+ Konuyu Yanıtla
1 den 5´e kadar toplam 5 ileti bulundu.
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Jun 2017
  Nerede
  ankara
  İletiler
  3
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı 17 aylık bebeğin babada yatılı kalması, her hafta görüştürülmesi

  Merhaba, oğlum yaklaşık 3 aylıkken evi terketmek zorunda kaldım (çocuğumu elimden almakla kaçırmakla , dövülmekle tehdit edildim). Sorasında eşim , oğlumu görmesini engellememe rağmen , kişisel ilişki davası açtı ve bilirkişi raporuna istinaden iki haftada bir pazar günü 6 saat görüşme kararı çıktı. (ilk olarak 2 saatlik görüşme kararı vardı, sonra arttırıldı. Bilirkişi raporuna göre çocuk 7 yaşına geldiğinde babada yatılı kalabilecek). Yaklaşık 3 ay önce boşanma davası açtım. Mahkeme başlangıçta eşime 6 ay süreyle uzuklaştırma, telefonla hakaret etmeme ve ortak konutun bana tahsisi kararını verdi (oğlumla görüşmeleri devam edecek şekilde ). Fakat karşı tarafın itirazından sonra birden bire bu uzaklaştırma kaldırıldı . (İtiraz dilekçelerinde dayanak olarak gösterdikleri karardaki çocuk 17 yaşında ) Her ayın 1. ve 3. pazarları 8 saatlik görüşmeye ek olarak , her ayın 2. ve 4. cumartesileri de 1 gün süreyle babada yatılı kalması kararı verildi.Her hafta sonu aynı sıkıntıları yaşıyorum.( Oğlum daha 17 (ON YEDİ) AYLIK ). Bizde itiraz ettik ama günlerdir karar çıkmadı. Hakimle konuştuğumuzda kararın kendi takdiri olduğunu, uzman atayacağını (kişisel ilişki davasındaki uzman raporunu bu davada geçerli saymıyor)) ve onun raporuna göre karar vereceğini söyledi. Bilirkişi 15 gün sonra görüşmeye gelecekmiş ve raporunu da ne zaman tamamlar, hakim ne zaman okur ve karar verir belli değil, adli tatilde araya girerse 4-5 ay boyunca eski karar geçerli olacak ve oğlumu her hafta sonu babasına vereceğim ve onda yatılı kalmaya devam edecek.(Ben çalışan bir anneyim ama şuan ücretsiz doğum iznindeyim). Avukatım itiraz dilekçemizi verdiğimizi ,yapacak başka birşey olmadığını söylüyor .Hakimle ters düşecek , karşımıza alacak şeyler yapmanın zarar vereceği görüşünde. Eşimin amacı oğlumuzun menfaati değil bana işkence etmek. Oğluna nafaka vermemek için kendi şirketindeki hisselerini yakınına devredip , kendini asgari ücretli göstermiş.Sedace iki dükkanı için aylık 40.000-50.000 tl kira ödüyordu ama oğluna verdiği nafaka 500 tl.
  Özetle durumum bu ve acilen farklı görüşlere ihtiyacım var. Mahkemeden itiraz dilekçeme hızlı cevap vermemesinin , yazılı olarak , gerekçesini isteyebilirmiyim ? Kararı hızlandırabilmek için başvurabileceğim başka bir mercii varmı? Araya adli tatil girerse yürütmeyi durdurma tarzı bir karar aldırabilirmiyim ?
  Önerilerinize, yorumlarınıza çok hızlıca ihtiyacım var. 5 gün sonra oğlum yatılı olarak kalacak ve , Allah korusun , Hakim hastalanır ropor - izin alırsa 5 ay boyunca bu durum devam edecek ve oğlumda telafisi çok zor psikolojik-fizyolojik problemllere yol açabilir. (şimdi bile her görüşmeden sonra hastalanıyor) Teşekkür ederim
  Güçlü olmaya çalışan anne  Hukuki NET Güncel Haber

  17 aylık bebeğin babada yatılı kalması, her hafta görüştürülmesi konulu yargıtay kararı ara
  17 aylık bebeğin babada yatılı kalması, her hafta görüştürülmesi konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  Jun 2017
  Nerede
  ankara
  İletiler
  3
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: 17 aylık bebeğin babada yatılı kalması, her hafta görüştürülmesi

  Konu acil olduğu için tavsiyelerinizi , yorumlarınızı ne kadar çabuk yaparsanız o ölçüde faydalı olacaktır. Dosyaya göz atmak isteyen olursa dosya numarasını da verebilirim. Mahkemeye , hakime siyasi baskı da yapılabileceğini düşünüyorum. Karşı tarafın bu tip imkanları var ve bu kamu imkanlarını umursamazca kullanmaktan çekinmiyorlar. Sizin bu konuda fikriniz yoksa bile lütfen etrafınızdaki hukukçulara sorun. Oğlum diş çıkarttığı için zaten çok huzursuz, birde benden ayrılırsa iyice psikolojisi bozulacak. Destekleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

