Anket Sonuçlarını Göster: Adli tatil

Oylayanlar
965. Bu ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor.
 • Olumlu

  734 76,06%
 • Olumsuz

  204 21,14%
 • Fikrim yok

  27 2,80%
+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 23 ileti bulundu.

Konu: Adli tatil

Adli tatil Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Feb 2003
  Nerede
  istanbul, şişli, Türkiye.
  İletiler
  1.625
  Dilekçeler Sözleşmeler
  1
  Dosya Yükleme
  1

  Tanımlı Adli tatil

  Yargılamayı hızlandırmak için Adli Tatil süresinin Bir aya düşürülmesini nasıl değerlendiriyorsunuz?

  İlgili forum

  https://www.hukuki.net  Hukuki NET Güncel Haber

  Adli tatil konulu yargıtay kararı ara
  Adli tatil konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  Feb 2003
  Nerede
  istanbul, şişli, Türkiye.
  İletiler
  1.625
  Dilekçeler Sözleşmeler
  1
  Dosya Yükleme
  1

  Tanımlı

  Adli tatilin kısaltılması hakkındaki Adalet Bakanlığı'nın hazırladığı kanun taslağına göre, adli tatil 5 Ağustos'ta başlayıp 5 Eylül'de sona erecek.
  Taslak, Temmuz ayının 20'sinde başlayan adli tatili Ağustos ayının 5'ine kaydırıyor. Buna göre, adli tatil Ağustos ayının 5'inde başlayıp Eylül ayının 5'inde sona erecek. Ve yeni adli yıl, 6 Eylül'de başlayacak. Adli tatilden yararlanamayan Yargıtay çalışanlarının izinleri de 45 günden 32 güne indirilecek.
  Taslağın genel gerekçesi, Anayasa ile Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'nde, davaların en az giderle ve mümkün olan süratle sonuçlandırılmasının yargının görevi olduğudur.

  Türkiye'de davaların makul süre içinde bitirilemediği, bunun sebeplerinden birisinin de adli tatilin varlığı ve bunun süresinin uzun olmasının gösterildiği kaydedilen gerekçede, "Yargı hizmetlerinde etkinlik ve verimliliğin sağlanması ve kısa sürede yargılama konusu hakkında karar verilmesini sağlamak amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında adli tatil süresi kısaltılmıştır" denildi.

  Ancak kanımca tek başına adli tatil süresinin 1 aya indirilmesi (15 gün kısaltılması) pratik olarak bir anlam ifade etmemektedir. Adli tatil sadece yargı mensuplarının dinlenmeleri için tasarlanmış bir tatil değildir. Zorunluluklardan doğmuştur ve gerek yargılanan vatandaşın ve gerekse yargı mensubunun ihtiyaçları düşünülmüştür. Bu düşünülürken acil işlemler için nöbetçi mahkemeler zaten adli tatil süresi içinde çalışmaktadır.

  Kanımca 15 günlük bir kısaltma yerine taslağın gerekçesini teşkil eden "çabuklaştırma" olgusunun daha iyi değerlendirilmesi, yargılamanın hızlanması için diğer tedbirlerin alınması daha uygun olur. Yoksa 15 gün daha fazla çalışmanın yargılamayı hızlandıracağına inanmak mümkün değildir.
  Mahkeme veya hakim sayısını çoğaltmak, adli kolluk hizmetini yürürlüğe koymak, hatta etkin bir muhtarlık kanununu çıkarmak vb. konular daha önceliklidir ve daha etkili sonuçlar doğurur...


  https://www.hukuki.net

 4. #3
  Kayıt Tarihi
  Sep 2002
  Nerede
  istanbul, bakırköy, Türkiye.
  İletiler
  1.032
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  Size tamamen katılıyorum. Adli tatil süresini yargılamayı hızlandırmak amacı için kısaltıyorsak bu çok yanlış. 1 aylık sürede heyet halinde yargılama yapan mahkeme hakimleri izinlerini kullanamadıklarından bu sefer adli yıl içinde izin alacaklarından heyet teşkil edilmesi zorlaşacaktır. Diğer taraftan yaz ayı olması itibariyle vatandaşın tatil ayına denk gelmesi itibariyle şahısların bulunması veya duruşma için temini büyük zorluklar getirir.
  Bence adli tatil süresi kısaltılmamalı, bunun gibi suni tedbirler alınacağına, mahkeme ve hakim sayıları arttırılmalıdır.
  Saygılarımla.


