+ Konuyu Yanıtla
1 den 10´e kadar toplam 10 ileti bulundu.

Konu: Beyaz Kod ve Sabim Şikayetleriyle ilgili [soru]

Beyaz Kod ve Sabim Şikayetleriyle ilgili [soru] Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Muğla
    İletiler
    12
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Post Beyaz Kod ve Sabim Şikayetleriyle ilgili [soru]

Merhaba iyi günler, öncelikle konunun doğru bölümde olduğunu düşünerek bu bölüme açmış bulundum eğer konu başka bir bölümle alakadar değil ise özür dilerim.

Muğla ilinde Acil polikliniğinde hemşire ile yaşadığım bir olay sonucunda hemşire beyaz kod verdi ve bende Sabim e şikayette bulunup polise ifade verdim durum özeti bu şekilde altta detaylandıracağım şimdiden yorumunuz ve yardımlarınız için teşekkürler.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Araştırma hastanesinin acil polikliniğine arkadaşımı yüksek ateş nedeniyle getirdim. Acil bölümüne girip sedyeye arkadaşımı yerleştirdikten sonra Hemşire çocuklar için kullanılan Pembe renkli aparatla arkadaşıma damar yolu açmaya çalıştı sürekli sokup çıkardı fakat damar yolunu açamadı . İkincinci gelişinde yetişkinler için kullanılan Mavi renkli aparatı kullanarak damar yolunu açtı .

Sedyede Müşadeye alınmak için beklerken hemşirenin herhangi bir şekilde bize müşadeye gideceksiniz burada duracak gibi birşey söylemedi ve serum kapalı bir şekilde arkadaşımın kolunda duruyordu. Yaklaşık 10 dakika geçtikten sonra "Müşadeye geçecek miyiz?" diye soru sordum . Aynı hemşireden "Evet müşadede yeriniz hazır geçebilirsiniz" cevabını verdi. Arkadaşımla birlikte kolundaki serumla Müşade olasının kapısına yöneldik Müşade Odası görevlisi "Burada yer yok ki kim gönderdi sizi nereden geldiyseniz oraya gidin" cevabını verdi

Geriye Acil odasına girdiğimde hemşireye şu cümleleri kullandım " Bizimle dalga mı geçiyorsunuz arkadaşımı çocuklar için kullanılan aparatla delik deşik yaptın 10 dakika sonra biz sorduk müşadeye gidin yeriniz hazır dedin müşade kapısından geri çeviriliyoruz . İsmini ve soy ismini verir misin " şeklinde ifadem oldu . Hemşire "Hasta yakınlarıyla mı uğraşıcam seninle mi uğraşıcam" tarzında bir kaç cümle kurdu defalarca "Sizi şikayet edeceğim isminizi ve soyisminizi söyler misiniz?" diye sorup durdum fakat cevap vermedi .

Hemşire geri çevirildiğimiz müşade odasına gitti ve görevliyle konuşuyordu başımızda da özel güvenlik görevlisi duruyordu her ihtimale karşın. Ben tekrardan " Hanım efendi isminizi soyisminizi söyler misiniz soru bu kadar basit sizi şikayet edeceğim" dedim . Bunun üzerine Hemşire beni elleriyle itti. Hemen yanımda güvenlik görevlisi tepemizdede kamera var. "Ellerinizi çekin bana isminizi soyisminizi söyleyin" dediğimde son olarak ismini ve soyismini öğrendim .

Özel güvenlik görevlisi olayın yarısından itibaren yanımızda olduğu için beni konuşmaya davet edip "Kardeşim haklıyken haksız duruma düşme gel senle bir konuşalım" deyip beni sakinleştirmeye çalıştı . Hasta haklarına yönlendirdi fakat tatil günü olduğu için "SABİM den şikayet edebilirsin istersen" diye beni yönlendirdi. Bu sırada doktorlar Hemşire hanıma "Ne oldu"diye sorduklarında " Beni arkaya geldi sıkıştırdı" tarzında cümleler kurduğunu duydum ve "Seni gerekirse Başbakanlık iletişim merkezine kadar her yere şikayet edeceğim iftira atıyorsun " deyip olay yerinden uzaklaştım ve Beyaz kod verdiğini güvenlik görevlisi tarafından öğrendim ve kimlik bilgilerimi yetkili arkadaşlara verdim ve beyaz kod için gidip ifademi Polis karakoluna bir kaç hafta sonra çağırıldığımda verdim.