 4. #3
  Kayıt Tarihi
  May 2015
  Nerede
  hatay
  İletiler
  375
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: 17 aylık bebeğin babada yatılı kalması, her hafta görüştürülmesi

  Sir raporu çıktığında hakim hızlıca ara karar veriyor. uzman arkadaşlar genelde iyi bir dinleyici oluyor ama çokta sıkmamak lazım ne olsa oğlunuzun kaderini etkileyecek bir rapor hazırlıyorlar. velayetle ilgili durumunuzu taleplerinizi geçerli sebeplere dayandırarak belirtin.velayet durumu çoğunlukla artık iki düşman olmuş iki eşin elinde silah gibi kullanıldığından bu insanlar benzer bir çok vakayla haşır neşirler taleplerinizi ve varsa altında yatan asıl niyetinizi çok iyi analiz edebilirler. pireyi deve etmeyin mesela her yatılı kaldığında hastalanıyor iddanızın bir dayanağı yoksa üstünde çok durmayın. çocuk almak vermek her zaman sıkıntı ama karşı tarafında çocuğunu görmeye birlikte vakit geçirmeye hakkı olduğunu unutmayın.

  benim durumum çok daha kritik bir anne düşünün ikinci kez eşini aldatıyor aldatırken çocuklarınıda bu işe karıştırıyor.hatta öyle ki hakkında çocuk istismarıyla ilgili şikayetim bile var. ailesinin yanında kalıyor ailede yüzde 95 biploar bozukluğu olan bir dayı var. anlık öfke krizleri geçirip ev yakmışlığı var. kadının sayısız intihar girişimleri var.anne babasının davranış bozukluğu var. çocuklar haliyle bende ama her hafta ctesi günleri mahkeme kararıyla çocukları anne yanına bırakmam akşam 6da almam gerekiyor.her al verde ayrı bir kavga ayrı bir gürültü. üstüne birde bana uzaklaştırma çıkmış durumda rica minnet her hafta birader götürüyor.

  bana sorsanız o evde çocukların saat durması bile sakıncalı üstüne çocukları benim götürmem gerek her türlü riskli bir durum. çünküherçocuktesliminde sorun çıkarıp sorunu benim çıkardığımla ilgili şikayette bulunup velayet durumunu değişmek isteyen asıl sebebinde çocuklar içinde tedbir nafakası olduğu çok çok açık. ama duruma razı olmak bunada şükür demek lazım.

 5. #4
  Kayıt Tarihi
  Jun 2017
  Nerede
  ankara
  İletiler
  3
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: 17 aylık bebeğin babada yatılı kalması, her hafta görüştürülmesi

  Sayın alpha romoe vakit ayırdığınız için teşekkür ederim. Benim şu an yaşadığım sorun sizin yaşadıklarınızdan da (Allah yardımcınız olsun, sabır versin. ) Yazdıklarınızdan da farklı. İnşallah yazdıklarımı okuyanlar (boşanmış yada boşanmamış, anne veya baba) önyargılarıyla değil tamamen objektif bakarak değerlendirmeye çalışırlar.
  Benim davamda hakim, emsal yargıtay kararlarına rağmen (her haftasonu görüşme olmaz ve yaşı küçük bebek yatılı kalmaz) , karşı tarafa birden bire bazı haklar veriyor ve itirazıma da daha sonra cevap vereceğini söylüyor( karşı tarafa dilekçelerinden bir hafta sonra bütün bu hakları veriyor ) Bu işin normali uzman raporundaki tavsiye edilen sürelerde babanın görmesidir ama benim durumumda önce karar veriliyor,( itirazıma cevap verilmediği halde) sonra bilirkişi atanıyor. (Ki kişisel ilişki davasındaki bilirkişi bile 7 yaşında yatılı kalabilir demesine rağmen bu rapor bu davada kabul edilmiyor) Bilirkişinin raporu mahkemeye sunması da adli tatile denk gelecek malesef ve 4-5 ay boyunca 17 aylık bebek her hafta anneden alınacak iki haftada birde babada yatılı kalacak. Baba zaten çocuğu düşünse (24 saat gelip bebeği görme imkanı olmasına rağmen ) böyle kurnazca hazırlanmış planla bebeği annesinden ayırmaya , bebeğe de anneye de ızdırap çektirmeye kakmazdı.
  Olayların büyütülmemesi gerektiğine bende inanıyorum. Bahsettiğim hastalık konusuda doktor raporları dava dosyasında mevcuttur. Kaldıki kışın 'evde ayakkabısını yeleğini çıkrma, gazı sancısı var ' deyip teslim ettiğimde bile bana bebeğimin çıplak ayaklı ince kıyafetli fotoğrafını çekip gönderiyor. Malesef sırf karısını/kocasını üzmek için bebekleri istismar eden insanlar var ve bazen (benim durumumda) yargı eliyle bunda başırılı da oluyorlar. Tüm bunlara rağmen oğlumun babasını da tanımasını ve onunla vakit geçirmesini, oğlumun baba sevgisini hissetmesini (inşallah ileride odak noktası beni üzmek değil oğlunu mutlu etmek olur) bende istiyorum ve bunun öneminin farkındayım. Ama bu bebeği muhtaç olduğu annesinden ayırmadan, uygun yaşa geldiğinde yatılı kalacak şekilde olmalı
  İtiraz dilekçemle ilgili kararı nasıl hızlandırabileceğimle ilgili öneri ve yorumları bekliyorum.