 5. #4
  Kayıt Tarihi
  Feb 2003
  Nerede
  istanbul, şişli, Türkiye.
  İletiler
  1.625
  Dilekçeler Sözleşmeler
  1
  Dosya Yükleme
  1

  Tanımlı

  11-5-2004 - RADİKAL - İSTANBUL - Adalet Bakanlığı, 45 günlük adli tatilin bir aya indirilmesi için yasa tasarısı hazırladı. Tasarının gerekçesi, davaların kısa sürede karara bağlanmasını sağlamak. Tasarıya göre, normalde 20 Temmuz'da başlayan adli tatil 5 Ağustos'ta başlayacak ve 5 Eylül'de sona erecek. Adli tatilden yararlanamayan Yargıtay çalışanlarının izinleri de 45 günden 32 güne inecek.
  Adli tatil, ilk 1927'de başladı. Türkiye o yıllarda bir tarım ülkesiydi. Özellikle yaz aylarında, hasat zamanı geldiğinde Anadolu'daki birçok insan tarlada olduğu için adliyelere gidemiyordu. Çare olarak adliyeler 45 gün tatil edildi. 77 yıl geçti, Türkiye tarım, sanayi ve teknolojide ilerlediği halde adli tatil 45 gün kaldı. Hukukçular tasarıyı genelde olumlu buldu. İşte bazı görüşler:
  Prof. Dr. Kayıhan İçel (İÜ Hukuk Fakültesi): Tatilin kısaltılmasında fayda görüyorum.
  Prof. Dr. Erdener Yurtcan (İÜ Hukuk Fakültesi): Hâkim ve savcılara normal şartlarda, belirli bir sistemle izin kullandırılabilir. Bence tatil tamamen kaldırılsın. Ancak tatilin kısaltılması hâkim ve savcıları küstürebilir.
  Kazım Kolcuoğlu (İstanbul Barosu Başkanı): Bir aya indirilmesini doğru buluyorum.
  Eraslan Özkaya (Yargıtay Başkanı): O sürede her mahkemede beş-altı hâkim tatilde olduğundan heyet kurulamamakta, verimli çalışılamamakta. Bu sebeple adli tatil konulmuştur ve kaldırılması iyi sonuç vermez.
  Haşim Kılıç (Anayasa Mahkemesi Başkanvekili): 45 günlük süreye artık gerek yok. Şartlar çok değişti.

  http://www.radikal.com.tr/veriler/20...ber_116031.php


  https://www.hukuki.net

 6. #5
  Kayıt Tarihi
  Jun 2003
  Nerede
  İSTANBUL, Türkiye.
  İletiler
  1
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  Çok kısa bir şey yazmak istiyorum.Açıkçası bugün girdiğim bir duruşmadan sonra adli tatilin kısaltılmasının gerekçesinin yargılamanın hızlandırılması olması komik geldi.Amaç güzel.Ama adli tatilin kısaltılmasının bu soruna çözüm olabileceğini hatta etki edeceğini sanmıyorum.Bugün 17.05.2004.Girdiğim duruşma neticesinde duruşma zaptında yazılanlar şöyle yoğunluk nedeniyle duruşmanın 15.02.2005 gününe bırakılması....yaklaşık 9 ay sonra diğer celse.Umarım adli tatilin kısaltılması amacına ulaşır Ama sanırım çözümü bulabilmek için sorunun özünü bulmak gerek.Saygılar