Bu gün Hastane tarafından arandım ve "Hemşirenin hemşirelik kurallarına aykırı herhangi bir tutumu tespit edilmemiştir" diye SABİM şikayetim sonuçlanmış . Polis karakolunda verdiğim Beyaz Kodun savunmasında şikayetçi olduğumu hem fiziksel müdehale hem iftira için davacı olduğumu belirttim ve hastaneye getirdiğim arkadaşım da olayda görgü tanığı olarak ifade verdi.

Sorum şu Güvenlik Kamerası var Özel güvenlik görevlisi olaya şahit . Bana yapılan "Beni arkaya sıkıştırdı" tarzındaki iftirası ve Fiziksel müdahalesi için dava yolunda nasıl yollar izlemem gerektiği ve bunların kanıtlanmadı dahilinde ne şekilde bir cezai yaptırım alacağı.

Tekrardan konu yanlış bölümde ise özür dilerim şimdiden teşekkürler.

Hukuki NET Güncel Haber

Beyaz Kod ve Sabim Şikayetleriyle ilgili [soru] konulu yargıtay kararı ara
    Beyaz Kod ve Sabim Şikayetleriyle ilgili [soru] konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Beyaz Kod ve Sabim Şikayetleriyle ilgili [soru]

Karşı taraf kendince %100 haklı siz kendinizce %100 haklısınız.

Gelelim işleyişe, anlattıklarınızdan iki taraf içinde bir suç unsuru göremedim.İdari şikayetten de bir şey çıkmamış ve şu anlattığınız ile zaten çıkmayacaktı.Karşı taraf görev başındaki kamu görevlisi durumunda olduğu için kendi ifadesi veya bir şahidi bile size ceza çıkmasına sebep olabilir.İttirdiğini kanıtlasanız bile itmek de bir suç değil.Sonuçta darp yok darp izi/raporu yok.Önümü kapatıp sıkıştırdı ancak iterek kurtuldum diyebilir ki ifadesine de oldukça yatkın.Böyle basit bir şey için de kimse dakika dakika güvenlik kamerası incelemeyecektir, emin olun.

Yazdıklarınızdan da hukuki hemen hiç tecrübesi olmayan genç bir arkadaşımız olduğunuzu anlıyorum.Gene bu cevabı beğenmeyip nasıl olur yaaa diye karşılık vereceğinizi de tahmin ediyorum ama dost acı söyler, sizin kendi pencerenizden bakışınız ve haklılığınız mahkemede çok geçerli olmayacak.Kendinizce önemli saydığınız çoğu şeye hiç değinilmeyecek.Yüksek ihtimal karşı tarafa takipsizlik size dava açılacak(görev başındaki kamu görevlisine hakaret, görev yaptırmama) ve erteli bir ceza çıkacak.Yaşayarak da göreceksiniz.Avukatla takip hak kayıplarınızı en aza indirecektir.Esenlikle..

Nerede
    Denizli
    İletiler
    113
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Beyaz KOD son zamanlarda sağlık personeline hasta yakınlarınca uygulanan şiddetin artması nedeniyle getirilmiş bir ihbar sistemi.Çokta iyi bir uygulama umarım yaptırımlar caydırıcı nitelikte kararlara konu olabilir.
    Öncelikle şunu söylemek istiyorum.Siz sağlık personelinden rahatsız olabilirsiniz.Ancak bunun için film sahnelerinde yer alan görüntüyü sergilercesine adını ver bana tarzında yaklaşımlar hoş değil.Yakınınıza tıbbi yardımda bulunmaya çalışan birine defalarca adını soyadını ver demek herşeyden önce etik değil.Rahatsızsanız şu hastanede şu saatte şu yakınıma bakan görevliden şu şekilde şikayetçiyim diyerek ilgili birime şikayetinizi etseniz zaten adı soyadını ilgili birim bulur buna gerek yok bir kere
    Diğer bir konu anlattıklarınız incir çekirdeğini doldurmayacak mesele.Arkadaşınızın damar yolu incedir patlıyordur herşey olabilir siz uzman değilsiniz bilemezsiniz.Konu ile ilgili haklı olduğunuzu düşündürecek hiçbir olgu yok.Ayrıca iftira adliyeye karşı işlenen suçtur.Biri sizi bile bile adli mercilerin önüne çıkarırsa iftiraya konu olur yoksa diğer türlü ahmetin mehmete söylediği iftira kapsamında değildir.

