Anket Sonuçlarını Göster: Adli tatil

Oylayanlar
965. Bu ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor.
  • Olumlu

734 76,06%
  • Olumsuz

204 21,14%
  • Fikrim yok

27 2,80%
+ Konuyu Yanıtla
2 / 3 Sayfa İlkİlk 123 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 23 ileti bulundu.

Konu: Adli tatil

Adli tatil Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Ben bugün bizim şirketimin avukatına kızdım.
    Bir firma için G.M den malzeme alıp vermiş karşılığında 275 milyarlık çek almıştık 7 mayıs 2004 cuma tarihli ve çek karşılıksız olduğu için anlaşmalı olduğumuz bankanın sirkeci şubesince takas aracılığı ile yazdırıldı.
    Ben G.M ya parayı ödemiş olduğum için miktarda büyük olduğundan hemen tahsil yolu için direk avukatımıza söyledim öyleydi böyleydi çözülemedi 'hemen hukuki işlemi başlatalım hem karşılıksız çekten ceza hemde icra davası açalım dedim ' Amanin oda ne yürürlükteki kanunlar gereği ceza davasını çekin yazılmış olduğu ilçe adliyesinde icra yı ise çeki verenin şehrinde yani erzurumda açmamız gerekliliği ortaya çıktı. Ben avukata 'böyle saçma kanun mu olur hani çek para demekti erzurum nere nasıl gideceğiz ' diye bir sürü laf ettim ama neticede kanları benim avukatım koymadığından ) çözüme ulaşamadık ve başımıza ciddi bir bela kaldı..
    Bence hakim ve savcılar adli tatilden önce adli tatil süresince suç işlenmemesi konusunda bir anlaşma yapmalılar suçlularla )) geciken adalet adelet değildir. Barolar ve avukatlar hukukun hızlandırılması için nasıl bir yol izleyecekler bilemiyorum ama bir şeyler yapmak lazım olduğuna inanıyorum...
    Tüm davalar bitene kadar tatil matil yok dense bakın savcı ve hakimler işleri nasıl bitiriyor diyeceğim ama adliyelerinde hali malummm haimlerde kafayı yemek üzere
    Ama gerçektende adli tatl çok uzun ada ayrı bence gevşetilmiş tatil olmalı yani her yerde olduğu gibi çok anlamsız adli tatil kavra mı yani adliye tatilde suçlular nerede????
    Reklam filmindeki gibi azrail 5 günlük tatile çıktığında olanları biliyorsunuz bu reklam TR da oynamadı ama isteyene klibini yollarım ) İşte adli tatilde öyle olur bence...

bilmiyorum dediğim konu hakkında 2 saat eh bence dersem günlerce konuşurum

Hukuki NET Güncel Haber

Adli tatil konulu yargıtay kararı ara
    Adli tatil konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    1.053
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Peki yogun iş temposuyla ölene kadar çalıştırılan Devletin belkemiğinin haleti ruhiyesi ne olacak?
    Buralarda çalışanlar insan değilmi?

www.hukuki.net

Nerede
    istanbul, Türkiye.
    İletiler
    67
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

sevgili Khan,

şu ölesiye çalışan! devletin bel kemiği konusuna bir açıklık getirebilirmisin...

hata yaptıysan dönmesini bileceksin,yapışıp kalmayacaksın...

Av.Fatih Karaca Misafir

Tanımlı

Sayın Khan "yoğun iş temposuyla ölene kadar çalıştırılan Devletin belkemiği" ifadesi ile, yıllık izinleri bile zaman zaman kullanamayan, kullansa da izinlerden çağrılan, çoğu zaman akşamları ve hafta sonları da çalışan, maaşa gelince de hakimlerin aldığı maaşın yarısına bile layık görülmeyen bizim gibi devlet memurlarını (hukuk müşaviri, müşavir avukat, avukkat, vs.) kastediyor sanırım ))

DeFacto

Nerede
    Türkiye.
    İletiler
    39
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

belkemiği çok önemli bir organ olduğu gibi çok değişik mecazi anlamlardada kullanılabilir.
    aşağıda sizlere internetten seçtiğim bazı belkemikleri sunuyorum. yorum size ait
    Çalışma 2

Belkemiği germe çalışması.

