+ Konuyu Yanıtla
1 den 5´e kadar toplam 5 ileti bulundu.

Konu: Haberleşme Özgürlüğüm engellendi

Haberleşme Özgürlüğüm engellendi Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Jul 2017
  Nerede
  Muğla
  İletiler
  2
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Haberleşme Özgürlüğüm engellendi

  07.Haziran.2017 tarihinde, eşim Hüseyin F. Ü.üzerine kayıtlı numaralı işyeri telefonumuzun Turgutreis, Bahçelievler Mevkii, ... MUĞLA adresine nakli için, Turgutreis, Mehmet Hilmi Cd'nde ki ofisinizde yönetici pozisyonunda çalışan Ulviye Hanım 'a başvuru yaptık. Ulviye Hanım ertesi gün telefonumuzun şahıs şirketine kayıtlı olması nedeniyle bizden vergi levhası, imza sirküleri ve şirket kaşesi istedi. Bu evrakları vekaletnamemle birlikte kendisine bizzat ben teslim ettim.
  * BU EVRAKLARI BAŞVURU ESNASINDA NEDEN İSTEMEDİ ? Bu yüzden naklimiz bir gün daha gecikecek diye endişe ettik. Fakat kendisi böyle bir gecikmenin olmayacağını sözlü olarak beyan etti. Güvendik ...
  Hemen ertesi gün eşim işi nedeniyle yurtdışına çıktı ve süreci ben takip ettim. Söylendiği gibi 5 iş gününde nakil gerçekleşmedi. Ofisinize gittim. Ulviye Hanım sezon dolayısıyla bir yoğunluk olduğunu, 1-2 gün daha sabır göstermemi istedi. Kendisiyle yıllardır bir iş ilişkimiz olduğu için saygı duydum. Ancak 2 hafta geçmesine rağmen nakil gerçekleşmedi.
  Bu kez 19.Haziran. 2017'de yine aynı ofiste çalışan Mehmet Bey'e telefonumuzun işyeri telefonu olduğunu ve durumun vahametini dile getirdim. "Sorununuzu bizzat ben çözeceğim. Nakil bugün, en geç yarın yapılacak." dedi ve ben yine güvendim. Ancak nakil gerçekleşmedi. 21.Haziran.2017 sabahı ofisinizden, saha elemanlarını bizzat Mehmet Bey arayarak durumun aciliyetini belirterek nakli rica etti. Telefon görüşmesi sonunda bana; "Saha elemanımız bugün mesaisi bitince naklinizi yapacak." dedi. Yine yapılmayınca bu kez müşteri hizmetlerini aradım. Vergi numaramızı hatırlayamadığım için şikayet oluşturamadım. Ofisinize defalarca telefon ettim , ancak cevap veren olmadı. Bunun üzerine gidip Ulviye Hanım 'dan kendisine teslim ettiğim evraklarda yazan vergi numaramızı söylemesini rica ettim. "Ben o evrakları merkeze yolladım, yardımcı olamam" dedi. Kullandığımız tarife bilgisini ve son ödediğimiz fatura tutarını paylaşarak "Bu bilgilerle müşteri hizmetlerinden işlem yapabilirsiniz." dedi. Eve dönüp tekrar 444 1 444'ü aradım ancak vergi numarasınumarası olmadığı sürece bu bilgilerle işlem yapamayacaklarını söylediler.
  Çaresiz ertesi günü bekledim. Muhasebecimizden vergi numarasını öğrendim ve müşteri hizmetlerini arayarak şikayet oluşturdum. Aldığım cevap inanılmazdı : "NAKİL BAŞVURUNUZ YOK Kİ !"
  Sinirlerim son derece bozuldu. Zira tarih 23.Haziran.2017 olmuştu. Öfke içinde ofisinize gittim. Ulviye Hanım 'a durumu açıklamasını, naklimizin neden yapılmadığını söylemesini istedim. Aldığım cevap daha da inanılmazdı: "Siz önce şu ses tonunuzu düzeltin !" İyice gerildim. Daha da sinirli konuştum. Bunun yat sektöründe faaliyet gösteren bir acente olduğunu, 07.Haziran.2017'den beri telefon naklimiz yapılmadığı için internet hizmeti de vermediğinizi, tam da bayram öncesine denk gelen bu sürenin bizim için paha biçilmez değerde olduğunu anlattım. Ancak Ulviye Hanım son derece iş ahlakından uzak bir şekilde; "Bu sinirli tavrınız nedeniyle, naklinizin neden yapılmadığı konusunda size bilgi vermeyeceğim, müşteri hizmetlerini arayarak şikayet edebilirsiniz. " diyerek şirket kartvizitine ofis çalışanlarının isimlerini yazarak beni küstah bir şekilde ofisten kovdu.
  Eve dönüp 444 1 444'ü aradım. Şikayetimi dile getirdim. Nakil başvurusu yaptığımız gün bize verilen evrakı beyan etmemi istediler. Maalesef Ulviye Hanım bize böyle bir evrak vermedi. Nakil başvurum müşteri hizmetleri tarafından bir kez daha oluşturuldu ve 28.Haziran.2017'ye randevu verildi.
  İnanılır ve kabul edilebilir bir şey değil bu. Bodrum gibi bir yerde, yat sektöründe faaliyet gösteren bir acente, altın değerindeki bir 22 gün telefon ve dolayısıyla internet hizmetinden mahrum bırakıldı. Üstelik 28.Haziran.2017'ye randevu verilmesine rağmen nakil yine de gerçekleşmedi !!!