Nerede
    Muğla
    İletiler
    12
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı yaseminyasemin rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Beyaz KOD son zamanlarda sağlık personeline hasta yakınlarınca uygulanan şiddetin artması nedeniyle getirilmiş bir ihbar sistemi.Çokta iyi bir uygulama umarım yaptırımlar caydırıcı nitelikte kararlara konu olabilir.
    Öncelikle şunu söylemek istiyorum.Siz sağlık personelinden rahatsız olabilirsiniz.Ancak bunun için film sahnelerinde yer alan görüntüyü sergilercesine adını ver bana tarzında yaklaşımlar hoş değil.Yakınınıza tıbbi yardımda bulunmaya çalışan birine defalarca adını soyadını ver demek herşeyden önce etik değil.Rahatsızsanız şu hastanede şu saatte şu yakınıma bakan görevliden şu şekilde şikayetçiyim diyerek ilgili birime şikayetinizi etseniz zaten adı soyadını ilgili birim bulur buna gerek yok bir kere
    Diğer bir konu anlattıklarınız incir çekirdeğini doldurmayacak mesele.Arkadaşınızın damar yolu incedir patlıyordur herşey olabilir siz uzman değilsiniz bilemezsiniz.Konu ile ilgili haklı olduğunuzu düşündürecek hiçbir olgu yok.Ayrıca iftira adliyeye karşı işlenen suçtur.Biri sizi bile bile adli mercilerin önüne çıkarırsa iftiraya konu olur yoksa diğer türlü ahmetin mehmete söylediği iftira kapsamında değildir.
    Hukuk forumunda ciddi anlamda cevabınızı fazlasıyla gereksiz buldum.
    Tabikide haksızlığa uğradığımı ve işini yapmayan bir personeli gördüğümde bu durumu şikayet etmem haktır ismini defalarca sormam yerine sanırım size göre fiziksel müdahale etmem gerekirdi.İnsanların normal tepkilerine hatta hiçbir söze takılmayıp şikayetçi olabilmem için isim sormama neden bu kadar abdest yaklaştığınızı anlamadım. Olayın geçtiği günde Hasta hakları kurumunun kapalı olduğunu da belirttim ismini öğrenmeden şikayetçi olacağım günse böyle böyle saçlı böyle böyle bir çalışan vardı diye mi dilekçemde belirtmeliydim. 21 yaşındaki bir insana bakarak damarlarının ince olduğunu anlayamazsınız. Keşke diğer arkadaş gibi gerçekçi ve objektif bir şekilde yaklaşım sergileseydiniz. Engin hukuk ve sağlık bilgili yorumunuz için yine de teşekkürler.

Alıntı Engin Ünalmış rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Karşı taraf kendince %100 haklı siz kendinizce %100 haklısınız.

Gelelim işleyişe, anlattıklarınızdan iki taraf içinde bir suç unsuru göremedim.İdari şikayetten de bir şey çıkmamış ve şu anlattığınız ile zaten çıkmayacaktı.Karşı taraf görev başındaki kamu görevlisi durumunda olduğu için kendi ifadesi veya bir şahidi bile size ceza çıkmasına sebep olabilir.İttirdiğini kanıtlasanız bile itmek de bir suç değil.Sonuçta darp yok darp izi/raporu yok.Önümü kapatıp sıkıştırdı ancak iterek kurtuldum diyebilir ki ifadesine de oldukça yatkın.Böyle basit bir şey için de kimse dakika dakika güvenlik kamerası incelemeyecektir, emin olun.

