merhaba ben 99 yılından beri aynı evde oturmaktayım ev sahibim ve çocukları almanyada kalıyorlar ev sahibim 2005 yılında vefat etti oğlu ile 01/01/2005 tarihinden geçerli olmak üzere 2 yıllık kira kontratı yaptık 95 ytl kira bedeli her yıl 10 ytl artış olmak şartıyla şu anki kiram 105 ytl yazın geldiğinde kirayı artırmamı istedi ve 150 ytl de mutabık kaldık 2007 yılbaşından itibaren artırmak üzere ,fakat bugün kızkardeşi geldi ve evleri bölüştüklerinipayına benim oturduğum evin düştüğünü söyledi ve kirayı 250 ytl olarak kabul ediyorsan otur dedi eğer etmiyorsan yazın geldiğimizde kalmak için kullanacağız o yüzden boşaltın yaza kadar dedi(kendisi bildiğim kadarıyla alman vatandaşlığına geçmiş ve orada 4 katlı evi var ,burada ise annesi ve kardeşi dahil olmak üzere onlara ait 3 tane ev var)şimdi sorularım şunlar:
1-kira sözleşmem bittiğinde durumum ne olur 01/01/2007 itibariyle?
2-evi boşaltmak istemezsem hukuki olarak ne yapabilir?
3-evi paylaştıklarını söylüyor ama sanırım resmiyette değil böyle bi durumda benim muhatabım kim olacak?
4-sadece yazın oturmak için kullanacaksa(1 aylığına )yine de çıkarabilir mi
5-105 ytl den 250 ytl ye çıkarmak istediği kira bedeli yüksek olduğu için ben kabul etmezsem ne yapabilir kira artışı konusunda??

aklıma gelen şimdilik bu sorular cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim iyi çalışmalar