  1) 07.Haziran.2017'de başvuru yapmadıysak, Ulviye Hanım ertesi gün niye vergi levhası, imza sirküleri ve şirket kaşesi istedi ?

  2) Başvurumuzu sisteme girmemesindeki art niyetin sebebi nedir ?

  3) Şirketimizin bugüne kadar uğradığı maddi ve prestij kaybını kim telafi edecek ?

  4) Hizmet alamadığımız bu döneme ait telefon, internet ve dolayısıyla Tivibu faturasını kim ödeyecek ?

  5) Sabit telefondan ücretsiz görüşme yapabilecekken maalesef cep telefonumdan yapmak zorunda bırakıldığım 444 1 444 numarasının görüşme bedellerini kim ödeyecek ? 6) Haberleşme ve haber alma özgürlüğüme engel olan Ulviye Hanım nasıl bir bedel ödeyecek ?

  Elbette sinirliyim, elbette gerginim. Gereği yapılmaması durumunda hakkımı yasal mercilerde arayacağımı; sözleşme bitiminde bir dakika bile beklemeksizin aboneliğimizi sonlandıracağımızı bilmenizi isterim. Bu duruma neden olan şahıs ve / veya kurum aleyhine yasal haklarım nelerdir ?  Hukuki NET Güncel Haber

  Haberleşme Özgürlüğüm engellendi konulu yargıtay kararı ara
  Haberleşme Özgürlüğüm engellendi konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  Mar 2016
  Nerede
  İstanbul
  İletiler
  845
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Haberleşme Özgürlüğüm engellendi

  Ciddi mi bu başlık? Ciddi ise vah vah. Bayağı engellenmiş haberleşme özgürlüğünüz. Hatta yat kiralayamadığınız insanların seyahat özgürlüğü de engellenmiş. Hatta siz yat kiralasanız bunun vergisini verecektiniz dolayısıyla karşı taraf devlet hazinesine de darbe vurmuş oldu. O parada tüyü bitmemiş yetimin hakkı vardı. Bence Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine kadar gidin... Biraz da onlar gülsün.

  444 1 444 yazdığınıza göre bu firma Türk Telekom. Türk Telekom özel bir firma. Verdiği hizmetlerden memnun değilseniz sözleşme koşulları ve ilgili mevzuat çerçevesinde yasal haklarınızı kullanarak hizmet sözleşmenizi fesih edebilirsiniz. Telefon hizmeti veren başka firmalar da var. Sanki tek firma Türk Telekom, onlar da size sırf siz kimseyle konuşmayın diye sizi sabote ediyormuş gibi konuşmanın alemi yok.

 4. #3
  Kayıt Tarihi
  May 2008
  İletiler
  4.262
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Haberleşme Özgürlüğüm engellendi

  Başlık gerçekten enteresan.Özel bir şirket size istediğiniz şekil veya hızda hizmet vermiyorsa ondan hizmet almazsınız olur biter.Bizde bu sonbahar kombi için iş yerinde belediye ve uygunluğu sağlayan firma arasında mekik dokuduk 3 aydan fazla sürdü.Buna benzer şeyler yaşadık.Herelde size olsa kombi takmamızı engelleyerek bizi dondurmak ve öldürmek istediler diye cinayete teşebbüse sokardınız olayı.Çok ciddi yazıyorum durum gerçekten bu.Sorulara gelirsek.


  1) 07.Haziran.2017'de başvuru yapmadıysak, Ulviye Hanım ertesi gün niye vergi levhası, imza sirküleri ve şirket kaşesi istedi ?

  Bunu heralde Ulviye'ye sormak lazım biz bilemeyiz

  2) Başvurumuzu sisteme girmemesindeki art niyetin sebebi nedir ?

  Size şahsen gıcık olması dışında aklıma mantıklı bir sebep gelmiyor

  3) Şirketimizin bugüne kadar uğradığı maddi ve prestij kaybını kim telafi edecek ?

