+ Konuyu Yanıtla
1 den 2´e kadar toplam 2 ileti bulundu.
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Jul 2012
  Nerede
  mersin
  İletiler
  1
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Exclamation Gazi Üniversitesinin bölünmesine yürütmeyi durdurma kararı

  Merhaba ben 2013 yılında Gazi Üniversitesine kaydoldum. Fakat 3. sınıf biterken üniversitenin yaz aylarında oldu bittiye getirmek yoluyla bölünüp, isminin Hacı Bayram-ı Veli Üniversitesi yapılacağına dair söylentiler çıktı. Şu anda da fakültelerin adreslerini kaldırmaya başladılar. Dilekçelere net cevap verilmiyor / ya da hiçbir cevap verilmiyor. Benim sorularım şunlar:
  1- Benim Gazi üniversitesi adıyla mezun olmayı istemem bir kazanılmış hak kapsamında değerlendirilebilir mi?
  2- Diplomamda Hacı Bayram Veli Üniversitesi yazması halinde, bu üniversitenin herhangi bir marka değeri, dünya üniversiteler sıralamasında herhangi bir yeri ve herhangi bir tanınmışlığının olmamasından dolayı yurtiçinde ve yurtdışında yüksek lisans başvurusu ve benzeri durumları, idari eylemin zararı olarak öne sürebilir miyim?
  3- Yürütmenin durdurulması kararı verilebilir mi ve hangi mahkemeye başvurmalıyım?  Hukuki NET Güncel Haber

  Gazi Üniversitesinin bölünmesine yürütmeyi durdurma kararı konulu yargıtay kararı ara
  Gazi Üniversitesinin bölünmesine yürütmeyi durdurma kararı konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  Oct 2016
  Nerede
  İzmir
  İletiler
  3.473
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Gazi Üniversitesinin bölünmesine yürütmeyi durdurma kararı

  Alıntı bysagoas rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  Merhaba ben 2013 yılında Gazi Üniversitesine kaydoldum. Fakat 3. sınıf biterken üniversitenin yaz aylarında oldu bittiye getirmek yoluyla bölünüp, isminin Hacı Bayram-ı Veli Üniversitesi yapılacağına dair söylentiler çıktı. Şu anda da fakültelerin adreslerini kaldırmaya başladılar. Dilekçelere net cevap verilmiyor / ya da hiçbir cevap verilmiyor. Benim sorularım şunlar:
  1- Benim Gazi üniversitesi adıyla mezun olmayı istemem bir kazanılmış hak kapsamında değerlendirilebilir mi?
  2- Diplomamda Hacı Bayram Veli Üniversitesi yazması halinde, bu üniversitenin herhangi bir marka değeri, dünya üniversiteler sıralamasında herhangi bir yeri ve herhangi bir tanınmışlığının olmamasından dolayı yurtiçinde ve yurtdışında yüksek lisans başvurusu ve benzeri durumları, idari eylemin zararı olarak öne sürebilir miyim?
  3- Yürütmenin durdurulması kararı verilebilir mi ve hangi mahkemeye başvurmalıyım?
  1- Değerlendirilebilir.
  2- Sürebilirsiniz. Ancak bunun için zararın oluşması yani sizin Hacı Bayramı Veli Üniversitesi'ne nakliniz gerekir.
  3- İdare mahkemesine başvurulabilir. Yürütmenin durdurulması koşulları varsa, karar verilebilir.

  İdari yargıda yürütmenin durdurulması davası diye bir dava türü yoktur. Ancak iptal davasında yürütmenin durudrulması istenebilir. İptal davası ise idari işlemlere karşı açılır.

