+ Konuyu Yanıtla
2 / 2 Sayfa İlkİlk 12
11 den 15´e kadar toplam 15 ileti bulundu.

Konu: İnternet Abonelik İptali (24 aylık taahhüt)

İnternet Abonelik İptali (24 aylık taahhüt) Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #11
  Kayıt Tarihi
  Feb 2019
  Nerede
  İzmir
  İletiler
  1
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: İnternet Abonelik İptali (24 aylık taahhüt)

  Merhabalar, Sn.Av. Yusuf Selçuk ATEŞKAN Sn.gfb9076 Sn. yaseminyasemin Sayın CanCİ Konuyu Okudum Cevap vermek için üye oldum. 6502 Sayılı THKK nun 52,maddesinin 4, fıkrası diyor ki (4) Tüketici, belirsiz süreli veya süresi bir yıldan daha uzun olan belirli süreli abonelik sözleşmesini herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin istediği zaman feshetme hakkına sahiptir. Süresi bir yıldan az olan belirli süreli abonelik sözleşmesinde satıcı veya sağlayıcı tarafından sözleşme koşullarında değişiklik yapılması hâlinde de tüketici sözleşmeyi feshedebilir. Fesih bildiriminin kâğıt üzerinde veya kalıcı veri saklayıcısı ile satıcı veya sağlayıcıya yöneltilmiş olması yeterlidir. Satıcı veya sağlayıcı, abonelik sözleşmesinin feshi için sözleşmenin tesis edilmesini sağlayan yöntemden daha ağır koşullar içeren bir yöntem belirleyemez. /// ( En altta feshi için sözleşmenin tesis edilmesini sağlayan yöntemden daha ağır koşullar içeren bir yöntem belirleyemez. /// O indirim bedelleri zaten başlı başına bir cezadır. burası tamam Abonelik sözleşmesi Yönetmeliğinin 16. maddesi 12 aylık taahhütler ( abonelikler ) içindir. Gene aynı yönetmeliğin 22. maddesi Kanunu doğruluyor. Her Şeyi kenara bırakalım / 6502 bir Kanundur Kanuna aykırı sözleşme ve sözleşme maddeleri butlandır, / Yani Geçersizdir. Bu neden ile 24 aylık abonelikler ve taahhütler Fesih için hiç bir indirim ceza bağlantı ücretti vb istemeksizin sonlandırılır. Bir tek Modemi şubelerden birine teslim edersiniz olay biter. Sunu tekrar yazacağım. KANUNA aykırı sözleşme ve sözleşme maddeleri butlandır. (yani geçersizdir.) bu maddeler ile THH başvurun iptal olmazsa bedelsiz ben buradayım Saygılarım ile .  Hukuki NET Güncel Haber

  İnternet Abonelik İptali (24 aylık taahhüt) konulu yargıtay kararı ara
  İnternet Abonelik İptali (24 aylık taahhüt) konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #12
  Kayıt Tarihi
  Jan 2006
  Nerede
  İstanbul, Levent, Turkey.
  İletiler
  1
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: İnternet Abonelik İptali (24 aylık taahhüt)

  Selamlar, benim de şöyle bir durumum var

  İnternet için ttnete 24 ay taahhütüm vardı ve taahhüt bu ay sona eriyor.. Geçen sene de tivibu için sözlü taahhüt aldılar. Tam 1 senedir aylık 19 tl veriyorum.
  İnternet taahhütüm dolduğu için başka bir internet sağlayıcısına geçmek istediğimi söyledim, tivibu için 24 ay taahhüt aldıklarını söylediler. 19 tl ödeme yaptğım bi ürün için 130 tl'lik internet kullanmak zorundaymışım. Çünkü interneti iptal edersem tivibu hizmetini veremiyorlar. Bu yolla internet taahhütümü uzatmış gibi oldular ve ayda 19 tl ödediğim ürün için benden 265 tl ödeme istiyorlar. Bu aylık ödemelerimin 12 aylık toplamını bile geçiyor. Haklı fesih için arıza durumu olması gerek dediler ben de üyeliğim başladı başlayalı seç izle sorunlarını ve durdur izle sorunlarını anlattım.. Donma o kadar fazla ki filmin 1 dakikasını bile izleyemiyorsunuz. Seç izle için 7 aydır genel çalışma olduğu söyleniyor hatta ivr'da bununla ilgili anons var, bu konuyla ilgili müşteri hizmetlerine bağlanamıyorsunuz. Çalışma da sonuçlanmıyor sorun da düzelmiyor. Bir de canlı yayınlarda donma yaşadığımı söyledim yazılım sorunu bilgimiz var dediler. Teknik rapor istedim hizmeti veremediklerine dair. Teknik raporu sadece saha çalışanları verebiliyormuş ama yazılım için saha çalışanı rapor veremezmiş. Bana rapor verecek kimse yok yani ama hizmet de yok. İptale gelince de taahhüt var diyorlar.
  Bana nasıl bir yol izlemem gerektiğini aktarırsanız çok memnun olurum.