  Kimse

  4) Hizmet alamadığımız bu döneme ait telefon, internet ve dolayısıyla Tivibu faturasını kim ödeyecek ?

  Siz

  5) Sabit telefondan ücretsiz görüşme yapabilecekken maalesef cep telefonumdan yapmak zorunda bırakıldığım 444 1 444 numarasının görüşme bedellerini kim ödeyecek ?

  Siz

  6) Haberleşme ve haber alma özgürlüğüme engel olan Ulviye Hanım nasıl bir bedel ödeyecek ?

  Belki telekom personeline bir ceza(prim cezası, uyarı vs.) verebilir

  Yazınızdan haber alma özgürlüğünü engellemekten Ülviye'nin hapis yatmasını, size, o sürede telefon işi hallolsaydı kazanacağınız paraların ödenmesini vs. (kaç bin TL ise artık) istiyor elektriği aldım.Bunların hiç birinin olmayacağına emin olun.

  Yapabilcekleriniz bu özel firmanın yaptığı varsa yanlışları şikayet sitelerinden paylaşmak, genel müdürlüklerine gerekli şikayetleri yapmak.Onun dışında bir şey elde edebileceğinizi söylersek sizi belki sakinleştirecek/mutlu edecek, ama bizim amacımız olacakları yazmak.Sadece sizin için de değil, bu sayfaya ulaşan benzer durum yaşamış yaşayacak fikir edinmek isteyen herkes için.Esenlikle..

 5. #4
  Kayıt Tarihi
  Jul 2017
  Nerede
  Muğla
  İletiler
  2
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Haberleşme Özgürlüğüm engellendi

  Üslûbunuz çok çirkin. Bizler avukat değiliz. Bu yüzden doğru bir bilgi alabilmek adına burada hukukçulara danışıyoruz, dalga geçmeniz için değil

 6. #5
  Kayıt Tarihi
  May 2008
  İletiler
  4.262
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Haberleşme Özgürlüğüm engellendi

  Burası ücretsiz danışma sitesi değil, avukat danışma sitesi hiç değil.Paylaşım forumu.Bir avukattan danışma hizmeti almak istiyorsanız ücretini vererek ofisinden alabilirsiniz.İnsanlar yazdıklarınızı gerçekçi, akla yatkın, mantıklı bulmaz ise aynı şekilde cevap verebilir.Zaman zaman yerme zaman zaman gülme zaman zaman olayın alakasızlığına değinme hepsi olabilir.Bunu göze alamıyorsanız dediğim gibi parasıyla bir avukattan(o ne der nasıl yaklaşır bilmiyoruz) danışma hizmeti alacaksınız.Sizde sadece kendi sorunuzu sorup beğendiğiniz bir cevap alıp ilerlemek yerine burada olur, forumda gezer, paylaşım yaparsanız bunu göreceksiniz.Bundan daha doğan da bir şey olamaz.

+ Konuyu Yanıtla

Benzer Konular :

 1. İfade özgürlüğüm kısıtlandı. ( Biraz moralimi, sinirimi bozdular.)
  Kıymetli Hukukçular, Saygıdeğer Forum Üyeleri; Şahsımın İlgi alanına Ekonomi girmesi nedeniyle Ekonomi forumuna Üye oldum. Üye olmuş olduğum...
  Yazan: ayberk_08 Forum: Diğer Hukuki Sorular
  Yanıt: 4
  Son İleti: 28-01-2017, 11:42:23
 2. Sitemiz Engellendi
  5-6 sene önce alan adımız engellendi.şuan sitede "Bu siteye erişim mahkeme kararıyla engellenmiştir." bu yazı yazıyor.Bu yazıyı nasıl kaldırabiliriz...
  Yazan: manhunt Forum: Bilişim Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 08-12-2011, 02:52:11
 3. Yanıt: 0
  Son İleti: 23-10-2010, 13:33:17
 4. Eğitim Hakkım Engellendi
  25.06.2009 tarihinde üniversiteme karşı işlemiş olduğum suçtan dolayı göz altına alındım. Daha hakkımda iddianame hazırlanmadan suçlandım. ...
  Yazan: sero06 Forum: İdare Hukuku
  Yanıt: 2
  Son İleti: 07-06-2010, 16:23:22
 5. Foruma erişim engellendi
  Değerli hukukçular son zamanlardaki yasaklar kervanına bizim forumlarda nasibini aldı.. Dün sabah kendi forumu açtığımda Bu siteye erişim...
  Yazan: gizliyara Forum: Bilişim Hukuku
  Yanıt: 20
  Son İleti: 15-07-2009, 10:53:12

İlgili Hukuk terimleri

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2020 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.