+ Konuyu Yanıtla
2 / 2 Sayfa İlkİlk 12
11 den 15´e kadar toplam 15 ileti bulundu.
 1. #11
  Kayıt Tarihi
  Jun 2009
  Nerede
  Kocaeli
  İletiler
  8.979
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Kişisel bilgilerim başkasinin eline geçmiş olabilir

  Alıntı aleydi rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  Yazımın başındada belirtiğim gibi( Okuma zahmetne girmemişsiniz. Laptopu hiç br şekilde açamadığımızı ve bilgileri kopyalamadığımızı belirtmiştim )Hard diski garanti kapsamından çıkmasın diye sökmedik. Bilgisayar ekranı hiç açılmadığı için ne yazık ki verileri alabilme gibi bir lüksümüz olmadı. Siz mağdur olanın mı yanındasınız , zalimin mi ? Kime ne için teşekkür edeceğim. Başından beri sorunu görüp çözmeyen yöneticilere mi? 2 Ay gibi bir süre elime geçmeyen ve yapıldı diye gelen, 3 gün sonra tekrar bozulan laptop için mi?Umarım başınıza gelir. Başka türlü durumu idrak edebilemeyeceğiniz ortada.

  Hukuk sistemimizin yeterliğisizliğinden bahsettim. Siz bunu ortaçağ şövalyeleri gibi kendinize verilmiş cevap olarak görüp kılıçları çektiniz. Saygın ve itibarlı gördüğüm bu sitede. Yapılan yorumlarında , bu incelikte devam etmesini, tüm kullanıcılar adına ve özellilkle hem cinslerim adına rica ediyorum. Zira trafikte bile bizi huzursuz eden bu zihniyetin, burada görmek çok acı. Saygılarımla.
  Hmmm.
  Burada bu tür şeylerle çok sık karşılaşıyoruz. İnsanlar illaki kendi hoşlarına gidecek cevapları bekliyorlar.
  Şu cevaba ne dersiniz:
  "Sizin verilerinizi silen kişiyi şikayet edin. Cezaı işkence ile ölümdür. İsterseniz işkenceyi siz yapabilirsiniz. Ayrıca öldükten sonra tüm malvarlığı size kalacaktır"
  Ama ne yazık ki gerçekler böyle değil.
  Bizim ne yazdığımız, gördüğünüz gibi gerçeği değiştirmiyor.  Hukuki NET Güncel Haber

  Kişisel bilgilerim başkasinin eline geçmiş olabilir konulu yargıtay kararı ara
  Kişisel bilgilerim başkasinin eline geçmiş olabilir konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #12
  Kayıt Tarihi
  May 2008
  İletiler
  4.313
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Kişisel bilgilerim başkasinin eline geçmiş olabilir

  Bozulana kadar yedeğini almaktan bahsediyoruz bozulduktan sonra değil.Burada yetkili kişiler size cevap veriyor ve yazınızı okuyor hala bize karşı amiyane tabirle trip atıyor trafikte sizi sıkıştıran rahatsız eden şehir magandalarıyla aynı kefeye koyuyorsunuz.Hukuk kanıtlarla yürür, bilgilerimin başkalarının eline geçtiğinden kıllanıyorum diye bir şikayet şekli yok.Kargoda ispatlayabildiğiniz zararınız varsa onun için şansınız olabilir.Onun dışında bizim hukuk sistemimiz(biz değil bakın bu sistemin işleyişi) bu tarz durumların üzerine düşmüyor ciddi sonuçlar çıkarmıyor diyoruz.Avukatla takibinin gerekliliğini maddi kaybı da göze almanız gerektiğini söylüyoruz.Bize olan tepkiniz bir bilenin arabanız hakkında ''bu aracın süspansiyonları yeterli değil'' diye yorum yapınca nasıl olmaz bu ne iştir diye aracı üretene değil yorumunu yapana tepki göstermenizden farksız.Kanunu yazanda uygulayanda biz değilir.Muhtemelen olabilecekleri yazıyoruz sadece.

  Siz kendi derdiniz için buradasınız biz ise karşılık beklemeksizin sizlere fikir vermek için buradayız.İncelik konusunda bu durum herhalde yeterli fikri verir herkese.