 7. #6
  Kayıt Tarihi
  May 2004
  Nerede
  bursa, Türkiye.
  İletiler
  5
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  esas itibariye taslak muhtelif cihetlerde abesle iştigal edilmekte ve adalet bakanlıgı bu konuda fuzuli olarak bir mutalaa yapmaktadır..bu konuda nerden frekans alındıgı açıkca ortadadır..hükümetimizin hemen hemen butun calısmaları bu felsefeyi takip etmektedir..cok calıs az uyu az tuket misali protestan mantıgıyla hareket edilmektedir..bu mantıgın bizim ulkemizde verimli,yararlı ve müspet olacagı kanaatindedirler..Bütün devlet müesseselerinin ve devlet makamlarının bu sekilde calısması için büyük bir takiye yapılmaktadır...TBMM de 19 saat uyumadan calısmak ta bu takiye ye bir örnektir... Hülasa 15 günlük bir adli tatilden tenkis in verimlilik saglayacagı,yargı hizmetlerinde etkinligin artacagı menfi bir karardır..Yargı makamında calısanların izinlerinin kısaltılması dirayetin kırılmasını perçinliyerek,karar mekanizmalarında hatalara ve yanlıslıklara sebebiyet verecektir kanaatindeyim..ÖRNEK:yargıtayın alkollu araba kullananlara verilen cezayı kaldırması..Nedir bunun gerekcesi,hicbir haklı kılıcı sebep yoktur..Bu örnekteki gibi adli tatilin tenkis edilmesi hata ve hatalar zincirlerini doguracaktır... Yargı makamında karar mekanizmalarının arttırılması ve kanunların kolay işlenebilir hale getirilmesi gibi konularda mutalaa yapılması daha verimli ve müfessir olacaktır..saygılarımla arz ederim 8. #7
  Kayıt Tarihi
  Apr 2004
  Nerede
  Türkiye.
  İletiler
  18
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  Sanırım ki sorunun temeline bir türlü inemedik.tatil sadece psikolojik olarak olumlu ya da olmsuz etki yapabiliyor o kadar. vatandaş haberler de "adli tatil başlıyor." Yoğun bir çalışmanın ardından adliyeler dinlentiye geçiyor" gibi nidalrı duyunca sanıyor ki adliyeler dört dörtlük çalışıyor.şimdi adli tatil kaldırıldı ya da kısaltılıyor gibi haberler yapıldığında ise bu defa "adliyeler ne yapıyor ki sanki" gibi bir anlayış doğacaktır.zaten güvenilmeyen yargı daha da güvensiz bir ortama sürüklenecek.kaldırılmasın ya da kısaltılmasın ama konu bu kadar da abartılmasın.

  Bir Çağlayan Bir Pınar...

 9. #8
  Kayıt Tarihi
  May 2004
  Nerede
  istanbul, Türkiye.
  İletiler
  67
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  ah canım ülkem ahh...
  küçük şehirleri bilemekle birlikte İstanbul ya da İzmir için en azından diyebilirimki bir avukat için işleyenm mekanizma kendi işini kendin gördür..Memur oturur ve siz onun yapması gerekenleri yaparsınız..Buna mecbursunuzdur çünkü ya yaparsınız işiniz hal olur ya da "işini" ona bırakırsınız ve bilinmeyen zamana yolculuk başlar
  özü şudur ki mesele ne tatil süresindedir ne o tatili yapıp yapmamaktadır. kişi üstüne düşeni yapmayı bilecek..ülkenin temel sorunu değilmi zaten bananecilik...hakimin ,savcının sayısını artırmak,kolluk ve hatta muhtarlar elbetteki bütün bunlara katılıyorum.. Ama işin özü yine de bireylerede.. varolan bilinç,kendi işini dahi görmekten kaçınmak acizliğindeki bir bilinçsizlikse yapacak tek şey yeniden insan olmayı hatırlamasının gerekliliğidir insanın ve ülkemde hangi mekanizma içinde olursa olsun çalışmakta olanın...
  son bi cümleyle ;tek etkinlik kanımca çalışmakta...ama tabi bilemekteyim bu nasıl adalet mekanizmasının da kanısı haline gelir

  hata yaptıysan dönmesini bileceksin,yapışıp kalmayacaksın...

 10. #9
  Kayıt Tarihi
  Feb 2003
  Nerede
  istanbul, şişli, Türkiye.
  İletiler
  1.625
  Dilekçeler Sözleşmeler
  1
  Dosya Yükleme
  1

