+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 20 ileti bulundu.
    Nerede
    eskişehir
    İletiler
    42
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Kargoyu getirmeyen kargo şirketi elemanını şikayet

6-7 Yıldır internetten sürekli alışveriş yapıyorum. Ürünleri 2 kargo firması getiriyor. Benim kargo şirketi seçme şansım yok. Aynı kargo şirketi 6 yıldır evime getirdiği kargoyu getirmez oldu. İşlerinin yoğunluğunu bahane ediyorlar bu durum için.

Daha öncede çalışan bayanla yaptığım telefon görüşmesinde, gelip alacaksın gibi ,amiyane bir tabir kullanmıştı. Bu sefer haddini fazlasıyla açtı. Müşteri temcilcileri dışında muhattap bulamadım. Yöneticileriyle görüşüp personolini şikayet etmek istedim.

Bana kargo müdüresi olduğunu söyleyen bayan . Hiç konuşmama izin vermeden dertlerini sıraladı. yetişemediklerin vs. ( Ben sizi anladım birazda ben konuşayım )dedim. ( Ne zamandır bu kargoda yöneticilk yapıyorsunuz.Geçen yılda siz mi yöneticiydiniz ). ( Yok bir yıldır yapıyorum) dedi . (Geçen yıl kargolarım eve geliyordu. Hatta 6 yıldır aynı şrket evime getiriyordu. Bu durum sizden kaynaklanıyor o zaman )dedim. Bana sen kimsin . Seviyesiz benimle nasıl böyle konuşuyorsun, ahlaksız kadın, terbiyesiz, daha sayamayacağım hakaretleri ardı ardına sıraladı. Sonrada yüzüme kapattı.Şok oldum. Böyle br tepki beklemiyordum.

Defalarca üst düzey yetkililere ulaşmaya çalıştım. Ne arayan ne dönen olmadı. Nasıl bir yol izlemeliyim. Şahıs adına mı , şirket adına mı şikayette bulunmalıyım? Avukat tutmalımıyım. Karşı tarafın şirket avukatları savunma hazırlar mı? Onlarla başedebilir miyim ?Telefon konuşmalarını talep edebilir miyim? Verirler mi? Vermezlerse , benim beyanım yeterli olur mu?

Hukuki NET Güncel Haber

Kargoyu getirmeyen kargo şirketi elemanını şikayet konulu yargıtay kararı ara
    Kargoyu getirmeyen kargo şirketi elemanını şikayet konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    328
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Bu kadarini beklemiyordum

Öncelikle geçmiş olsun..
    Ses kaydı yapılmamışsa ispatı imkansız.Karşı taraf hayır ben demedim iftira atıyor derse ispatlayabilecek misiniz?

Benim önerim şu olurdu; ürünü getirmiyorlarsa bende almaz geri göndermek zorunda kalırlardı.Satıcı büyük bir satıcı ise mutlaka çözerdi.
    .

Nerede
    eskişehir
    İletiler
    42
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Biraz araştırdım. Hakaret davalarında, kişinin beyanı yeterli oluyormuş. Ayrıca kargo şirketi bana konuşmaları dinleyeceklerini , yöneticilerinin bana döneceğini söyledi. Konuşma ellerinde , benimde bu kayıtları isteme hakkım olması lazım. Durup dururken neden yalan beyanda bulunayım. Hemen sonrasında defalarca yöneticilerine ulaşmaya çalıştım.

Nerede
    Bursa
    İletiler
    2.153
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Hakaret davasında şikayetçinin beyanı yeterli olmaz. "Durup dururken neden yalan beyanda bulunayım?" sözünüzün hiçbir geçerliliği yoktur. Hukuk ispat gerektirir. Bu da hakaret davasında tanık ya da ses kaydı ile olur.

Anayasa hükmü gereği hiç kimse kendisini suçlayan bir beyanda bulunmaya veya bu yolda delil göstermeye zorlanamaz.