Yazdıklarınızdan da hukuki hemen hiç tecrübesi olmayan genç bir arkadaşımız olduğunuzu anlıyorum.Gene bu cevabı beğenmeyip nasıl olur yaaa diye karşılık vereceğinizi de tahmin ediyorum ama dost acı söyler, sizin kendi pencerenizden bakışınız ve haklılığınız mahkemede çok geçerli olmayacak.Kendinizce önemli saydığınız çoğu şeye hiç değinilmeyecek.Yüksek ihtimal karşı tarafa takipsizlik size dava açılacak(görev başındaki kamu görevlisine hakaret, görev yaptırmama) ve erteli bir ceza çıkacak.Yaşayarak da göreceksiniz.Avukatla takip hak kayıplarınızı en aza indirecektir.Esenlikle..
    Kesinlikle görüşleriniz benim için önemli konunun önemi yapmadığım şeyler nedeniyle iftira dolu bir dilekçe ile karşılaşmam ve haksızlığı kabul etmemem. Güvenlik olayın yaşandığı yer ve dakikayı dahi belirttim 24 saati incelenmesini tabikide beklemiyorum. Fakat saçma gelen şey şu beni hiçbir fiziki müdahalem olmamasına karşın görevlinin fiziki müdahale bile yapabilmesi ve ismini öğrenmek istememe rağmen bu durumda hem haksız hemde karşı dava açılabilmesi. Hukuki konuda eksik olduğum için forumda bu başlığı açtığım zaten belli erteli bir ceza dan kastınız nedir. Yorumunuz için teşekkürler.
    Konu 1Turkyilmaz tarafından (09-05-2017 Saat 00:33:18 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Denizli
    İletiler
    113
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Rica ederim.Hukukta yeri olacak bir olgunuz yok malesef .Bende açtığınız konuyu gereksiz buldumm ama yinede empati kurup cevap yazma nezaketinde bulundum.Sırf arkadaşınızın 4. seferde damar yolu açıldı diye ,yada bayanın sizi itmesi nedeniyle ,kişi ceza almaz.neden almaz hergün onlarca kadın eril şiddete maruz kalıyorceza alırsa ,ancak kadının erkeğe şiddet uygulaması çok görülmüş şey değil,siz bir bayan olsaydınız ve karşı taraf erkek olup sizi itse durum daha farklı olurdu.Çünkü bir kadın bir erkeği itiyorsa şiddet amaçlı değil kendini müdafaa amaçlı itiyordur.Fiziksel anlamda farklılık var ve yargıda olaya bu boyutuyla bakar.Şayet sizi bayan ittiği için ceza alırsa kararı yayınlarsanız ben bu forumda bir daha yazmıyacağım söz veriyorum.Benim yazdıklarımın hukuksal boyutunun olmayışı emin olun sizin açtığınız konunun hukuksal boyutunun olmayışından kaynaklıdır.Hak aramak her olayın kendisi içinde değerlendirilir.Sırf hak arama uğruna insanlarla sorun oluşturmaya gerek yoktur. Empati yapın biraz ,çalışana psikolojik baskı kurmaya çalışmışsınız.Evet ısrarla adını öğrenmeye çalışmanız kendinizi ispat etme olmuş.Çünkü e-nabıza girerek hangi doktor ve hemşirenin size ne tür tedavi yaptığını zaten görebiliyorsunuz.Son olarak tekrar bu başlığa dönmeyeceğim belirtir ve şunu eklemek isterim. eğitim ve sağlık çalışanları kutsal bir görev icra ettiklerinden benim için de kutsaldır
