Merhaba,
01.01.2016 Tarihinde site yönetim kurulunun almış olduğu karar gereği dış cephe ısı yalıtım (mantolama)yaptırılmasına oy çokluğu ile karar verilerek daire sahiplerinden peşin tutar alınarak yapımı tamamlanmıştır. Taksit yada farklı bir ödeme planı oluşturulmamıştır. Daire 01.02.2017 tarihinde bankaya icra yoluyla geçişi yapılmış ,bende daireyi 12.06.2017 tarihinde bankadan satın aldım.

Satın almamdan sonra dairenin hatırı sayılır aidat ve mantolama borcunun olduğu ve bunu benim ödemem gerektiği, yönetim tarafından şifa yen söylenmiştir.

Yönetim bu geçen zaman zarfında daire ile ilgili takip ihtar yada tapuda bir şerh koydurmamış borcun olduğuna dair ne bu işin yapılmasına olur veren sahiplerine ,nede borcundan dolayı geçişi yapılan bankaya, tahsili yönünde bir adım atmamıştır. Bu sebeple satışına mani hiçbir engel ortamı bulunmamıştır. Site yönetimi ile yapmış olduğum görüşmemde geçmiş borçlardan sorumlu olmayacağımı satın aldığım tarihten sonraki giderlerin sorumluluğumda olduğunu belirterek tarafıma yeni hesap oluşturulmasını talep ettim ve yeni bir hesap açılarak dönemime ait aidat ödemelerini aksatmadan yatırmaktayım. Sorum şu
* mantolama konusunda hukuken bir sorumluluğum var mı?
* Bundan sonra süreç site yönetimince nasıl işler?
* Benin bu aşamada atmam gereken bir adım var mı?

Nasıl bir yol izlemem gerektiği konusunda engin bilgilerinizle yardımlarınızı istirham etmekteyim. Teşekkür ederim