  İsmail Şener bey sizin yorumunuzu çok faydalı buldum, fakat ttnet her durumda vatandaşı mağdur ettiği ve hukuki hakkımızı vermediği için ayrıca detaylandırarak sormak istedim.

  Şimdiden herkese teşekkür ederim.

 4. #13
  Kayıt Tarihi
  Feb 2013
  Nerede
  Ankara
  İletiler
  5
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: İnternet Abonelik İptali (24 aylık taahhüt)

  Alıntı pisisler rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  Asıl siz yanlış okuyorsunuz, 12 aydan uzun taahhüt alınamaz yorumu yapılır oradan. "Herhangi bir gerekçe göstermeksizin iptal etmek" demek, taahhüdün otomatik olarak geçersiz olduğunu söylemek demektir. Ben kanuna göre sözleşmeyi feshediyorum. Dolayısıyla sözleşmenin geri kalan maddeleri de hükümsüzdür.

  Abonelik sözleşmeleri yönetmeliği madde 16'ya iyi bakın, madde 22 buna atıfta bulunuyor ve diyor ki "1 yıldan uzun süreli sözleşmeyi istediği zaman fesheder, ancak (bunun dışında) süresinden önce bozarsa 16'ncı madde uygulanıyr". Dolayısıyla 16'ncı maddeye göre de sadece süresinden önce bozulan taahhütlerde, yani sadece 1 yıldan kısa taahhütlü sözleşmelerde eğer tüketici taahhüdünü bozarsa, ancak o zaman indirimleri, cayma bedelini vs öder. Madde 16'ya iyi bakın diyorum çünkü şirketlerin yaptığı "cayma bedeli değil, indirimleri geri alıyoruz" şeklindeki çakallığa da değiniyor ve indirim sözcüğünü kasıtlı olarak kullanıyor.

  Dolayısıyla tekrar etmek gerekirse, siz yanlış okuyorsunuz kanunu. 12 ay ve üzeri sözleşmeler hükümsüzdür, bir maddesi değil tüm maddeleri hükümsüzdür. Hükümsüz bir sözleşme imzalanmış dahi olsa yok hükmündedir. Dolayısıyla da indirimleri geri ödersiniz gibi bir sonuç çıkmaz. Çıkacak olsaydı bile abonelik sözleşmeleri yönetmeliği o çakallığı da fark edip 16'ncı maddede onu da yazmış bulunuyor.

  Daha önce bu konuyla ilgili Vodafone'u THH'ye şikayet ettim ve lehime karar çıktı.
  Merhabalar,

  Ben de konu ile alakalı Vodafone Net için THH'ye şikayette bulunacağım , ama yapılan indirimleri+kurulum bedeli+aktivasyon ücretini ödersiniz demekte Yenimahalle THH.

  Ben 24 aylık taahhüdümün 14.ayındayım. Bununla ilgili bir dilekçeyi ve kararı rica etsem paylaşabilir misiniz?

  Diğer bir husus da eski yerleşim yerinde ADSL abonesiydim , yeni adreste ADSl altyapıları yok ve beni 30 TL farkla fibere geçirmek istiyorlar.

  Şu linkte http://www.mevzuat.gov.tr/Metin.Aspx...ki=0&sourceXml ELEKTRONİK HABERLEŞME SEKTÖRÜNE İLİŞKİN

  TÜKETİCİ HAKLARI YÖNETMELİĞİ (Resmî Gazete Tarihi: 28.10.2017 Resmî Gazete Sayısı: 30224) Madde 12'de şöyle demektedir ...."(7) Taahhüt konusu hizmetin aboneye yeni yerleşim yerinde farklı nitelikte sunulmak durumunda kalınması halinde; abonenin onayını almak kaydıyla yeni yerleşim yerindeki hizmetin taahhütlü bedeli üzerinden kalan taahhüt süresi tamamlanır."

  Teşekkür ederim.

 5. #14
  Kayıt Tarihi
  Jun 2009
  Nerede
  Kocaeli
  İletiler
  8.844
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: İnternet Abonelik İptali (24 aylık taahhüt)

  24 aylık taahüdünüzün aylık ödemesi nedir?
  Size önerilen fiber paketin 24 aylık taahhütlü paketinin aylık ödemesi nedir?
  Aradaki farkın istenmesi gerek. Bundan daha fazlasını istiyorlarsa siz haklı olursunuz.
  İptal konusu THH nin dediği gibi. Çünkü indirimler+kurulum+aktivasyon için ücretler var ve bunları "24 ay kalacağınız" sözüne istinaden sizden almadılar. 24 ay kalma sözünüzü bozarsanız onlar da bu ücretleri isteyecek. Kimi zaman bu ücretler toplamı, "hizmet almadan kalan taksitleri ödemek"ten daha fazla bile olabiliyor. Bu yüzden taahhüt sırasında dikkatli olmak gerek.