 6. #5
  Kayıt Tarihi
  May 2015
  Nerede
  hatay
  İletiler
  375
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: 17 aylık bebeğin babada yatılı kalması, her hafta görüştürülmesi

  aslında bir çıkarımda bulunmanızı umuyordum. bir yola çıktınız bu yolda sizden bir kaç adım öndeyim üstelik ikinci kez aynı şeyler yüzünden bu yoldayım. fark ettiyseniz çocuğun menfaatine olmayan çok vahim sebeplerim olmasına rağmen yinede her hafta görmesine engel olamıyorum.(bana sorarsanız bu kadının çocuklarla 1 saat dahi yanlız kalmasına razı değilim). boşanma davalarında hakimin geniş bir takdir yetkisi vardır bu takdiri dilerse lehinize olacak her türlü rapora kanıta rağmen aleyhinize kullanabilir. avukatınız bir konuda haklıysa hakimi çok fazla sıkmanız bu takdirin daha çok aleyhinize olmasına sebep olabilir. bahsettiğiniz raporları sosyal inceleme için gelecek kişilerede gösterin. yapabileceğiniz tek şey bu. madem hızlanmasını istiyorsunuz sosyal inceleme için gelecek kişileri çocuğunuzla birlikte kendiniz gidip görün durumu izah edin. aslında çocuğun yaşadığı ortamıda görüp rapora yazmaları gerek ama yinede şansınzı denersiniz belki hemen hazırlamalarını sağlayabilirsiniz. ben ikinci kez aynı şeyleri yaşadığım için zaten ev durumu malumlarıydı kendim gidip görüşme yapmıştım.

+ Konuyu Yanıtla

Benzer Konular :

 1. 10 aylık bebeğin velayeti babaya bırakılır mı?
  hukukçu arkadaşlar hepinize selamlar. ben 3 yıllık evliliğimi kısa bir süre önce noktaladım.Henüz dava açmadım.Ayrılma nedenimiz şiddetli...
  Yazan: bababush Forum: Aile Hukuku
  Yanıt: 14
  Son İleti: 20-03-2018, 23:23:37
 2. [Boşanma davaları] 3 aylık bebeğin babaya gösterilmesi
  İyi günler, eşimle çekişmeli boşanma surecindeyiz. Hamileyken dava açtı ve çocuğun doğumuna gelmedi bugüne kadar görmedi, görmeyi talep dahi etmedi....
  Yazan: cangocan Forum: Aile Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 19-07-2015, 14:11:12
 3. Çocuğun babada kalması
  Geçtiğimiz yıl Aralık ayında eşimle anlaşmalı boşandık. O günkü şartları da düşünerek çocuğu C.tesi ve Pazar 11.00-19.00 arasında görme, senede de 20...
  Yazan: poet19 Forum: Aile Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 08-11-2014, 23:43:04
 4. 4 aylık bebeğin velayetini almak
  4 aylık bir kızım var ancak ben 2 aydır göremiyorum boşanma davası ve yanında velayet davası actım eşim alkole düşkün aynı zamanda ciddi sağlık...
  Yazan: osman_balıkesir Forum: Aile Hukuku
  Yanıt: 10
  Son İleti: 07-09-2009, 16:31:16
 5. Çocugun Babada Kalması
  Merhaba Boşanma arefesinde olmam dava başladıgından beri ortak çocugumuzun annede kalması nedeni ile haftasonları çocugumuz alıyorum. Pazar...
  Yazan: beytrap Forum: Aile Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 03-07-2008, 15:02:36

Bu sayfada bulunan kavramlar:

İlgili Hukuk terimleri

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2020 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.