+ Konuyu Yanıtla
2 / 3 Sayfa İlkİlk 123 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 25 ileti bulundu.

Konu: Boşanma, tazminat ve tedbir nafakası

Boşanma, tazminat ve tedbir nafakası Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    istanbul
    İletiler
    111
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Boşanma, tazminat ve tedbir nafakası

alphaRomeo merhaba,

bence bir sürü neden var

1. eşi ailesinin yanına gitmiş eşin evine ve kocasına olan sorumluluklarını yerine getirmemiş.
    2. ailesini, eşinin kendi üst soy ve akrabalarını karıştırarak huzur ve birliğini bozmuş ayrıca fiziksel darp ve kasıt var.
    3. eşi ailesine izin vererek kocasını aşağılaması tehdit edilmesini neden olmuş ve hiç bir şekilde engel olmamış.

yukarıdaki nedenlerden dolayı şiddetli geçimsizlik olmuş ve güven birliğinin sağlanmadığı acık.

gibi nedenleri ben tespit ettim. başka nedenlerden dolayı bulunabilir.

tabi bu nedenler ne kadar önemli hakimin taktiri ayrıca kd.demirkol bu olayları da affedebilir.

Hukuki NET Güncel Haber

Boşanma, tazminat ve tedbir nafakası konulu yargıtay kararı ara
    Boşanma, tazminat ve tedbir nafakası konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    hatay
    İletiler
    375
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhaba energystar.

Eşin evi terketmesi ve dönmemesi bildiğim kadarıyla belli presedürler uygulanıp sonuç alınamaz ise boşanma sebebi olabilir. Anlatılanlardan yola çıktığımızda doğrudan eşin sebep olduğu bir durum yok. Misal olayın ardından eş kocanın ailesine gidip üzüntüsünü belirtmiş. Bu kadının bu olayın iradesi dışında olduğuna işarettir. İfadesinde hiçbişey görmedim duymadım demeside ne ailesi ne kocası lehine olmayıp tarafsızlığını gösteriyor. Kimse ailesi ve eşi arasında seçim zorunluluğunda tutulamaz. Darp hakaret vs. Durumlar ayrı bir dava konusu olabilir ve bu kişiler için uzaklaştırma kararı çıkartılabilir. Ayrıca hamile bir eş ailesinin bu girişiminde ne yapabilirdi? Nasıl engel olabilir? Hiç kimse ailesinin yaptıklarından sorumlu tutulup boşanma davasında kusurlu gösterilemez.

İki senedir eşim yüzünden bu tür konuları okur ederim. Yazdıklarım kendi kişisel tecrübelerimdendir. Ama bence bu sebeplerle açılacak dava red bile edilebilir.

Nerede
    Kırşehir
    İletiler
    61
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı alphaRomeo rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhaba energystar.

Eşin evi terketmesi ve dönmemesi bildiğim kadarıyla belli presedürler uygulanıp sonuç alınamaz ise boşanma sebebi olabilir. Anlatılanlardan yola çıktığımızda doğrudan eşin sebep olduğu bir durum yok. Misal olayın ardından eş kocanın ailesine gidip üzüntüsünü belirtmiş. Bu kadının bu olayın iradesi dışında olduğuna işarettir. İfadesinde hiçbişey görmedim duymadım demeside ne ailesi ne kocası lehine olmayıp tarafsızlığını gösteriyor. Kimse ailesi ve eşi arasında seçim zorunluluğunda tutulamaz. Darp hakaret vs. Durumlar ayrı bir dava konusu olabilir ve bu kişiler için uzaklaştırma kararı çıkartılabilir. Ayrıca hamile bir eş ailesinin bu girişiminde ne yapabilirdi? Nasıl engel olabilir? Hiç kimse ailesinin yaptıklarından sorumlu tutulup boşanma davasında kusurlu gösterilemez.