 4. #13
  Kayıt Tarihi
  May 2011
  Nerede
  eskişehir
  İletiler
  41
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Kişisel bilgilerim başkasinin eline geçmiş olabilir

  Bayanların trip yaptığına dair önyargınız çok fazla gelişmiş anlaşılan. Hukukun tartışıldığı bir platfromda , bunlar hiç hoş şeyler ve yakıştırmalar değil. Gelişmiş medeniyetlerde her şeyin bir karşılığı var .Yoksada yaratırlar. Geri kalmış bir toplumda, bizim hukuk sistemimiz böyle avcunu yalarsın deyip çıkmak adet olmuş. Olayı kişileştiren , şahsım adına tanımadan yorum yapan siz beylersiniz. Yine ve tekrar ederek söylüyorum. Gelişmiş beyinlerle hukukun genşlemesi , insanların mağduriyetlerinin giderilmesi sağlanır. M.k Atatürk bizde hukuk yok diye otursaydı, şu anda şeriat kanunlarıyla yönetilen bir ülkede yaşıyor olacaktık.
  Benim yaşadığım durum bir mağduriyettir. Garanti süresince servise gönderilen bir ürün 1 aydan fazla elinize geçemezse bu hukuk kuralı ihlali olarak biliyorum. Konuyu kişileştirmek yerine . Hukuka dayalı çözüm önerileriniz varsa yazın. Yoksa konu kapanmıştır.

 5. #14
  Kayıt Tarihi
  Apr 2003
  Nerede
  İstanbul
  İletiler
  12.242
  Dilekçeler Sözleşmeler
  3
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Kişisel bilgilerim başkasinin eline geçmiş olabilir

  6502 sayılı tüketici yasasının 11/4 uyarınca; ürün teknik serviste 30 günden fazla kalırsa tüketici 11/a-b-ç de sunulan seçimlik haklarını yani; iade edip bedelini isteme, iade etmeyip ayıp oranında bedelinden indirim isteme, yenisiyle değiştirme haklarını kullanabilir.
  Bilgisayarınızda kişisel verilenizi bulunduğunu ve bunun başkalarının eline geçmesini sağladıklarını ya da gerekmediği halde formatlamak suretiyle yok ettiklerini ispatlayabiliyorsanız TCK 136. maddesine aykırı davranılmasından dolayı savcılığa şikayette bulunabilirsiniz.
  Başka bir şekilde zarar verdikleri iddiasındaysanız TCK 151 mala zarar verme nedeniyle savcılığa şikayette bulunabilirsiniz.
  Soruşturma sonunda kamu davası açılır suçlu bulunurlarsa ayrıca hukuk mahkmelerinde maddi manevi tazminat davası açabilirsiniz.

 6. #15
  Kayıt Tarihi
  May 2011
  Nerede
  eskişehir
  İletiler
  41
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Kişisel bilgilerim başkasinin eline geçmiş olabilir

  Öğrenmek istediğim bilgiler bunlardı . Çok teşekkür ederim.

+ Konuyu Yanıtla
2 / 2 Sayfa İlkİlk 12

Benzer Konular :

 1. [Velayet hakkı] Yatılı olarak alamadığımda oğlum ile kişisel ilişkinin sağlanması nasıl olabilir ?
  Taraflar müşterek çocukları ile baba arasında aynı şehirde oturmaları durumunda, her hafta cuma - cumartesi günleri saat 08.00 ile pazar günü saat...
  Yazan: volf07 Forum: Aile Hukuku
  Yanıt: 4
  Son İleti: 05-06-2018, 14:26:05
 2. Siteme sızıldı, tehdit edildim, kişisel bilgisayarıma girilerek özel bilgilerim çalındı
  merhaba öncelikle, iki gündür dogru dürüst uyku uyumadık olanlar şunlar. Baştan kısa kısa anlatacağım aslında çok detay var sizi sıkmamak için...
  Yazan: vixxbo Forum: Bilişim Hukuku
  Yanıt: 3
  Son İleti: 16-01-2015, 06:32:22
 3. Kişisel bilgilerim usulsüz bir şekilde araştırılmış!
  Hayırlı akşamlar. Bir durum hakkında sıkıntım var eğer yardımcı olursanız çok sevinirim. Vatandaşın biri ile bir sorunumuz oldu. Kendim ticaretle...
  Yazan: aliali1982 Forum: Ceza Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 22-01-2014, 20:10:04
 4. Özel durumlarda kişisel telefon kayıtları delil olabilir mi?
  Merhaba, Ben avukatımın da onayıyla, karşı tarafa bildirmeden bazı kişilerle telefon görüşmelerimi kaydettim. Karşı tarafa bildirmedim çünkü; ...
  Yazan: bidiboom Forum: Bilişim Hukuku
  Yanıt: 2
  Son İleti: 21-06-2013, 14:50:52
 5. Kişisel bilgilerim internette iznim olmadan yayınlanmış
  Merhabalar, Kişisel bilgilerim ve cep telefonum internet üzerinden bazı arkadaşlık sitelerine verilmiş. Daha sonra beni arayanlardan hangi siteden...
  Yazan: magdurkullanici Forum: Bilişim Hukuku
  Yanıt: 8
  Son İleti: 22-03-2010, 20:36:09

Bu sayfada bulunan kavramlar:

İlgili Hukuk terimleri

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2020 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.