  Tanımlı

  HSYK: "Adlî tatilin 30 güne indirilmesi yanlış. O tatil süresini çalışma günlerinde zaten kat kat telâfî ediyoruz"
  Adalet Bakanlığı Müsteşarı Fahri Kasırga, hakim ve savcıların ücretlerinde, ülkenin sınırlı imkanları içinde yetersiz de olsa bir iyileştirme yapıldığını belirterek, ''Elbetteki çok net olumlu tepkiler almıyoruz. Herkeste bir memnuniyetsizlik olduğunu hissedebiliyoruz'' dedi.
  Adalet Bakanlığı Eğitim Daire Başkanlığı'nca Kundu Tatil Köyü'nde düzenlenen ''Yargı Teşkilâtı Toplantısı''na katılan Adalet Bakanlığı Müsteşarı Fahri Kasırga, geçtiğimiz günlerde hakim ve savcıların ücretlerine yönelik yapılan zamma ve aldıkları tepkilere ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı.
  Yargı mensuplarının ücretlerinin iyileştirilmesi konusunda Adalet Bakanı Cemil Çiçek'in takdir edilecek çok ciddi çalışma içinde olduğunu, ancak imkanların kısıtlı olması nedeniyle istedikleri zammı veremediklerini kaydeden Kasırga, şunları söyledi:
  ''Yalnız ülkenin imkanları sınırlı, kısıtlı. Maalesef her istediğimiz gerçekleşmiyor. Biz çok daha yüksek bir ücret verebilmeyi arzu ediyorduk. Çalışmalarımızı buna göre yaptık ama maalesef ülkenin sınırlı imkanları yetersiz de olsa bir iyileştirmeyi mümkün kılabildi.'' Kasırga, yargı mensuplarının tepkileri konusunda sorulan soruya da, ''Elbetteki çok net olumlu tepkiler almıyoruz. Herkeste bir memnuniyetsizlik olduğunu hissedebiliyoruz'' diye konuştu.
  Kasırga, yargı teşkilatı toplantıların önemine değinerek, geçen ay tüm illerin başsavcıları ile yapılan ilk toplantıda başsavcılar tarafından yoğun şikayet konusu olan, Teftiş Kurulu Tüzüğü'nün 20. maddesinde değişiklik yapıldığını açıkladı. Kasırga, değişikliğin en geç bir hafta içerisinde Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe gireceğini bildirdi.
  Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu Başkan Vekili Fehmi Ulusoy da, hakim ve savcıları diğer memuriyetlerden ayırmak gerektiğini dile getirdi.
  ''Biz insan üstü bir yaratık değiliz ama yargının, diğer memuriyetlerden farkını herkesin bilmesi lâzım. Öncelikle de iktidarların bilmesi lâzım'' diyen Ulusoy, şöyle devam etti:
  ''Hakim ve savcıyı parasal konularda muhatap kılmanın doğru olduğuna inanmıyorum. Özlük haklarında belli bir yasal düzenlemeye başlanmalı. Sonra da artık hakim, savcı, devlet üç kuruş verecek, beş kuruş verecek diye gözünün içine baktırmamalı. Federal Almanya'da en düşük ücret 3 bin 600 Euro, bizde 544 Euro. Bizim baktığımız iş yükü kat kat fazlası.'' Ücret artışı konusunda Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu'ndan öneri alınıp alınmadığının sorulması üzerine de Ulusoy, ''Hayır. Biz kuvvetler ayrılığı ilkesi gereği yerine getirilsin diyoruz. O gerek neyse o yapılsın diyoruz. Biz üç kuruş, beş kuruş verilsin, miktar peşinde değiliz'' dedi. Ücretlere yapılan zam oranını, ''Hiç hoş birşey değil tabi'' diye değerlendiren Ulusoy, verilen oranın tartışmalara son verip vermediği, ücretlerde yeniden bir düzenleme yapılıp yapılmayacağına ilişkin soru üzerine de şunları söyledi:
  ''Bu rakamların telâffuz edilmesi, konuşulması da yanlış. Kamuoyunda hakim, savcının hiç işi yok, parayla uğraşıyor gibi bir hava uyandırılıyor. Hakim, savcı parayla uğraşmıyor. Onurumuza yakın neyse oraya getirin diyoruz. Hakim, savcı kararıyla konuştuğu için öyle de olsa, böyle de olsa bitti o. Bizim çıkıp da yürüyüş yapacak halimiz yok. Bu bizim mesleğimize yakışmayan bir şey. Öyle takdir edildi. Biz şunun da bilincindeyiz: Bütçe imkanları, diğer devlet memurlarının da maaşları mâlûm. Biz çıkıp da demiyoruz ki: illâ hep bize verin, biz hep yukarı çıkalım. Herkesin yaşayabileceği ücret belirlenmeli. Asgari ücret belirlenirken, bir ücret politikası da belirlenmeli.''
  Gazetecilere, adlî tatilin uzun olduğuna yönelik tartışmaları da değerlendiren Fehmi Ulusoy, kendilerinin o konuya hiç değinmediklerini, hakim ve savcıların mesaiye bağlı olmadan geceli, gündüzlü çalışarak, sağlığını dosyadan sonra ikinci plana attığını söyledi.
  Ulusoy, konunun gündeme getirilmesini bile doğru bulmadıklarını belirterek, sözlerini şöyle tamamladı:
  ''Gerçek böyleyken, 30 gün mü olsun, tamamen mi kaldıralım düşüncesi çok yanlış. Çünkü hakim, savcı o tatil süresini çalışma günlerinde zaten kat kat telâfî ediyor. Bizde mesai diye birşey yok. Teşkilâta duyuralım, normal mesaiye bağlı kalın diyelim. O zaman yargı ne hale gelir ama olan yine vatandaşa olur. Bu durumda da bütün hakim ve savcılar yine aynı fedâkârlıkta çalışmaya devam eder. Bu konuyu gündeme getirmeyi bile doğru bulmuyorum.''


