Vodafone geçip 30.05.2015 tarihinde yine Turkcell'e geçmiş vede 25.07.2017 tarihinde hat başkasına satılmış. Halbuki ilk ifade verdiğimde Ocak yada Şubat 2016 da e-devletten baktığımda hat üstüme kayıtlı gözükmüyordu. Turkcell den üstte yazdıklarımı onaylayan mail aldım vede geçişlerdeki sözleşme kimlik fotokopisi ve en önemlisi adıma atılan imzaları evime postaladılar ve aynısını Vodafone da yapıyor. Diğer husus da ilk açılış tarihi hariç hiç bi tarihte ben burda değilim Almanyadayım bunuda yurta giriş çıkış belgesi ile ispat edeceğim. Ne tesadüftür ki olayın olduğu gün ben izmirdeydim ama benim hesabımdan para çekildiğini görüyorum bu konuyu araştırırken, ne güzel bunuda banka belgeleri ile ispatlarım diye sevinirken atm kodu Istanbul fatih aksaray metro istasyonu çıkıyor gülermisin ağlarmısın... Banka müşteri hizmetlerini aradım bana bu çekim bankamatik kartın ile yapılmış dediler kart bendeydi halbuki hiç kullanmamıştım zaten 3 gün öncesine kadar para yoktu hesapta... kartın kopyalanmıştır inceleyelim diye bankamatik kartımı bugün iptal ettiler araştırma yapacak banka bu konuda.
    Yani aynı gün hem hesabımdan 200 tl çekiliyor hemde adıma kayıtlı hat nosuna para göndertip onu başka yerdeki atm den çekiyorlar bu arada ilker isimli kişinin hattı üzerinede gönderilen parayı çeken kişi sensin diye suçluyorlar beni..

Nerede
    İzmir
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhabalar geçmiş olsun.2 gün önce başımıza benzer bir olay geldi.bizde izmirde oturuyoruz babamı 2 gün önce ifade vermek üzere karakola çağırdılar.07.11.2016 tarihinde babama ait olan hat üzerinden istanbulda yaşayan nejat isimli birisinin kartından işlem yapılarak izmir alsancakta teb bankası atmsinden 4000 tl civarında bir para çekilmiş.savcı bankadan bilgileri istemiş ve gelen dokümanlar da babamın ip numarası ve üzerine kayıtlı olan telefondan işlem yapılmış görünüyor.işin enteresan yönü aynı tarihte 07.11.2016 gecesi bende dolandırıldım kredi kartımdan 3800 tl civari alisveris yapılmıştı ancak gelen mesajlardan erken farkına vardım ve bankayı ve internet sitelerini arayarak siparişleri durdurmalarını istedim ve kartımı iptal ettirdim.sonrasında 15...20 gün arasında param iade edildigi icin herhangi bir sikayet yada basvuruda bulunmadım.uzerinden 1.5 yıl geçti ve şimdi böyle bir şeyle karşı karşıyayız.ne yapacağımızı bilmiyoruz.nasıl sonuçlanacak bilmiyoruz.babam 60 yaşında belediyeden emekli bugüne kadar karakola gitmişliği yoktur.nede aileden birisinin karakolla işi olmamıştır.şaşkınız bu olay nereye gidecek bilmiyoruz.eğer müsait oluyorsanız.sizinle konuşmayı bu konu hakkında ve süreç hakkında. Bilgi almayı çok isterim tekrar çok geçmiş olsun.telefonumu mesaj olarak yollayabilirim uygun görürseniz.

Nerede
    Almanya
    İletiler
    179
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Özetle:

2009 yılında 5 hafta kullandığım bi hat var sonra bu hattı benim kimlik fotokopim ile sahte adres ve imza ile defalarca vodafone turkcell arasında geçiş yapıyorlar ve ben bu tarihlerin hiç birinde Türkiyede değilim.

Almanyadan kesin dönüş yaptıktan 40 gün sonra adamın biri sahibinden.com sitesinden aynı telefonu iki kişiye satıp cihazı göndermiyor ve paraların birini benim üzerime kayıtlı olan numaraya yollatıyor öbürünü diğer kurbanın üzerine kayıtlı olan numaraya yollatıyor ve değişik yerlerden atm den paraları çekerken çekilmiş kamera görüntüsü var adam bana benzemediği halde diğer kurbanla hiç bi benzerlik yok diye ihale bana kalıyor.

Delillerim:

Vodafone ve Turkcell sözleşmeleri.

O tarihlerde Almanyada yaşıyordum.

Olayın olduğu gün izmirdeyim, tesadüf kendi bankamın atm sinden para çekiyorum şuan halen kullandığım numara sinyali orda çıkıyor.

Sahibinden.com üyeliğim yok o tarihlerde.

