Merhabalar

Cidden zor durumdayım, soru sormak veya haklarımı öğrenmekten vazgeçtim artık.
Amacım sadece biraz yazıp rahatlayabilmek.

Evimin tam karşısında 7 metre kare alana sıkıştırılmış bir köpek
köpek ile benim yatak odamın arası maksimum 20 metre
Köpeğn bulunduğu bölümun sağı solu üstü kapalı ve açık olan önü tam olarak benim pencereme bakıyor
Ses dalgalarının yapısını bilenler analar sanırım, köpeğin her havlaması her hırlaması, her hareketi direk benim yatak odamda

Sinuzit rahatsızlğım var, klima kullanamıyorum , kullana bilsem çiftkatlı bencere taktırıp, kapıyı pencereyi kapatıp yaşayacağım, hayvan düşmanı değilim, doğası gereği havlıyor diyelim(aslında o boyuttaki güclü bir köpeğin hacaması gereken enerjiyi harcayamadığı için havladığını hepimiz biliyoruz ama hayvan sahipleri uğraşamadıkları için suçları kendi üzerlerine almamak için üretilmiş bu kelime "doğası gereği" hiç bir hayvan doğası gereki 40 dk durmadan havlamaz, bunu kabul etmemiz gerekiyor , bu psikolojik acı çektğini gösteriyor , bence gerçeği bu).

Evliyim , şimdilik çocuğum yok ancak evim bu köpek yüzünden huzursuzlukla dolu, geceleri rahat uykumuzu alamıyoruz, eşimde bende stress içerisindeyiz. bu durum birbirimize karşı olan ilişkimizi bile etkiliyor.

TC'de kanunların bu kadar yetersiz olması beni çok üzüyor saygıdeğer insan oğlu
Bir kişinin , sırf oyuncağı olsun diye bir hayvan alması, hayvanına sadece günde 2 defa 5 dk ayırarak onun isteklerine cevap verebildiğini sanması ne kadar acı, bana verdiği zarardan bahsetmiyorum bile.

ne zabıta ne polis ne veterine müdürlükleri yardım edemiyorlar.
aşısı karnesi varsa bişe yapılamaz diyoralar.
Gürültü kirliliği kanunu 120 desibel diyor, inanabiliyormusunuz 120 db. 120 db sadece gürültü kirliliği değil , fiziksel bir sorundur. çok yüksek bir sayı bu.

yani köpeğin verdiği GERÇEK rahatsızlığı benim adıma savunabilecek bir kurum yok!

Ancak eşinizle tartışırken bağırdığınızda, veya mutlu olup yüksek sesle müzik dinleyip veya söylediğinizde vs vs siz herhangi bir ses dalgası yaratıp bu dalganın başka birinin evine ulaştığında , konu insan hakları ve özgürlüğüne giriyor ve kanunlar sizi direk olarak korumaya başlıyorlar.

Ne kadar aciz bir durum, ben bunları hayvan düşmanı olarak yazmıyorum
Ben bunları hayvanlara acı cektiren bir insan yüzünden çektiği sorunlara istinaden yazıyorum.

Köpekeler havlarlar, bu bir gerçek
Havlayarak konuşuırlar bazen, bazen çifleştme döneminde uzayada bilir.
Bir cisim görür hareket eden havlar
vs vs vs
evet bunlar hayvanın doğası
ama ASLA bir hayvanın 40-50 dk duraksamadan havlaması, onun doğası değildir.

düşüne biliyormusunuz 40 dk boyunca kulağınızın dibinde 80-90 desibellik bir ses
tam sustu şimdi uykuya dalarım diyorsunuz, dalacak gibi oluyorsunuz , ve gür bir sesler 15 havlama daha ve bu şekilde bazı gelecer 3-4 saat uğraştığınızı , stresse girdiğinizi , kalbinize ağrılar girdiğini düşünün.

zaten 6 gün çalışıyorsunuz ,kapitalist sistem size verdiği maaşı söke söke alıyor , mesai veriyor , ekstra görev veriyor, yorgunsunuz yani
Gece uykuya dalamadınız, sabah 7 de iş başı yapmanız lazım ama saat 6 da başlıyor havlamalar tekrar.

kapı pencere kapatıyorum ancak sıcak , klima açamıyorum bir başka dert.

Sizler genelde yorumlarınıza , git konuş anlat komşuna derdini diyorsunuz sitede , fark ettim.
Sizce bir anlayışlı insanlar mıyız ? hepimiz biliyoruz 10 kişiden 8 inin bizi tersliyeceğini ki zaten terslendim bile.

Hayır anlayamıyorum Kat irtifakı bi site burası
yani gerekli bütün işlemler yapılmamış, site yönetim belgesi bile yok
yani kanuni olarak , köpek beslenebilir ibaresi yok , evet tam terside yok
Ama herşey bu kadar kolay olmamalı bence, bukadar savruk , bu kadar basit , bu kadar lakayit kanunlar olmamalı. bazı şeyler net ver gerçeksi olmalı.

İnsan gibi yaşamayı istemek (İsteyebilmek) daha basit olmalı.

İnsanları sevmiyorum artık, anti-humanist biriyim. bu sadece bu köpek havlamasından kaynaklı bir durum değil, nereye elimi atsam kırılıyor, hangi alanda çabam olsa sonucusu suçlusu kaybedeni hep halk oluyor, haksız olmak çok daha basit haklı olmaktan.

Bunu yazmamın nedeni, hani soruyorsunuz ya, köpeğim havladığı için şikayet ediyorlar , ne yapabilirim.
sadece sizlere cevap olsun biraz istedim.
Siz 10 dk oyuncakla oynayacaksınız diye , öbür tarafta verdiğiniz zarardan bahsetmek istedim.
Kanunlar sizler gibi saygısız insanların yanında (ben her köpek sever için kullanmıyorum bu kelimelerimi , köpeklerini çok seven insanlar elbette var ,ancak karı koca saat 08:00-20:00 evde olmayıp hayvanı evde yanlız bırakan türde insanlardan bahsediyorum) ancak bu sizlerin saygısız ve cani insalar olduğunuz gerçeğini değiştirmiyor

Saygılarımla