öncelikle merhaba. eğitim özrü sebebiyle başka bir ile nakil olmak için muvafakat verilmemesi üzerine istanbul bölge idare mahkemesinde devam eden bir davam var.benim gibi başka bir memur da eğitim özrü için edirne idare mahkemesinde açtığı davayı kaybetmiş ancak istanbul bölge idare mahkemesinin iptal kararı ile muvafakatını almaya hak kazanmıştır.25 mayıs 2017 tarihli emsal kararı dava dosyasına ekledim.acaba emsal karar vesilesi ile davayı kazanma şansım yüksek midir? emsal kararların bağlayıcılığı nedir bilemediğim için öğrenmek istiyorum.ancak benimle diğer memurun arasında farklı bir detay var.onu da eklemek istiyorum.ben radyo-tv sinema 2 yıllık önlisans mezunu olup 4 yıllık radyo-tv kazandım.diğer arkadaş da 2 yıllık bilgisayar mezunuyken 4 yıllık bilgisayar mühendisliğini kazanmış burada bir fark yok ikisi de üst öğrenim. yalnız bahsettiğim memur programcı ve 2 yıllık bilgisayar mezunuyken 4 yıllık bilgisayar mühendisliğini kazanıyor.ve nakil olmak istediği diğer üniversitede de programcı kadrosu buluyor.ben ise nüfus müdürlüğünde kadro bulup buraya nakil olmak isityorum.acaba hakimler yorum yaparken bilgisayar programcısı olan memurun çalıştığı kuruma katkısının 4 yıllık fakülteyi bitirdikten sonra daha fazla olacağını yorumlarken benim bölümüme bakıp yahu bu adamın radyo-tv bitirmesinin memuriyetine hiçbir katkısı olmaz diyerek bir yorum yapıp bana red verebilirler mi? yoksa hakimler örneğini verdiğim diğer memuru da sadece üst öğrenim olarak mı değerlendirmişlerdir?cevaplarsanız memnun olurum