Başlama: Ayakta, ayaklar birleşik, kollar vücudun yan tarafında.

Çalışma: Bir ayak ile büyükçe bir adım atın, aynı anda kollarınızı ve başınız yukarı ve geriye doğru uzatın. Son noktada biraz bekleyin.

Adet: Her bacak için üçer defa.

Çalışma 3

Belkemiği esneklik çalışması.

Başlama: Sırt düz olarak oturulmalı, bacaklar çapraz duruma getirilmeli ve topuklar kalçaya kadar çekilmeli.

Çalışma: Öne doğru eğilip burnunuzu yere değdirmeye çalışın.

Adet: Üç defa.

Çalışma 4

Belkemiği yan esneklik çalışması.

Başlama: Ayakta, bacaklar rahat olacak şekilde açık, elle başın arkasında.

Çalışma: Vücudunuzu sol bacağın yan tarafına doğru eğin. Omuzların öne doğru eğilmemesi gerekir.

Adet: Her iki tarafa üçer defa.

Çalışma 5

Belkemiği kombine hareket çalışması.

Başlama: Sırtüstü yatılıp bacaklar iyice açılır, kollar omuz hizasında yana doğru uzatılır. Eğer mümkünse bir çalışma arkadaşı omuzları yere doğru bastırmalıdır.

Çalışma: Her iki bacak da düz tutularak sol bacak sağ tarafa doğru uzatılır.

Adet: Her iki tarafa üçer defa.

Onun için, İslâm'ın özü, hakîkatı, esası, can damarı, belkemiği tasavvuftur, nefsin terbiyesidir. Nefis terbiye olacak, insan kendisini frenleyebilecek... Nefis terbiye olacak, insan kötü huyları atacak, iyi huyları alacak... Nefis terbiye olacak, insan Allah'ın istediği işleri yapmağa koşan, hayırlı faydalı bir insan olacak.

Çjen-tsü terapisi uzmanlara göre "Çİ", tüm vücut enerjisinin, birleşik fonksiyonudur. Bu enerji alanında sinir merkezleriyle ilgili enerji dağıtım merkezleri de bulunur ki, bunlara "çakra" adı verilir. Bu çakralar bel kemiği boyunca sıralanmıştır. Bugün belkemiği boyunca yerleşik enerji merkezlerindeki (çakralardaki) enerji sirkülasyonunu engelleyen patolojik bozukluklar giderilebilmektedir.

en düşük maaş ile en zor işi yapan, mesai kavramı olmayan, hakim ve savcıların yardımcıları ve adaletin belkemiği olan katiplerin ve mübaşirlerin maaşlarında 70 milyonun biraz daha üzerinde bir maaş zammı almaları, sosyal imkanlarının giderilmesi ve eğitimlerine son derece önem verilmesi gerekirdi.