Bu nedenle karakolda veya savcılıkta "bana hakaret etti, delil olan ses kaydı da onlarda, onlardan istensin" diyemezsiniz. Deseniz de bir işe yaramaz.

Keşke kendiniz bu hakaretleri kaydetseydiniz. Çoğu kişinin düşündüğü gibi bu durum suç teşkil etmez.

İşin esasına gelirsek:

Son dönemde başta Yurtiçi Kargo olmak üzere pekçok kargo şirketi adrese teslim kargoları adrese teslim etmemekte direnmekte, geldik bulamadık, telefonla aradık bulamadık gibi gerçek dışı mazeretlere başvurmakta, adrese teslim ücreti aldıkları halde kargoları şubeden teslim etmektedirler. Yasal yol tüketici hakem heyetleridir.

İşte sizinkine benzer bir örnek:

https://www.youtube.com/watch?v=puWHcpATpYI

Nerede
    eskişehir
    İletiler
    42
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Hakem heyetni daha önce aradım. Kargolarla ilgilenmediklerini. Şikayetimi ulaştırma bakanlığına yapmamı söylediler. Bence yanılıyorsunuz
    http://www.abchukuk.com/cezahukuku/hakaret.html

- - - Updated - - -

Ayrıca sizin dediğinize göre herkes telefonda birbirine hakaret küfür etsin. Nasıl olsa ispatı yok . Böyle bir şey olabilir mi. ? Bana aksini ispatlamaları lazım. Her telefon konuşmasını kayıt altına aldıklarını belirtiyorlar.Madem haklılar kayıtları mahkemeye sunsunlar

Nerede
    Bursa
    İletiler
    2.153
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı aleydi rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Hakem heyetni daha önce aradım. Kargolarla ilgilenmediklerini. Şikayetimi ulaştırma bakanlığına yapmamı söylediler. Bence yanılıyorsunuz
    http://www.abchukuk.com/cezahukuku/hakaret.html

- - - Updated - - -

Ayrıca sizin dediğinize göre herkes telefonda birbirine hakaret küfür etsin. Nasıl olsa ispatı yok . Böyle bir şey olabilir mi. ? Bana aksini ispatlamaları lazım. Her telefon konuşmasını kayıt altına aldıklarını belirtiyorlar.Madem haklılar kayıtları mahkemeye sunsunlar

Sayın aleydi,

Yılların hukukçuları yanılıyor. Ancak doğrusunu siz biliyorsunuz.

Kuşukusuz bizim de bu durumda şunu sorma hakkımız var; Madem ki öyle, burada bulunmanızın nedeni nedir? Sorduğunuz soruya yanıt alabilmek mi yoksa muhtemelen hoşunuza gitmeyen ancak tamamen doğru olan bir yanıt verildi diye yanıtı verenin yanılgıya düştüğünü söylemek mi?

Benim, "bana aksini ispatlamaları lazım" sözünden anladığım şudur:

Telefonda birisinin size hakaret ettiği iddiası ile şikayette bulunacaksınız. Elinizde hiçbir delil yok. Sonra da diyeceksiniz ki; "Karşı taraf bana hakaret etmediğini ispat etsin."

Çok güzel...(!)

Adama bir suç isnat edecekler ama ellerinde hiç delil yok. Sonra da hadi suçsuzliğinu ispat et bakalım diyecekler.

Helal olsun böyle hukuk anlayışına (!)

Diğer taraftan Ulaştırma Bakanlığı'na yapacağınız şikayet ile, Bakanlığın söz konusu kargo firması üzerinde hizmet ile ilgili yaptırılarını sağlayabilirsiniz. Bakanlık hakaret konusuna bakmaz. Yargılama yapmak görevi de değildir, yetkisinde de değildir.

Kargo hizmeti nedeni ile uğramış olabileceğiniz maddi zararların çözüm yeri tüketici sorunları hakem heyetleri ile tüketici mahkemeleridir. Zira konu tüketici mevzuatı çerçevesinde çözülmesi gereken bir konudur.