  YÜRÜTMENİN DURDURULMASI:
  Madde 27 - (Değişik madde: 10/06/1994 - 4001/12 md.)
  1. Danıştayda veya idari mahkemelerde dava açılması dava edilen idari işlemin yürütülmesini durdurmaz.
  2. Danıştay veya idari mahkemeler, idari işlemin uygulanması halinde telafisi güç veya imkansız zararların doğması ve idari işlemin açıkça hukuka aykırı olması şartlarının birlikte gerçekleşmesi durumunda gerekçe göstererek yürütmenin durdurulmasına karar verebilirler.
  3. Vergi mahkemelerinde, vergi uyuşmazlıklarından doğan davaların açılması, tarh edilen vergi, resim ve harçlar ile benzeri mali yükümlerin ve bunların zam ve cezalarının dava konusu edilen bölümünün tahsil işlemlerini durdurur. Ancak, 26 ncı maddenin 3 üncü fıkrasına göre işlemden kaldırılan vergi davası dosyalarında tahsil işlemi devam eder. Bu şekilde işlemden kaldırılan dosyanın yeniden işleme konulması ile ihtirazi kayıtla verilen beyannameler üzerine yapılan işlemlerle tahsilat işlemlerinden dolayı açılan davalar, tahsil işlemini durdurmaz. Bunlar hakkında yürütmenin durdurulması istenebilir.
  4. Yürütmenin durdurulması istemli davalarda 16 ncı maddede yazılı süreler kısaltılabileceği gibi, tebliğin memur eliyle yapılmasına da karar verilebilir.
  5. Yürütmenin durdurulması kararları teminat karşılığında verilir; ancak, durumun gereklerine göre teminat aranmayabilir. Taraflar arasında teminata ilişkin olarak çıkan anlaşmazlıklar, yürütmenin durdurulması hakkında karar veren daire, mahkeme veya hakim tarafından çözümlenir. İdareden ve adli yardımdan faydalanan kimselerden teminat alınmaz.
  6. Yürütmenin durdurulması istemleri hakkında verilen kararlar; Danıştay dava dairelerince verilmişse konusuna göre İdari veya Vergi Dava Daireleri Genel Kurullarına, bölge idare mahkemesi kararlarına karşı en yakın bölge idare mahkemesine, idare ve vergi mahkemeleri ile tek hakim tarafından verilen kararlara karşı bölge idare mahkemesine, çalışmaya ara verme süresi içinde ise idare ve vergi mahkemeleri tarafından verilen kararlara en yakın nöbetçi mahkemeye veya kararı veren hakimin katılmadığı nöbetçi mahkemeye, kararın tebliğini izleyen günden itibaren yedi gün içinde bir defaya mahsus olmak üzere itiraz edilebilir. İtiraz edilen merciler, dosyanın kendisine gelişinden itibaren yedi gün içinde karar vermek zorundadır. İtiraz üzerine verilen kararlar kesindir.
  7. Yürütmenin durdurulması kararı verilen dava dosyaları öncelikle incelenir ve karara bağlanır.
  Yazdıklarım "hukuki tavsiye" değil, "hukuki bilgi"dir.

  Bu hukuki bilgilerin, mevzuat veya içtihat değişikliği nedeniyle zaman içinde güncelliğini yitirebileceğini, sizin hukuki probleminize bire bir uymayabileceğini unutmayın. Hukuki sorununuz hakkında en doğru danışmanlığı vekalet vereceğiniz avukattan alabilirsiniz. İnternetten veya başka yerlerden öğrendikleriniz ile yürüteceğiniz hukuki işlemlerde hak kaybına uğrayabilirsiniz.

  Av. Yusuf Selçuk ATEŞKAN - www.ateskanhukuk.com

+ Konuyu Yanıtla

Benzer Konular :

 1. Yürütmeyi durdurma kararı
  99 dms imtihanına zoraki olarak lise düzeyinde girmek zorunda kaldım. çünkü 2 yıllık myo 3 dersten bütünlemem vardı. sonra atamam oldu.fakat atamamı...
  Yazan: erdinc50 Forum: İdare Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 05-07-2016, 19:26:58
 2. Yürütmeyi durdurma kararı hakkında
  Kamu kurumunda çalışıyorum. i̇haleye katılan bir firmanın iş deneyimini uygun görülmeyerek firmanın teklifideğerlendirme dışı kaldı. söz konusu firma...
  Yazan: senem35 Forum: İdare Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 13-02-2013, 21:35:16
 3. Yürütmeyi Durdurma Ret Kararı Hakkında
  Saygılar, Selamlar İyi günler, benim eşim Ukrayna uyruğuna bağlı iken T.C. eşine istinaden Türk Vatandaşlığına evliliğimizin 3 yılı bittikten...
  Yazan: duruhakan Forum: Vatandaşlık Hukuku
  Yanıt: 18
  Son İleti: 03-06-2010, 11:25:33
 4. Yürütmeyi durdurma kararı?
  bir okul müdürünün kadrolu olarak bakan tarafından atanmasına bu kararı aldırdık diyelim..sonraki süreç ne olur,müdürün kadrosu ne şekilde elinden...
  Yazan: cenker Forum: İdare Hukuku
  Yanıt: 13
  Son İleti: 03-11-2009, 22:39:36
 5. Yürütmeyi durdurma kararı
  İyi günler... 2007 yılı Haziran ayı yerleştirmelerine askerde iken başvurdum ve4/b Sözleşmeli statüsünde Siirt 112 Komuta Kontrol Merkezine Acil Tıp...
  Yazan: muysti55 Forum: İdare Hukuku
  Yanıt: 3
  Son İleti: 01-12-2007, 16:26:46

Bu sayfada bulunan kavramlar:

İlgili Hukuk terimleri

İnternet Araçları

İnternet Araçları

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2019 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2019 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2019 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.