    Konu yaseminyasemin tarafından (09-05-2017 Saat 02:04:38 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Muğla
    İletiler
    12
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Rica ederim.Hukukta yeri olacak bir olgunuz yok malesef .Bende açtığınız konuyu gereksiz buldumm ama yinede empati kurup cevap yazma nezaketinde bulundum.Sırf arkadaşınızın 4. seferde damar yolu açıldı diye ,yada bayanın sizi itmesi nedeniyle ,kişi ceza almaz.neden almaz hergün onlarca kadın eril şiddete maruz kalıyorceza alırsa ,ancak kadının erkeğe şiddet uygulaması çok görülmüş şey değil,siz bir bayan olsaydınız ve karşı taraf erkek olup sizi itse durum daha farklı olurdu.Çünkü bir kadın bir erkeği itiyorsa şiddet amaçlı değil kendini müdafaa amaçlı itiyordur.Fiziksel anlamda farklılık var ve yargıda olaya bu boyutuyla bakar.Şayet sizi bayan ittiği için ceza alırsa kararı yayınlarsanız ben bu forumda bir daha yazmıyacağım söz veriyorum.Benim yazdıklarımın hukuksal boyutunun olmayışı emin olun sizin açtığınız konunun hukuksal boyutunun olmayışından kaynaklıdır.Hak aramak her olayın kendisi içinde değerlendirilir.Sırf hak arama uğruna insanlarla sorun oluşturmaya gerek yoktur. Empati yapın biraz ,çalışana psikolojik baskı kurmaya çalışmışsınız.Evet ısrarla adını öğrenmeye çalışmanız kendinizi ispat etme olmuş.Çünkü e-nabıza girerek hangi doktor ve hemşirenin size ne tür tedavi yaptığını zaten görebiliyorsunuz.Son olarak tekrar bu başlığa dönmeyeceğim belirtir ve şunu eklemek isterim. eğitim ve sağlık çalışanları kutsal bir görev icra ettiklerinden benim için de kutsaldır
    Hak aramak uğruna insanlara sorun yaratmaya gerek yoktur . Hak aramak yerine darp etmek öldürmek tehdit etmek vardır anlıyorum sizi. Konu dışına çıkıp münakaşa haline taşımak neden ? Kadın ve erkek farketmez ben bir "İNSAN" olarak hastaneye gittim ve "İNSANLIK DIŞI" Davranan da bir insandı. Yok kadınlar eril kişilerden şiddet görüyor falan emsal gösterdiğiniz olaylarla benim alakam nedir ? Sadece kadın diye yaptığı hoş bir olay mı ? Bu kadına fiziki müdehalem söz konusu olsaydı "Eril kişi tarafından darpa teşebbüs" diye yazacaktın. İsmini öğrenmek istedim "Sözlü taciz" sonuçta kadın. Yahu olay kadın erkek değil insan. Erkek olsa yine ismini isteyecektim . Boş kepçeden Feminizm, Kadın haklarından vurmaya çalışmayın zaten bunları destekliyorum. Yani mantıklı bir açıklamanız yok sadece tartıştığım kişinin Kadın olması nedeniyle muhabbeti uzatıyorsunuz.Yapmayın lütfen ayıptır. Yaşadığım bir olay sonrasında bu foruma yazıp cevap bulmaya ve ne olacağını bilen kişiler tarafından öğrenmek istedim olay bu.