  17.05.2004
  Kaynak: İHA


  https://www.hukuki.net

 11. #10
  Kayıt Tarihi
  May 2004
  Nerede
  köln, Germany.
  İletiler
  7
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  Konunun ozunu ve genel esasini bir kenara birakip cevresinde dolasma buna denir ancak.Davalarin yilarca surmesi adaletin gecikmesi sanki adli tatilin uzun olmasindan kaynaklaniyormus gibi bir hava yaratilmaya calisiliyor.Halka da "bakin biz bu konuda da cozum uretiyoruz" goruntusu veriliyor.
  Adli Tatil de yapilacak sure kisaltilmasi su anda yapilacak en son sey.Ona varana kadar onlarca sorun duruyor.Oncelikli olarak oncelik tasiyan sorunlarin cozume kavusturulmasi gerekiyor.Bu yapilmadan yapilacak sure kisaltilmasi hicbir sonuc vermeyecektir.Hatta aksi yonde sonuclar doguracagida soylenebilir.Bunu katilimci olan diger arkadaslar aciklamislar zaten.Onun icin bir kez daha tekrar etmeyeyim.  ozgurluk

+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon

Benzer Konular :

 1. Adli tatil döneminde kiracıya alacaklarımın tahsili için dava açabilir miyim? Yoksa adli tatilin bitmesini mi beklemeliyim?
  Merhabalar, Adli tatil döneminde kiracıya alacaklarımın tahsili için dava açabilir miyim? Yoksa adli tatilin bitmesini mi beklemeliyim? Diğer...
  Yazan: talha_29 Forum: Kira Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 30-07-2011, 15:35:38
 2. Adli tatil
  Adli tatil ne zaman başlar ve adli tatil ne zaman biter? Bu dönemde tahliye davası müracatı yapabilir miyim veya herhangi bir dava açabilir miyim?...
  Yazan: mpekce Forum: Kira Hukuku
  Yanıt: 8
  Son İleti: 02-01-2010, 23:11:51
 3. Adli Tatil
  Arkadaşlar Adli Tatil hangi tarihler arasında oluyor? Adli tatilde davalara bakılmıyor mu? Adli tatilde bütün personel izne mi çıkıyor?Yoksa...
  Yazan: Ahmet Çavuşoğlu Forum: Diğer Hukuki Sorular
  Yanıt: 4
  Son İleti: 05-08-2009, 16:08:17
 4. Adli Tatil
  Adli tatil ne zaman başlıyor acaba?
  Yazan: utkuts Forum: Avukatlık Hukuku
  Yanıt: 3
  Son İleti: 16-07-2007, 13:29:48
 5. Adli tatil
  iyi günler size sorum: adli tatil içerisinde daha önce açılan davalara bakılabilir mi?,daha önce davayı sonraki duruşmaya erteleyen hakim bu davaya...
  Yazan: mehmetbaydemir Forum: Aile Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 09-08-2005, 09:40:43

Bu sayfada bulunan kavramlar:

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2020 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.