bjk

Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Burada çalışanların heleti ruhiyesi ne olacak ?
    Çok güzel soruda ben kendi iletimi de okudum diğerlerinide kimsecikler bu kurumlarda .alışanlara izin yapmasın dememiş.
    Benim anlamadığım adli tatil ne demek ? Nereden çıkmış acaba merak ettim. Yaz aylarında suç işlenmiyor diye bir istatistik mi yapmışlar ki.. Bunun eş değeri Tıbbii tatildir. Tüm doktorlar acil servisler haricinde hadi bize eyvallah 45 gün sonra görüşürüz diye gitse ne olacak ? İç güvenlik tatili diye polisler dış güvenlik tatili diye askerler. Zaten külli tatil de olan milletvekillerini saymıyorum.
    Yani hakim savcı hukuk muşaviri müşavir avukat vebenzeri (mübaşirler mahkeme savcılık kalemleri dahil ) hukuk personelinin bir izin sırası olsa hepsi sırayla yazın 21 gün kışın 21 gün adam gibi tatilini yapsa bu aradada adli tatil diye bir deyim olmadan işler devam etse olmuyor mu?
    Avukat demetgok un yazısına göre mahkeme 5 ay sonraya gün vermiş ? Bumudur adaletin hızı? GECİKEN ADALET ADALET DEĞİLDİR diyende hukukçular davaları böyle yapanda (MÜMTAZ halkımızın büyük katkılarıyla)
    Zaten hak eden hak ettiği cezayı nedense almıyor Bankayı hortumlayıp adam öldürene üç yıl ( birde hakim mahkemedeki iyi hali uygulamış bunuda aklım aslında hiç almıyor davaya girip te bu iyi hali almayan da yok nedense.. sonra çıkıp bidaha dolandırıp tecavüz ediyor... afla çıkanlara bakın...)18 yaşından küçük 6 çocuk bir çocuktan zorla 1 milyon aldı diye toplamda 77 yıl eee insanların güven duygusu sarsılmıyor mu? Baklavacı çocuklar unutulmadı daha...
    Unutmamak lazım ki adalet bir bakıma da insanın en vahşi duygusunu frenlemek için çıkmış bir bilimdir. Öç alma duygusunu devlet eliyle ve insani bir şekilde sağlamak içindir.(bence tabii) Karısına tecavüz edilerek öldürülen bir eş bu kişiyi çok kısa sürede karşısında görünce (CMUK af Tutuksuz yargılama v.s) onu öldürse tek suçlu sizce o mudur?Yoksa bu garip sistem mi
    Vicdanı ile cüzdanı arasında sıkışmayan onuru ile hak ettiği üst düzey yaşamı sağlanmış aydın ve güzel bir geleceğin hakim savcı ve tüm hukukçularına saygılarımla...

bilmiyorum dediğim konu hakkında 2 saat eh bence dersem günlerce konuşurum

Nerede
    Kocaeli, Türkiye.
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Adli Tatilin süresinin kısaltılmasını kesinlikle doğru buluyorum. Hızlı ve adil bir yargılama için gereken uygulamalardan yalnızca bir tanesi. Yargılama usulümüzün de köklü değişiklilere ihtiyaç duyduğunu düşünüyorum. Başka bir deyişle, evet adli tatilin kısaltyılması doğrudur ama yeterli değildir.
    Ayrıca başka hangi çalışma dalında kesintisiz 45 günlük tatil var söyler misiniz? Yargıçlar, savcılar, memurlar tatil yapmasın demiyorum ama onların dinlenmesi için tek seçenek uzun bir tatil değildir diyorum.
    Yetersiz personel, gereksiz iş yoğunluğu, kalemde yapılabilecek işlemler için duruşma günü verilmesi, dğer kurumların yargıya karşı gösterdikleri duyarsızlık... daha sayayım mı?
    Yargılama sistemimizin köklü değişikliklere gereksinimi var. Umarım bu uygulama gerekli değişikliklerin başlangıcı olur.

Nerede
    istanbul, şişli, Türkiye.
    İletiler
    1.653
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    1

Tanımlı

Adli tatil süresince bütün yargı mensuplarının hepbirden tatile gitmediğini, bunlar arasında NÖBETÇİ mahkeme ve yargı mensubunun kaldığını hatırlatmak istiyorum.
    Adli tatilin kısaltılması özellikle heyet halinde duruşma yapan Asliye Ticaret Mahkemelerinde , Asliye ve Ağır ceza mahkemelerinde ve Büyükşehir mahkemelerinde sorun yaratacaktır. Yasal iznini kullanamayan yargı mensubu adli yıl içinde bu izni kullanmak isteyeceğinden yargılamanın tıkanmasına neden olacaktır.
    Mahkeme ve yargıç sayısının en az 3 katına çıkartıldığı gün adli tatilin kısaltılmasını hatta kaldırılmasını dahi konuşabiliriz. Şu an için çok erken ve meclisin gündeminde böyle bir konu yok.
    Saygılarımla.