İki senedir eşim yüzünden bu tür konuları okur ederim. Yazdıklarım kendi kişisel tecrübelerimdendir. Ama bence bu sebeplerle açılacak dava red bile edilebilir.
    Aradan 2 ay geçince aklı başına geldi hanfendinin. Zaten avukatıda bu gelme gitme arasında tuttu. Avukatı benim avukatımı aramış. Hiç değilse çalışana kadar nafaka verin demiş. Benim avukatımda işinize bakın demiş.Madem birleşmeye niyetlendin. Neden aynı anda avukat tuttun? İfadede görmedim duymadım diyor ama toru topu 90 metre kare evde arada sadece 4 metre mesafeden (sadece yan odada) duymadım demesi normalmi. Hakim sormazmı sen bir oda yandaki olayı duymadın ama alt kattaki adam polisi ambulansı neye göre aradı. Bu arada ifadesinde balkondan bana arkadan saldıran kardeşiyle beraber olduğunu belirtmiş. Beni görmesiyle içeriye kaçması bir olmuş. İfadesinde içerde Kuran okuyordum diyor. Beni görür görmez içeriye gidip Kuranamı sarılmış? Onuda bırakın hadi. Bir buçuk metrelik ipi ne ara hazırladılar. Hanginiz evinizde birbuçuk metrelik ipi bir anda bulabilirsiniz. O kardeşinin ifadesinde ip değildi diyor. Tişörtüm sarıydı onu ip zannetmiş olabilirler diyor. Diyelim ki öyle. Onun tişörtünün izinin benim boyun ve kolumun altında ne işi var. Yada evine gelen polislere o sözde sarı yırtılmış tişörtünü neden gösteremedi? Kimseyi kandıramazlar. Fotoğraflar ve İfadeler ışığında bu beni ortadan kaldırmaya yönelik bir olay. Bu olayın içinde eşimde var. Yoksa buna hayatta cesaret edemezler. Olayları aradan 1 hafta geçtikten sonra Eşimin amcalarına ve dayılarına ben anlattım. Yani onlar bile olayı benden öğrendi. Bana iftira atarlarasa şayet. Ben madem öyle kardeşlerine neden anlatamadın olayı desem ne diyecekler. Hakim bu konularadamı hiç girmeyecek.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    111
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhaba alphaRomeo,

Demek istediğini anladım, kısa vadede bir kaç olay yaşanmış ve en önemlisi de eşi kendini olayların dışında bırakmış ve eşinin herhangi bir kanıt delilde yok ve hamilede bu konuyu atlamışım.
    bu konuda haklısınız, dava ret olur veya olmaz hakimin taktiri.

eşinin ailesi tarafından kd.demirkol da çok talihsiz olaylar yaşamış, bu eşinin ailesinin sucu ve eşide ailesini bırakamadığı için dolaylı olarak eşinide suçluyor ki bence de suçlu fakat hakim bu olaya bu yönden bakar mı bilemiyorum.

Kayınvalide ve kayınpederin eşine kötü davranmasına engel olmamada bir boşanma nedenidir (gelin-kaynana gibi)
    burada da aynı fakat eşinin buna nasıl engel olmamadığı hakkında pek bilgim yok üstelik hamilede.

olaylar adli ve darp olduğundan boşanmanın zorlu olacağını düşünüyorum.

Nerede
    hatay
    İletiler
    375
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Şimdi ben yanlış anlaşılmak istemem. Bir kadından kocası olarak belkide en çok mağduriyet yaşamış kişilerdenim. Benimde işyerim basıldı hakaret işittim tehdit edildim çevreye karşı mahçup oldum. Gidip şikayet edip uzaklaştırma kararı çıkarttırdım. Boşanma davamda bunu konu etmedim zira avukatımda bende burdan bişey çıkmayacağı konusunda hemfikiriz.

Sayın demirkol birazda hukuki süreçten bahseder misiniz? Konu gittikçe ilginçleşiyor. Dava açıldımı cevap verildi mi? Bir avukatın diğerini arayıp nafaka rica etmesi garip geldi. Nafaka avukattan değil hakimden talep edilir. Eş ayrı yaşıyor hamile işi yok ise açılmış bir davada tedbir nafakası almamasına imkan yok. Hukuki süreçten bahseder misiniz,? Hangi aşamadasınız? Dava açıldıysa gerekçe nedir? Hukukçu arkadaşlarda yorumlasa iyi olur.

