saygılar 1 yıldır annemin tarlasını araştırmaktayım burada sizlerle paylaştım nihayet sonuca ulaştım bilgilerinizle buraya kadar geldim saolun fakat halen şoktayım anane annem ve annem tarlamızın halen var olunduğunu iddia etmyorlar tapuda cıkmıyordu yerini yan komşusunu bildiğimiz tarla yok olmuştu(((( nihayet evdeki belgeler içinde bir mahkeme ilamı ve kararı elimize gecti tarlamız için yapılan mahkemede (1964 yılında yapılmış bir mahkeme bu) vardar soy adlı şahıslar dayım ve anneanneme mahkeme açmışlar

DAVA: kazastro tespitinin iptali olarak dayım anneannem tapularını veraset belgelerini ibraz etmişler mahallinde uygulama yapılarak namlarına tespit edildiğini belkide davacının tapusunun aynı yere ait olabileceğini yeniden uygulama yapılmasını istedini bildirmiş
davacı vardarın 1937 yılında aldığı tapu dayımın elinde 1935 yılında aldığı tapu yani davacıdan 2 yıl önce alınmış tapu varBİLİRKİŞİLER gelmiş verilen karar(Tarafların ittifakı ile tayin edilen bilirkişiler marifetiyle mahallinde icra kılınan keşifte: davacı vardar 1937 yılında aldığı tapu ile nizalı 99 parseli hudut ve mevki itibariyle çevrelediğibu yere ait olduğu 1935 yılına ait tapunun bu yere ait olmayıp nizalı parsele hudut bulunan diğer gayri menkuller arasında kaldığını kesin ve gerekçe göstermek suretiyle beyan ve ifade etmişler dir hükümde tarla vardarların adına kayıtlanır ve bizim elimizdeki tapu yok edilir

şimdi tapuya gittiğimde tapu defteri acıldığında dayımın isminin üzerinde bir çizgi vardarların üzerinde görünüyor fakatttttt geriye dönük tapu tespit ettirttimçıkan sonuç karşısında halen şoktayım okuma yazma bilmeyen kendini savuncak avukat( maddiyatsızlıktan) tutamayan dayım ve anneannem 1935 yılında aldıkları tapunun o yılda yapılan ilk kazatro gecmesi sırasında anneannem ve dayımın üzerine yazıldığını kendi gözlerimle gördüm vardar adlı şahısların ne orda nede cevresinde adı bile geçmiyor şimdi nasıl bir bilirkişi heyetiyle nasıl bir sahtekarlıkla nasıl bir mahkemeyi kandırmacayla yanıltmayla bu tarla şuanda bile dayım ve anneannem adına kazastroda kayıtlı dururken tapuda vardarlara gecer kesin gerekce vererek acıklama yapan bilir kişler bu davada neden dayım ve anneannemin tarlasının 99 parsel olmadığını nizalı parsele hudut olduğunu söylerken onların hangi parsede kayıtlı olduğunu yazmazlar ben söylim çünkü nizalı parsele deil davası yapılan parsel o yüsden yazmazlar şimdi lütfen bana yardım edin bu mahkemeyi yanıltma olayında zaman aşımı olmuşmudur bu sahtekarlığın önüne nasıl ve ne şekilde gecerim annem sag kişi ve tarlanın yerini cok iyi biliyor 1935 te alınan tapu 1964 iptal ediliyor ve 2006 dayız o yıldan sonra kazastroda gecmemiş bir daha ne yapmalıyım bana yol gösterirseniz sevinirim SAYGILARR