Kardeşim ile ilgili Yerle Mahkeme kararını Yargıtay ONADI ve cezası kesinleşti. Şu an cezaevinde. Ben mahkeme kararı ile vasi olarak atandım. ilgili mahkemeden kardeşimin dosyasında kendisi ile alakalı kısımlar için izin istedim ve incelemem izin verildi. Dosyada yer alan sanıklardan biri gizli tanık olarak ifade vermek istiyor. Hatta bağlı bulunduğu emniyet ifadeleri ve tutanağı ile birlikte iddianameyi hazırlayan savcıya bildiriyor. Savcı şahsın sanık olduğu için gizli tanık olamayacağını TCK 221 kapsamında etkin pişmanlık yasasından yararlanabileceğini söylüyor. Daha sonra ifadesi gelmediği için TEKİD gönderiyor. ilgili ilin Emniyet Müdürlüğü şahsın tutuklu olduğu için ifadesinin alınamadığını söylüyor. Dosyada, kişinin emniyetteki ifadesinde başka bir ifade yok. Zaten bu tutanakta faks ile gönderilmiş. Yazı yok faks ve faks teğiti var. Sorum şudur; Etkin Pişmanlıktan yararlanacak kişi ile prosedür nasıldır? Kişinin emniyette verdiği ifade ile işlem yapmak yeterli midir? Kişinin söylediği şeyler ve kardeşim hakkındaki ifadeleri hayal ürünü, iddiayı geçmeyen bilgiler ( sonuçta bu kişinin mahkeme tutanaklarında çelişkili ifade verdiğine dair bilgiler yer almakta) Bu bilgilerden yola çıkarak yeniden yargılama başvurusunda "yalancı tanıklık ya da gerçeğe aykırı bilirkişilik yapılmış olması" söz konusu olabilir mi?

Herkese iyi çalışmalar.