Nerede
    Konya
    İletiler
    78
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Evet önce hep iyi girişimde bulunmak gerek.
    Çok ilginç bir olay.Dedektif yardımı bile gerek gibi.Yani anlattığınız ışığında
    Sizin ailesinden Özür dilemeniz için evde toplanıldı.Ve daha Özür dileyemeden bu yaşandı.
    Barışmanızı istedilerse niye size saldırıldı?
    Barışmanızı istemiyorlarsa bu toplantı niye yapıldı?
    Bir Kumpas varsa niçin olabilir?
    Kusurlu taraf olmanız ve tazminat alabilmeleri için?
    Eşiniz sizin aleyhinizde beyanda bulunmadı ise onunla yalnız görüşmeye çalışın.
    Ya da ailesiyle ilgili size söyleyemediği şeyler olabilir mi?
    Hiçbir kadın durduk yere boşanmak istemez hem de hamile iken.
    Eşiniz le yaptığınız o kavganın içeriği herşeyi belirler aslinda.Konu önemli.
    Davayı kim açtı?Bu da çok önemli.Bazı ipuçları yakalamak için.
    Tam olarak konulara vakıf olmadığımız için sadece fikir sunabiliriz.Ama asla bu haklı bu suçlu diyemeyiz.Allah kolaylaştırsın evliliğiniz kurtulur ama gayret gerek.Erkek gayret gösteriyorsa çok büyük ihtimalle kurtulur.
    Ama artık güvenemem diyorsanız "Evlilik temelden sarsıldı"
    Boşanma nedeni duruma uygun gibi.
    Anlattıklarınız sarsıcı şeyler.

Nerede
    Kırşehir
    İletiler
    61
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Question Cevap: Boşanma, tazminat ve tedbir nafakası

Alıntı alphaRomeo rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Şimdi ben yanlış anlaşılmak istemem. Bir kadından kocası olarak belkide en çok mağduriyet yaşamış kişilerdenim. Benimde işyerim basıldı hakaret işittim tehdit edildim çevreye karşı mahçup oldum. Gidip şikayet edip uzaklaştırma kararı çıkarttırdım. Boşanma davamda bunu konu etmedim zira avukatımda bende burdan bişey çıkmayacağı konusunda hemfikiriz.

Sayın demirkol birazda hukuki süreçten bahseder misiniz? Konu gittikçe ilginçleşiyor. Dava açıldımı cevap verildi mi? Bir avukatın diğerini arayıp nafaka rica etmesi garip geldi. Nafaka avukattan değil hakimden talep edilir. Eş ayrı yaşıyor hamile işi yok ise açılmış bir davada tedbir nafakası almamasına imkan yok. Hukuki süreçten bahseder misiniz,? Hangi aşamadasınız? Dava açıldıysa gerekçe nedir? Hukukçu arkadaşlarda yorumlasa iyi olur.
    Malum olaylar yüzünden hukuki işlemler son derece yavaş işlemekte. Sadece boşanma için aralık ayında bir uyuşmazlık tutanağı imzaladık. Mart 26 ya tarih verdiler. Eşim çalışmıyor. İşin açıkcası neden tedbir nafakası istemediler bende anlamış değilim. 9 kasım 2016 da bir mahkeme olmuş. Ne olduğu hakkındada en ufak bilgim yok. Avukata sordum oda bilmiyor. Bu arada avukatım aynı zamanda yakın akrabam. Olayı titizlikle incelediğine eminim. Onların tuttuğu avukatın neden benim avukatımı aradığına dair en ufak bir bilgim yok. Ama hem (eski)eşim hemde avukatım aradığını ve sadece çalışana kadar nafaka istediğini söyledi. Benim avukatımda biz tazminat istiyoruz deyip konuyu kapatmışlar.

Ayrıca birde ceza davası var. Annem ve ben defalarca savcının yanına gittik. Saolsun baya ilgilendi.Ben bu davanın biran önce görülmesi ve suçluların ceza almasını, hatta mümkün ise telefon konuşma kayıtlarının da incelenmesini istedim. Savcı beyde konu içinde tam 8 kişi var ve olay hakkında kovuşturmanın sonuna gelindiğini söyledi. Sadece Ankara dan bir belge gelmesi gerekiyormuş. Onu bekliyorum dedi. Ne olduğunu söylemedi. Avukatımında benimde en ufak bilgimiz yok. Zaten çok şükür ki endişe edeceğimiz bir durumda yok.

Bu arada bizim açtığımız davaya karşı bir dava açmışlar. Boşanmayla alakalı. O ifadelerde (eski)eşimin maddeler halinde sıralayayım.
    1-Eşim benim kredi kartımı ödemiyordu babasının kredi kartını ödüyordu.
    2-Eşimle evliliğimizin 2. ayında kavga etttiğimiz için evimize polis geldi.
    3-Eşim evine bakmıyordu.
    4-Kavga olayı pusu değildi.İp yoktu. Eşim içeri girdi. Ali eşime hitaben '' Bu evin delisi senmisin '' dedi. Eşimde kardeşime vurdu. Ortam öyle karıştı
    Karşı davada bunları önesürdü. Benimde Bunlara karşı sıralamalarım şu şekildeydi.

1-Eşimin kredi kartının hepsini ben ödedim. Gerek kamera kayıtları incelenebileceğini teklif ettim.gerek internet yoluyla hesabımdaki hareketleri dekont halinde dosyaya ekledim. Babamın kredi kartını ödeme sebebim de Benim 25.000 Tl sine kefil olduğum ve 5.000 tl sini cebimden verdiğim 4....AS...7 plakalı Kayınpederime ait olan aracın sigortası olan 1.100 Tl sini babama ait olan ve benim kullandığım kredi kartından ödeme yaptığım için ödedim.(Kredi kartı ekstreleri dosyaya ek olarak verdim)

2-Eşimle kavgamızın sebebi Evin vestiyerinde sıradan bir su bardağına devamlı bozuk para koyardım. Ekmek almaya giderken para sorunu yaşamasın diye. Ağzına kadar para dolu (Tam olarak 93.25tlTümletmek için saymıştım.) Bardağın yarısının boşaldığını gördüm. Nerde bu para dediğimde önce bilmediğini daha sonra bana arkadan saldıran kardeşi alinin 1 paket sigara parası aldığını söyledi. Bende 2 gün evvel hem sigarasını aldım hem 20 tl harçlık verdim. Neden burdaki parayı almasına müsade ettin dedim. Zaten 1 paket sigara parası alsaydı ben ordan para eksildiğini anlayamazdım ki. Konu kapandı. Rövanş için akşam vakti sen benim facebooktan bir bayanı aramışsın dedi. Kavga tamamen bundan başladı.Ben salağım. Eşimin facebook unda başka bir bayanın adını aradım. hemde eşimin telefonundan. Ben teknikerim. Buna kargalar güler. iki polis geldi. Darp varmı, şikayetçimisiniz diye sordu. Yok dedik gönderdik.
    3-Ben evime bakmıyormuşum sözde. İki kişinin yaşadığı evdeki dolap ağzına kadar doluydu. Zaten evine bakmayan adam ne senin babanın arabasına 5000 tl para verir, ne babanın arabasına 1100 tl sigorta parası öder. Nede kardeşin aliye farklı zamanlarda 5 defa 20 tl kotör gönderir. (Kredi kartı ekstrelerinde mevcut)
    4-3 kişinin kavgasında hiçkimsenin ne hikmetse yüzünde birşey yok. Benim sağ kulağımın arkasında 16 sol kulağımın arkasında 18 ensemde 15 dikiş var. Yüzümde en ufak bir çizik yok. Onlardada yok. Sadece arkamdan saldıran alinin yüzünde annem ve ablamın yaptığını düşündüğüm küçük çizikler var.
    Mahkemeye bunları bu şekilde verdim.
    Bunca olay yaşanırken eşim sadece kavganın sonunda geldi. Oda beni tutmaya. Babasıda o sıra bana vurup küfür etmeye devam ediyordu. Benim arkamdan tutuyordu. yumruklarına bile karşı koyamıyordum. Bu arada annem (65 yaşında kalp ve şeker hastası) yerdeydi. Ben kalp krizi geçiriyor sandım.Meğerse o ali denen adi anneme yumruk atmış. O can havliyle ayağa kalktım ki 4 yaşındaki yeğenim ayağıma sarıldı korkudan. Tam 4 gün konuşamadı. Biz herşey güzel olsun derken yuvama yıldırım düştü. Daha baba sevinci bile yaşayamadan evlat acısı çeker olduk. ALLAH BELALARINI VERSİN.
    Durum bundan ibarettir dostlarım arkadaşlarım.

- - - Updated - - -

Alıntı Yenigelin rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Evet önce hep iyi girişimde bulunmak gerek.
    Çok ilginç bir olay.Dedektif yardımı bile gerek gibi.Yani anlattığınız ışığında
    Sizin ailesinden Özür dilemeniz için evde toplanıldı.Ve daha Özür dileyemeden bu yaşandı.
    Barışmanızı istedilerse niye size saldırıldı?
    Barışmanızı istemiyorlarsa bu toplantı niye yapıldı?
    Bir Kumpas varsa niçin olabilir?
    Kusurlu taraf olmanız ve tazminat alabilmeleri için?
    Eşiniz sizin aleyhinizde beyanda bulunmadı ise onunla yalnız görüşmeye çalışın.
    Ya da ailesiyle ilgili size söyleyemediği şeyler olabilir mi?
    Hiçbir kadın durduk yere boşanmak istemez hem de hamile iken.
    Eşiniz le yaptığınız o kavganın içeriği herşeyi belirler aslinda.Konu önemli.
    Davayı kim açtı?Bu da çok önemli.Bazı ipuçları yakalamak için.
    Tam olarak konulara vakıf olmadığımız için sadece fikir sunabiliriz.Ama asla bu haklı bu suçlu diyemeyiz.Allah kolaylaştırsın evliliğiniz kurtulur ama gayret gerek.Erkek gayret gösteriyorsa çok büyük ihtimalle kurtulur.
    Ama artık güvenemem diyorsanız "Evlilik temelden sarsıldı"
    Boşanma nedeni duruma uygun gibi.
    Anlattıklarınız sarsıcı şeyler.
    İnanın hiçbirşey anlayamadık. Yıldırım düştü yuvamıza resmen. Olaylar ilk başta anlattığım gibi gelişti. Annem ablam ve eniştem ilk eve geldiklerinde kayınpederim olacak zat ''o kadir gelecek.Ayağımın altını öpecek '' diyomuş. Annemlerde tabi iyi niyetli olayları yatıştırmaya gelmişler. Kızı alalım çıkalım derdindeler. Zaten ilk içeriye girdiklerinde o kayınbiraderim annemin üzerine yürümüş. Onu dışarı çıkarmışlar. Eşimde onu alıp dememiş ki Ya bu kadın benim kayınvalidem. Sen napiyosun. Biz ilerde onunla yüzyüze bakacağız dememiş. Hep işin içindeydi. Beni oraya getirtmek için çabaladılar. Ben gitmemekte kararlıydım. Özürdile dedi benim ailem.Bende özürdileyecek bişey yapmadım dedim. Ama aile zoruyla gittim. Öyle şeytanlar ki beni ayaklarına getirmek için ailemi kullandılar. Meğerse pusunun tam ortasına gitmişiz. Bilemedik. Ne diyeyim.

Bu arada kayın peder olacak zaat anneme ikide bir 'oğlunun 3500 tl maaşı var ' deyip kafa sallıyormuş. Acaba diyorum beni öldürünce maaşımın kızına kalacağını düşünmüş olabilir mi? Hanı kızıda sözde görmedi duymadı, haberi yoktu, pusu değildi, ip yoktu...... Hani şeytanlar sonuçta. Akıllarında ne vardı bilemeyiz ki.
    Konu kd.demirkol tarafından (07-02-2017 Saat 20:11:41 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    hatay
    İletiler
    375
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tedbir nafakasını hakim dava başında kendiliğinden verir talep aranmaz. Çok nadir durumlarda kadının nafaka almasına mani bir durumu yoksa (mesela çalışıyorsa) tarafların ekonomik durumu incelendikten sonra bağlanır. Muhtemelen şu an bu süreçtedir ve çıkmak üzeredir. Vekaletinizi verdiğiniz bir avukatın görülen bir davadan haberi olmaması içeriğini bilmemesi normal bir durum değil. Darp olayında görüşlerimi belirttim.

2. Kez boşanma davası açan ve açılan biri olarak şunları tecrübe ettim.

1. Avukatını iyi seç. Zira vekaleti alana kadar bir çok vaadde bulunabiliyorlar. İlk avukatımın kılını dahi kıpırdatmadığını gördüm. Dürüst avukatlarımız umarım kızmazlar. Her meslekte olabileceği gibi bu meslektede çürükler olabiliyor.

2. Dava dilekçesinde yeralan iddaların eşinin gerçek beyanları olmayabilir aile tesiri avukat zekası ve baskı ile herşeyi yazıp imzalatabilirler.

3. Öz güveni gururu bir kenara bırak. Davanın nasıl sonuçlanacağı hiçbir zaman garanti değildir. Tazminatta çıkabilir nafakada.

4.yalancı şahitlere iftiralara hazırlıklı ol. Öfkeni yen mantığınla hareket et.