https://www.hukuki.net

Nerede
    istanbul, Türkiye.
    İletiler
    67
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

sayın avukat 62,ben de sizin gibi düşünmüştüm))

eğer yanılıyorsam lütfen düzeltilsin;üstte bir yazımda belirttiğim kadarıyla ,çalışanları tenzih ederek söylüyorum ki benim gördüğüm şehirlerde avukat sadece bürosunda çalışmaz,avukat aynı zamanda bir katip,bir icra memuru,bir mübaşirdir hatta...bir müzekkere yazdıramazsınız ve geçersiniz bilgisayarın ya da daktilonun başına siz yazarsıznız,icra dairesinde tebligat mühürlemeye kadar siz yaparsıznız, (esas defteri işlemeyi okulda öğretmediler mesela),sıranızı beklerken kendi kendinizi çağırtırsıznız, kapıda beklersiniz...vs.vs..bunları yapmaktan gocunmak değil kesinlikle anlatmaya çalıştığım..sadece gördüğüm şudur çok bilirim sohbet bitişlerini beklemek zorunda oluşumu ve olan arkadaşlarımı..çok bilirim lovobaya kadar gidilip 1 saatten fazla dönülmemiş olması anlarını.. işleyiş bu olmamalı,ayrık tutulanlar var mutlaka ki onu baştan belirttim ama benim karşılaştıklarımda kimsenin hiç de öyle can hıraş(ölesiye) çalıştığı falan yok ya öğlen arasını ya da servis sattini bekleyen ve en ufak işi bile görürüken oflayıp puflayan ve acil bir işiniz olmaya görsün ki vay halinize halledene kadar akla karayı karıştırdığınız anlar...diyeceğim o ki kimse fazla tatil yaptı ya da hiç yapamadı meselesi yok aslında..mesele çalışıp çalışmama meselesi..işler birikiyosa ve yetişmiyosa buna kendi işini bile görmeyip "avukat kazanıyo"o yapsın ya da "zaten devlet maaşımı veriyo ayın sonunu getireyim" diyen pesoneli bu personeli kadrosunda barındıran sitemi sorgulamak gerekir.. yukarı da adli tatil süresinin kısaltılmasının çözüm olmadığı konusuna yeterince değinilmiş..Herkes işini olması gerektiği gibi yapsa,devlet kadroları bu bilinci almış kimselerce donatılsa adli tatil süresinin kısaltılarak adalet mekanizmasına etkinlik getirilebileceği fikri nerden çıkarılacak...
    Ayrıca sayın Tözer,
    yapılan 70 milyonluk zamdan bahsetmişsiniz ve iş yapılmıyosa bu belkemiğinin ne suçu var ne kadar ekmek o kadar köfte der gibisiniz.. ancak şunu belirtmekde fayda var ki; sayılı üniversitelerde ki malum olduğu üzere yüksek puanlarla giriyoruz ve ciddi maddi ve manevi bir emeğin ürünü olan hukuk fakültelerinden mezun olduktan sonra çalışmaya başlayan avukat arkadaşlar bir büyükşehir koşuluna göre 400 milyon maaş almaktadır.(350 milyon alanı da biiyorum ya neyse..) ve çoğunlukla c.tesi dahil sabah 8.30 akşam han kapanıncaya kadar mesai yapmaktadırlar..
    yapılan işi sadece parasıyla değerlendiremezsiniz , o kadroya giren memur yapması gereken işi ve alacağı maaşı bilerek giriyor ve bunu gereğince yapmamasının gereçesi de asla maaşına yapılan zam olamaz..Kaldı ki günümüz koşullarında memuriyetin maddi getirisiyle de gözde olduğu bir gerçektir(bkz.KPSS başvurularına) ayrıca adliye personeli alımı için geçen aylarda yapılan alımlara 1000lerce müracaatın yapıldığını da hatırlamak da fayda var..
    ve son olarak Sayın Spadeace,
    devletin hangi kadrosunda 45 gün tatil var demişsiniz? Ama sanırım eğitim personellerimizi unutmuşsunuz..

saygılarımla...

hata yaptıysan dönmesini bileceksin,yapışıp kalmayacaksın...

Nerede
    Türkiye.
    İletiler
    39
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

sayın engin,
    bana niye kızıyorsunuz

yazımın başında İNTERNETTEN SEÇTİĞİM BELKEMİKLERİ DEMİŞİM

ilgili paragrafınızda eleştirdiğiniz konuyu internette yer alan bi sitede (ama şu anda bulamadım) bir adliye katibinin kendi ifadesi ve feryadıdır. Ve bu feryat kamu kesiminin her noktasından gelmektedir.

bjk

+ Konuyu Yanıtla
2 / 3 Sayfa İlkİlk 123 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: