Merhabalar konuyu doğru yere mi açıyorum bilmiyorum ama yardımcı olabilirseniz çok sevinirim...
2 sene önce babam hakkında bir dava açıldı 250.000 dolarlık bir senet davası ve davada 50.000 dolar ödendi gerisi hala borç gözüküyor. Sonra babamın oturduğu evin tapusuna haciz geldi bizde bir avukata danıştık bir dava açarak evi kurtarabiliriz ama borçtan kurtulamayız dedi bizde kabul ettik mahkeme 1 hafta önce sonuçlandı ve hakim eve 550.000TL dedi bize 300.000TL'sini verdi gerisi alacaklıya verdi. Bizimde babamla ortak bir şirketimiz var büyük ortak babam gözüküyor benim hissem %25 babamın hissesi %75 ama şirketin üstünde hiç bir haciz işlemi yapılmadı daha. Bende şirketten ortaklığımı ayırıp farklı bir şirket kurup işi tek başıma devam etmek istiyorum babamda şirketi kapatmak istiyor fakat bizim avukatımız bu güne kadar babamla beraber çalıştığım için dava sonuçlanana kadar aynı sektörde iş yapamayacağımı söylüyor bana da saçma geldi size danışmak istedim bu konuda ne yapabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim.