Merhaba

Borçluya ait olan mesken nitelikli bir taşınmaz tarafıma ihale edilmiştir. olaylar sırasıyla şu şekilde gerçekleşmiştir

- İcra Memuruyla birlikte evde oturan olup olmadığı hususunda tespite gittik
- Evde oturan kişi, tespit esnasında evde yoktu. Komşulara sorduk. İsmi bilinmeyen yaşlı bir teyzenin oturduğu belirtilmiş ve tutanağa geçmiştir.
- Muhtarlıktan yaşlı teyzenin ismini öğrenemedik
- Nüfus Müdürlüğünden adreste herhangi bir kimsenin resmi olarak ikamet etmediği anlaşılmıştır.
- Elektrik abone numarasının S.A isimli birisi üzerine kayıtlı olduğu anlaşılmaktadır.
- Doğalgaz aboneliğinin de farklı isimli birisi üzerine kayıtlı olduğu anlaşılmaktadır.

Tespit sürecinin ardından bizatihi eve gittim yan komşudan nerede olduklarını sordum. Yaşlı teyzenin evin sahibi olmadığı anlaşılmıştır. ve borçluyla hiçbir akrabalık bağı bulunmamaktadır.

Eylül ayına kadar gelmeyeceğini ve başka şehirde olduğunu söyledi. Büyük bir ihtimalle ben de eylül ayına kadar gelmeyecekleri hususunda kanaat ettim.

Böyle bir pozisyonda, taşınmazın tarafıma teslim edilmesi için tespitin nasıl yapılacağı, evde oturan kişinin kimliğinin nasıl tespit edileceği hususunu siz değerli hukuki.net üyelerine danışmak istedim.

Yardımlarınız ve görüşleriniz için şimdiden teşekkür ediyorum.