Merhaba ben bir sitede oturuyorum ve sosyal tesiste çalışan bir kadının kızıyla konuşmaya başladım neyse telefonu unuttum güvenliğe vermişler güvenlikteki kadın kızıyla konuştuğum kadını tanıyormuş telefonumu açmış tanıdığı varsa gelsin alsın diye bende de şifre yoktu en son kıza video gönderiyordum ekranı açınca yazışmaları görüyor kadınla benim aramda ilişki olduğunu iddia ediyor müdürüne söylüyor bundan önce kadınla biz konuştuk zaten öyle bir şey olamadığını kanıtladım ama işten attırmak için böyle bir dedikodu başlattı bütün çalışanlarda yayınladı site yönetimi de şimdi bu kadını atmaya çalışıyor yönetime gidip gösterdim konuşmaları ama meselenin sizin aranızdaki ilişki olmadığını söyledi mesele çalışanla site sakini arasındaki samimiyetin aşıldığını samimi olunamayacağını bunun sözleşmede belirtildiğini söyledi bu yüzden atmamız gerekiyor filan şimdi bunlar atınca bu kadının dava etme hakkı doğuyor dava ettikten sonraki süreçler hakim kararıyla konuşmalar yazışmalar çıkarılır suçsuz olduğu görülürse geri girer işe ve 5 ay sonra tekrar atarız dedi böyle bir hak mı ne doğuyormuş sanırım bu dedikleri ne kadar doğru kadın çıkarsa işten kabullenmiş olacak iftiraları o gidecek birde ben kalacağım burada benim psikolojik durumum ne olacak annesi yaşında kadınla konuşuyor diyecekler yaşı reşit biriyim ailemi arayıp böyle böyle diyorlar olamaz böyle bir şey ya

Başka bir konu ise güvenlikçi kadın benim telefonumdaki özel hayatımı haberleşme mi ilgilendiren özelime girip 5237 sayılı TCK 132 m. 4 fıkrasının ilk 3 ünü ihlal ediyor 134 m. 2 fıkranın 2 sinide ihlal ediyor yani hem özelime girip okuyor hem başkasına ifşa ediyor hem kayıt altına alıyor arkamdan insanlara yayıyor ben bu durumda dava etsem nasıl süreçler oluyor ceza alır mı ben bu işin içinden çıkamadım bir yardım edin lütfen birde dava etmem istesem avukat tutma ücretleri nasıl oluyor böyle olayların hiç bir fikrim yok ne yapacağım beynim durdu ne olur bir yardım edin