Merhabalar.
Ben öğretmenim ve okulda idare ile sorunlar yaşıyorum. Geçen sene bana görevim olmayan bir iş vermek istediler ve ben kabul etmedim. Ondan sonra benimle uğraşmaya başladılar. Okula zamanında geldiğim bir gün bana geç kaldım diye soruşturma açtılar. Daha sonra savunmamda zamanında geldiğimi ispat edince ceza veremdiler (soruşturma sonucunda ne oldu bilmiyorum. Hiçbir dönüş olmadı). Onun dışında her işimi zorlaştırıyorlar. Ancak resmi olarak ispatlayamıyorum ama ellerinden geleni yapıyorlar. Örneğin lisansüstü eğitim yapıyorum. Ders programımı eğitimime göre hazırlamak zorundalar ama bu istediğimi kırk dereden su getirerek, azarlayarak yaptılar. Şu sıralar atölye şefi seçilecek yönetmeliğe göre çeşitli kriterlere bakılıp puan verilip seçiliyor. Branşımda benim puanım en yüksek ama müdür şefliği bana vermeyeceğini söylüyormuş. Hatta sırf bana vermemenin yollarını aradığı için görevlendirme duyurusunu çıkarmıyormuş. Bunu arkadaşlardan duydum. Bunu nasıl ispatlarım. Kimse şahit olmak istemez. Çünkü idare ile ters düşmek istemez. İdare ile konuşup ses kaydı alsam, yaşadığım durumu ispat etmenin başka yolu olmadığı için bu izinsiz ses kaydı suç unsuru olur mu? Çünkü her zorluğu yapıyorlar ama resmi kılıfına uyduruyorlar.