Para çeken adamın fotosunu gördüm bana hiç benzemiyor bilerek şapka takmış hemde. Inceleme sonucunda da zaten kesinlikle bu kişi diye bi ifade yok..

Dolandırılan iki kişinin ifadelerini almaları senelerce sürdü ve birisin ifadesini okudum şikayetçi bile değil.

Ben Almanyadan geliyorum orda aylık 1000 euro kenara koyarken güya burda 1100 tl lik telefon dolandırıcılığı yapmışım..

Boş yere sinirlerim harap oldu. Tüm delilleri kendim bulduğum halde yinede Avukat tuttum onada beni eşinin teyzesi gönderdiği için 15 binden 9 bine düştü oda zaten şimdiki euro kuruyla 14 bin tl yapıyor boşa masraf yani.

Bu kadar delile rağmen savcı 6 - 20 yıl arası hapis cezası istiyor!!!!!!!!!

3 gün sonra karar duruşması olacaktı corona yüzünden 6 ay sonraya ertelediler.. Toplamda neredeyse 5 sene sürmüş olacak bu dava..

Onca katil tecavüzcü sapık dolandırıcı tahliye edilen ortamda beni suçsuz yere hapise atıp hayatımı mahvetmek isteyen savcı hakkında sizler ne düşünüyorsunuz??

Saygılarımla

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Öncelikle lütfen kopyala yapıştır da yaparak forumda aynı sorunun defalarca sorulması şeklinde tekrar yapmaktan kaçınınız.

Sorunuzu ve daha önce farklı başlıklarda açmış olduğunuz benzerlerini ayrıntılı şekilde okudum.Şu an için savcı hakkında görevini yapmış(savcılık suç isnat etme makamıdır) olduğunu düşünüyorum şahsen.Zira ifadenin can alıcı yerlerinde bazı boşluklar hayatın akışına uymayan noktalar var(detayına girmeyeceğim okuyan tarafsız ve dikkatli bir göz bunu rahatça görebilir, belki de kendinizi doğru ifade edemediniz).Savcı da dava açarak durumu mahkemeye taşımış.

Durumu avukat aracılığı ile mahkemede delillerde ortaya koyar aklanmaya bakarsınız.Harici bir şey yazmak yada ''görüyon mu şu iş bilmez savcının yaptığı işi'' diye burdan sizle savcıya sallamak bir hukuk sitesinde olabilecek bir şey değil.Zaten öyle olsa da size bir faydası da olmayacak.Mahkemede bol şans.

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı mutsuz03 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    ....
    Onca katil tecavüzcü sapık dolandırıcı tahliye edilen ortamda beni suçsuz yere hapise atıp hayatımı mahvetmek isteyen savcı hakkında sizler ne düşünüyorsunuz??

Saygılarımla
    Görevini yapmaya çalıştığını düşünüyorum

Nerede
    Almanya
    İletiler
    179
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Engin Ünalmış rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Öncelikle lütfen kopyala yapıştır da yaparak forumda aynı sorunun defalarca sorulması şeklinde tekrar yapmaktan kaçınınız.

Sorunuzu ve daha önce farklı başlıklarda açmış olduğunuz benzerlerini ayrıntılı şekilde okudum.Şu an için savcı hakkında görevini yapmış(savcılık suç isnat etme makamıdır) olduğunu düşünüyorum şahsen.Zira ifadenin can alıcı yerlerinde bazı boşluklar hayatın akışına uymayan noktalar var(detayına girmeyeceğim okuyan tarafsız ve dikkatli bir göz bunu rahatça görebilir, belki de kendinizi doğru ifade edemediniz).Savcı da dava açarak durumu mahkemeye taşımış.

Durumu avukat aracılığı ile mahkemede delillerde ortaya koyar aklanmaya bakarsınız.Harici bir şey yazmak yada ''görüyon mu şu iş bilmez savcının yaptığı işi'' diye burdan sizle savcıya sallamak bir hukuk sitesinde olabilecek bir şey değil.Zaten öyle olsa da size bir faydası da olmayacak.Mahkemede bol şans.

Ben bu soruyu tek başlık altında sordum yazdıklarınızı anlayamadım acaba bu cevap başkasına yazıldı da yanlışlıkla benim olaya mı eklendi anlayamadım. Eğer öyle değilse hayatın akışına uymayan noktalar nedir biraz açarmısınız?

- - - Updated - - -

Alıntı Erdoğan Kırcalı rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Görevini yapmaya çalıştığını düşünüyorum
    Bütün deliller benim lehime iken mi?

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Lehime dediğiniz deliller,
    sizin adınıza kayıtlı telefon dışında , o işlerin yapıldığı tarihte yurtdışında olmamanız, ödeme için sizin adınıza olan banka hesabının kullanılması ve o hesaptan gene sizin adınıza düzenlenmiş atm kartıyla para çekilmesi mi?

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

sahibinden com hukuk isleri dolandiricilik

Forum