Nerede
    eskişehir
    İletiler
    42
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bulunduğum bölgedeki karakolu aradım. Onlarda beyanımın yeterli olacağını söylediler. Kimse durup dururken bu bana hakaret etti demez. Desede herhalde bu mahkemede sorulan sorularla ortaya çıkar. Zaten mahkemeler bunun için yok mu.?
    Ben kargoma ulaşmıyorum fakat çok daha önemlisi, şahsıma yapılan hakarettir. Bırakın yüzünüze edilmesini. Sizin olmadığınız bir ortamda bile size hakaret edilmesi, kanunlara göre suç teşkil etmedir.
    Burası teksas değil. Telefonda olsa, ayrıca basın yayın ve internet yoluyla olanların daha ağırlaştırılmış olduğunu okumuştum. 6 ay gibi bir zaman aşımı süresi var. Bu bile çok önemli .
    Ulaştırma bakanlığına tabiki hakaretle ilgili şikayette bulunmuycam. Onların bu konuda bir yaptırımı olmadığını biliyorum. Söyledğim gibi tüketici haklarını aradım. Bana kargolarla ilgili hiç bir şekilde şikayet kabul etmediklerini söylediler. Sağolun lginiz için.
    Umarım bu sitede bir avukat bana haklarımı ve nasıl bir yol izleyeceğim konusunda yardımcı olur.

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bulunduğum bölgedeki karakolu aradım. Onlarda beyanımın yeterli olacağını söylediler.
    Bu gerçek değil maalesef.Belki şikayetçi olmak için yeterli denmiş olabilir ancak tek başına beyan cezayı doğurmaz.Soru sorup istediğiniz yanıtı alamayınca, cevap vereni yanlış çıkarmaya uğraşmak foruma hizmet eder bir hareket olmadığı gibi bir anlamı da yok.

Sonuç olarak sizle konuşan görevli sizden için 'bana hakaret etti ceza alsın' demesiyle size hangi yaptırım uygulanırsa sizin söylemenizle ona da en fazla o uygulanır.Daha fazlası yok.

Nerede
    Bursa
    İletiler
    2.153
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Bulunduğum bölgedeki karakolu aradım. Onlarda beyanımın yeterli olacağını söylediler. Kimse durup dururken bu bana hakaret etti demez. Desede herhalde bu mahkemede sorulan sorularla ortaya çıkar. Zaten mahkemeler bunun için yok mu.?
    Ben kargoma ulaşmıyorum fakat çok daha önemlisi, şahsıma yapılan hakarettir. Bırakın yüzünüze edilmesini. Sizin olmadığınız bir ortamda bile size hakaret edilmesi, kanunlara göre suç teşkil etmedir.
    Burası teksas değil. Telefonda olsa, ayrıca basın yayın ve internet yoluyla olanların daha ağırlaştırılmış olduğunu okumuştum. 6 ay gibi bir zaman aşımı süresi var. Bu bile çok önemli .
    Ulaştırma bakanlığına tabiki hakaretle ilgili şikayette bulunmuycam. Onların bu konuda bir yaptırımı olmadığını biliyorum. Söyledğim gibi tüketici haklarını aradım. Bana kargolarla ilgili hiç bir şekilde şikayet kabul etmediklerini söylediler. Sağolun lginiz için.
    Umarım bu sitede bir avukat bana haklarımı ve nasıl bir yol izleyeceğim konusunda yardımcı olur.
    Sayın aleydi,

Sitemizde geçmiş yıllarda açmış olduğunuz konuları inceledim de yine bir hakaret edilme olayınıza rastladım.

Orada sitemizin kıdemli üyelerinden Hakkarili Arzuhalci beyefendi sizi epey bir bilgilendirmiş hakaret konularında. Hatta size cevap veren ve kendisini avukat olarak tanıtan bir başka kişi ile de epey bir tartışma yaşanmış aralarında.