 6. #15
  Kayıt Tarihi
  Mar 2018
  Nerede
  istanbul
  İletiler
  8
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: İnternet Abonelik İptali (24 aylık taahhüt)

  Yeni konu açıp kalabalık yapmak istemedim. Benim durumum şöyle,

  Bugün (03.10.2019) saat 11:00 da bağlattığım aylık 35 Mbps fiber interneti (ilk 6 ay 100 Mbps) gün boyunca 10 Mbps ve 20 Mbps arası kullanabildim. Akşam saat 21.00 dan sonra ise 5 Mbps ile kullandım. En sonunda konuştuğum teknik servis personeli modeme reset atmamı söyledi, bu işlemden sonra da internetimiz tamamen gitti ve servis yönlendireceğini belirtti. Halen devam etmekte olan Superonline aboneliğim için modemimi taktığım zaman 50 Mbps internet kullanmaktayım ki bu şikayetimi de bu internet sayesinde yazıyorum. Demek ki problem modemde veya Vodafone'da. sattıkları ayıplı ürün için (11 saat için) iptal tutarı olarak 700 TL talep ettiler.

  Böyle bir cayma hakkı bedeli isteme hakları varmı?

  Teşekkürler

+ Konuyu Yanıtla
2 / 2 Sayfa İlkİlk 12

Benzer Konular :

 1. [Tüketici hukuku] İnternet Abonelik İptali - Belgeli talebe rağmen sesli görüşme isteniyor
  Merhaba, Vo... isimli internet servis sağlayıcısından evde internet hizmeti almaktaydık. 2 yıllık taahhüt süresi bugün itibariyle bitmiş oluyor ve...
  Yazan: ecane Forum: Tüketici Hakları
  Yanıt: 0
  Son İleti: 01-09-2018, 11:13:30
 2. [Tüketici hukuku] Taahhütlü Güvenlik Sözleşmesi Abonelik İptali
  Meşhur güvenlik firması ile 2015 temmuz ayında abonelik sözleşmesi yaptım. Aboneliğimi sonlandırmak istiyorum ancak 300$ cayma bedeli ödeyeceğimi...
  Yazan: mahmutkx Forum: Tüketici Hakları
  Yanıt: 2
  Son İleti: 15-06-2016, 22:03:57
 3. Güvenlik Firmasına Verilmiş 24 Ay Taahhütlü Abonelik İptali Hk.
  Merhaba bir güvenlik firmasından 24 Ay taahhütlü şekilde alarm sistemi bağlattım. Kiralık olan bir sistem 10 aydır kullanıyorum ancak sistemi şuan...
  Yazan: ByKoVBoY Forum: Tüketici Hakları
  Yanıt: 0
  Son İleti: 03-12-2014, 22:52:26
 4. Abonelik Sözleşmesinin İptali İle İlgili Dilekçe
  (792.12 YTLaltında ki alışverişler için) ....................KAYMAKAMLIĞI TÜKETİCİ SORUNLARI İLÇE HAKEM HEYETİ BAŞKANLIĞlNA (792.12 YTL ile...
  Yazan: Av.Mustafa Demir Forum: Dilekçe Örnekleri
  Yanıt: 0
  Son İleti: 18-01-2014, 09:04:04
 5. Smile Adsl Abonelik İptali ?
  İyi akşamlar arkadaşlar şimdi bizim smile adsl olarak internet bağlantımız var 24 ay taahhütlüymüş bizi telefondan aradıkları zaman bu 24 ay taahhü...
  Yazan: caki_deccal Forum: Tüketici Hakları
  Yanıt: 0
  Son İleti: 05-01-2011, 20:35:42

Bu sayfada bulunan kavramlar:

internet cayma bedeli

internet cayma

evi tasiyinca internet komsuya birakilir mi

internet kapatma cayma bedeli

abonelik

internet abonelik iptali

internet iptal bedeli ne kadar

https:www.hukuki.netshowthread.php135098-internet-Abonelik-iptali-24-aylik-taahhut

evde internet sirketlerinin cayma bedeli almasi yasalmi

taahhutlu internet iptali

http:www.hukuki.netshowthread.php135098-internet-Abonelik-iptali-24-aylik-taahhut

2018 yili internet aboneligini kapatma

1 senelik tahahhut kanunu

taahutlu sozlesme iptali

24 aylik taahhut u ilk ay iptali

internet iptal bedeli

brk aylik anlami

vayma bedelinden kurtulama

Forum

İnternet Araçları

İnternet Araçları

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2019 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2019 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2019 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.