Kadın haklarını savunmanızı tabikide takdir ediyorum ama ben Kadın erkek kısmında değiim İnsanlık dışı bulduğum ve iftiraya uğradığım için hakkımı savunuyorum bu kişi erkek de olsa bunu yapacaktım. Kadını güçsüz görüp ona zorluk çıkartma gibi bir derdim de yok tehdit de etmedim. Körü körüne bir tarafı savunayım derken ilk önce objektif olalım .

Nerede
    ankara
    İletiler
    66
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Öncelikle;
    Pembe branül çocuklar için değildir. Rengi sizi aldatmasın. Pembe ve mavi branül yetişkinlerde kullanılır. Çocuklarda sarı yada yeni doğanlarda mor branül kullanılır. Ayrıca hemşireye nasıl damar yolunu açması gerektiğini de anlatabilirdiniz, yada pembe branülün çocuklar için kullanıldığını iddia ettiğinize göre aslında kendi tedavinizi kendiniz de yapabilirdiniz.

Buradaki olayda prosedür olarak haklı olduğunuz herhangi bir nokta göremiyorum. Eğer fiziksel saldırıya yada hakarete uğradıysanız gerekli işlemleri yapmışınız zaten.

Gel gelelim %100 haklı olsaydınız, Sabime, Bimere yazsaydınız emin olun yine haksız çıkardınız. Çünkü sabime yada bimere yazdığınız her yazı aynı hastaneye gönderilmekte. Sabimden gelen yazıyı yada şikayeti okuyan ve cevaplayan kişinin tüm yazılara verdiği cevaplar aynıdır. ( olayı araştırıyoruz, gerekli önlemler alındı falan gibi faso fiso cümleler) Hastane kendi personelini haksız dahi olsa feda etmemekte, olayı geçiştiren yuvarlak cümleler yazarak konuyu kapatmaktadır.
    Sağlık çalışanlarının ne yaparlarsa yapsınlar acayip bir dokunulmazlıkları var. Bunun tek istisnası sizin çok kuvvetli bir tanıdığınız falan olmasıdır. Onun haricinde hata dahi yapsalar sizi öldürseler de sağlık çalışanına bir şey olmaz. bi şekilde üzeri kapatılır. Çok örneğini gördüm. Eğer %100 haklı veya haksız dahi olsanız kuvvetli bir tanıdığınıza o hastanenin başhekimini- müdürünü - başka bir yöneticisini aratırsanız kesin sonuç alırsınız. Diğer yollardan size sadece ruhunuz okşayan bir mesaj gelir ve olay kapatılır...

Ayrıca hastaneye başvururken ön yargılı olarak başvurmayın. azimle ve hakkını vererek işini yapan bir çok sağlık personeli mevcut. Ancak tam tersi kişilerde hiç azımsanmayacak miktarda. Bir çok devlet hastanesinin iç yüzünü size o serumun aslında ne amaç için takıldığını bilseniz çok gerek olmadıkça hastaneye gitmezsiniz bu da farklı bir konu ve uzun bir anlatım gerektirir...

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Karşı tarafın ifadesi aşağı yukarı şu şekildedir.

Ben hastaya damar yolu açarken hasta yakını tarafından müdahale ile karşılaştım, sesimi çıkarmadan işimi yapmaya devam edip kendilerini müşade odasına yönlendirdim, daha sonra müşade odasında yer olmadığı bahanesi ile hasta yakını üzerime yürüdü tehdit ve hakarette bulundu, ısrarla ismimi isteyerek kovdurmakla, süründürmekle tehdit etti, üzerime gelmelerinden ancak kendisini iterek kurtulabildim, güvenlik geldi ve gerekli tutanaklar tutuldu, sağlık çalışanına görevi başında yapılan bu saldırı gereği ilgili kanun çerçevesinde şikayetçiyim vs. vs.

Ben sizin anlatımınızdan dahi sizi haklı göremedim.Damar yolunun açılırken kullanılan aparat rengine dahi takmış durumdasınız ki bu onların işi onların uzmanlık alanı.Yanınızdaki ihtimal bayan bir arkadaşınızdı sizde koruma iç güdüsüyle fazlaca coştunuz gibi anlıyorum ben.

Çıkacak cezanın ertelenmesi veya hagb olması önemli.Karşı taraf daha sonra tazminat davası(miktar fazla olmaz 1000-2000 TL gibi) da açabilir.Bir defa şundan emin olun siz sanık karşı taraf müşteki durumunda olacak.Öyle hemşireye ceza aldırma haklı çıkma vs. içinde bulunduğunuz durumdan fersah fersah uzak şeyler.Dediğim gibi avukat yardımı masraflı ama yerinde olur.Kolay gelsin.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhaba Sabim ile yaşadığım bir sorun paylaşmam için bir link verebilirmisiniz?

Nerede
    Muğla
    İletiler
    12
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

dava sonuçlandı davada benim beraatime karar verildi ve iftira attığı ortaya çıktı bir hafta içerisinde karşı dava açacağım teşekkürler haberiniz olsun iyi günler iyi forumlar.

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

beyaz koda itiraz yolu

sabim

Forum