Siz karakoldaki polise sormuşsunuz ve kendi beyanınızın yeterli olacağı cevabını almışsınız. Polisin mi yoksa hukukçuların mı sözüne inanıp güveneceğiniz tamamen size kalmıştır.

Bu sitede size cevap verecek bir avukatın da söyleyecekleri bizim söylediklerimizden farklı olmayacaktır. Bu nedenle benim bu konuda söyleyebileceklerim bu kadardır.

Bence bulunduğunuz ildeki bir avukata gidip danışma ücretini ödeyerek yüzyüze görüşmeniz sizin için en iyisidir. Kolay gelsin.

Nerede
    eskişehir
    İletiler
    42
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Benim yerime kendiniz koyun, biraz empati yapın. Hiç tanımadığınız biri size , hiç hakkı yokken telefonda hakaret ediyor. Bunu ispat edemem deyip sineye mi çekeceksiniz ?
    Verilen cevaplar bir hukuk kaynağına dayandırılan cevaplar değil. Sadece yorum ve düşünceleriniz. Bana Türk ceza kanunun şu fıkrası şu bendine göre , böyle bir hakkınız yok dense, tabiki tartışmam. Buradaki editör ve üyelere göre sanki hiç bir haksız fiiilin suçu yok.
    Eğer Türk ceza kanununda böyle bir açıklık varsa. Bu demektir nasıl olsa ispatı yok diye ,herkes herkesi arayıp hakaret edebilir.

Polis memurları hukukçu değildir kabul. Her gün adli olaylarla karşılaşan, ifade alan ve savcıya intikal ettiren kişiler. Hiç bir şey bilmiyorlar demekte doğru değil.
    Bu kadar basit düşünen biri değilim. Soru sorayımda karşımdaki kişiyle tartışayım diye. İstediğim cevapları alamadığım doğru. Ortada bir haksız fiil var. Bende bunun bir cezası olmalı diye düşünüyorum. Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. Söylediğiniz şeyler beni tatmin etmedi.
    Ayrıca ben beyin fırtınası yapmaya çalışıyorum. Siz olaya tartışma olarak bakıyorsunuz. Taraf olacağımız bir durum yok ki sizlerle .

- - - Updated - - -

Benim yerime kendiniz koyun, biraz empati yapın. Hiç tanımadığınız biri size , hiç hakkı yokken telefonda hakaret ediyor. Bunu ispat edemem deyip sineye mi çekeceksiniz ?
    Verilen cevaplar bir hukuk kaynağına dayandırılan cevaplar değil. Sadece yorum ve düşünceleriniz. Bana Türk ceza kanunun şu fıkrası şu bendine göre , böyle bir hakkınız yok dense, tabiki tartışmam. Buradaki editör ve üyelere göre sanki hiç bir haksız fiiilin suçu yok.
    Eğer Türk ceza kanununda böyle bir açıklık varsa. Bu demektir nasıl olsa ispatı yok diye ,herkes herkesi arayıp hakaret edebilir.

Polis memurları hukukçu değildir kabul. Her gün adli olaylarla karşılaşan, ifade alan ve savcıya intikal ettiren kişiler. Hiç bir şey bilmiyorlar demekte doğru değil.
    Bu kadar basit düşünen biri değilim. Soru sorayımda karşımdaki kişiyle tartışayım diye. İstediğim cevapları alamadığım doğru. Ortada bir haksız fiil var. Bende bunun bir cezası olmalı diye düşünüyorum. Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. Söylediğiniz şeyler beni tatmin etmedi.
    Ayrıca ben beyin fırtınası yapmaya çalışıyorum. Siz olaya tartışma olarak bakıyorsunuz. Taraf olacağımız bir durum yok ki sizlerle .

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

Kargo eve geldik kimse yok ceza kanun

sansim yok cargi

kargo

teslim edilmeyen kargo mahkeme

Forum