5. Barışma fikrini en azından değerlendir. Eşinle başbaşa 5 dk yanlız görüşüp birde onun ağzından olanı biteni dinle. Zaman geçtikçe babalık hasretiyle olayların üzerinden biraz daha geçip aklı selim düşününce belkide artık geç olacak. Maddi külfet hasret aile düzenine özlem seni zaten zorlayacak.

Senin olayı az buçuk değerlendirince bunları belirtmeyi istedim.

Nerede
    Konya
    İletiler
    78
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Evet tekrar geçmiş olsun Allah bir daha yaşatmasın.Bu neyin kin ve öfkesiymiş hastanelik etmek dikişlere sebep olmak,yaptığınız iyiliklere karşılık mı?Yaptığınız harcama dekontları sizde olmalı.
    Aile içinde olan ufacık bozukpara tartışması bu hale nasıl geliyor?
    Maaş konusunda doğru olabilir bir fikir yazdınız.Sonuçta ölen kocanın maaşı kadına kalıyor.Ama eşiniz sizi seviyor muydu?Sevmese evlenmezdi herhalde.
    Hamilelik döneminde bunalıma mı girdi yoksa sizin onu boşayacağınıza dair yanlış bir hisse kapılıp önce mi davranmaya kalktı.
    İnanın sizin eşiniz ile aranızda çıkan bu ufak atışma her evlilikte olur.Ama her kadın babasının evine gidip sessiz kalırsa evli çift kalmazdı.
    Bu bir boşanma sebebi değil.
    Ama sizi darp etmeleri boşanma sebebi.Acaba siz dava açın diye bir oyun mu?
    Bence eşinizle evlilik danışmanına gidin.Son çare.
    Allah yardımcı olsun...

Nerede
    Kırşehir
    İletiler
    61
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Yenigelin rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Evet tekrar geçmiş olsun Allah bir daha yaşatmasın.Bu neyin kin ve öfkesiymiş hastanelik etmek dikişlere sebep olmak,yaptığınız iyiliklere karşılık mı?Yaptığınız harcama dekontları sizde olmalı.
    Aile içinde olan ufacık bozukpara tartışması bu hale nasıl geliyor?
    Maaş konusunda doğru olabilir bir fikir yazdınız.Sonuçta ölen kocanın maaşı kadına kalıyor.Ama eşiniz sizi seviyor muydu?Sevmese evlenmezdi herhalde.
    Hamilelik döneminde bunalıma mı girdi yoksa sizin onu boşayacağınıza dair yanlış bir hisse kapılıp önce mi davranmaya kalktı.
    İnanın sizin eşiniz ile aranızda çıkan bu ufak atışma her evlilikte olur.Ama her kadın babasının evine gidip sessiz kalırsa evli çift kalmazdı.
    Bu bir boşanma sebebi değil.
    Ama sizi darp etmeleri boşanma sebebi.Acaba siz dava açın diye bir oyun mu?
    Bence eşinizle evlilik danışmanına gidin.Son çare.
    Allah yardımcı olsun...
    Asıl hatayı biz Ailece yaptık. Zannettik ki 5 vakit abdest alıp namaz kılanlar Ahlaklı olur. Öyle bir şey yokmuş. Araştıracaktık. Günümüzde abdestten namazdan dinden imandan bahseden bir insanın kesinlikle geçmişinde tonlarca pislik gizlidir. Gerçekten Allaha inanan ve bu şekilde davrananlar muhakkak vardır. Onları tenzi ederim. Bir adam düşünün. Abdest namaz din iman Kuran herşeyi size bana bırakmaz. Ama 29 Mayıs 2016 günü Eşim Ankarada KPSS Alan sınavına girdiğinde babasından eşimin telefonuna çok affedersiniz bildiğiniz pornografik fotoğraf yollamış. Bu Whatsapptan. Açıklamasıda şuydu. ''Arkadaşıma yollarken yanlışlıkla kızıma yollamışım. '' Böyle Lanet bir aile işte.

Ben danışmana felan gitmek istemiyorum. Olay olduktan sonra beni 1 kez olsun aramadı. Ya ben senin kocanım. Öldümmü kaldımmı bir merak et. Hadi beni merak etmedin anladım. Babam Kardeşim ve Annem neyle yargılanacak diye merak et. En azından iyimiyim değilmiyim bi sor. Kılını kıpırdatmadı. Şimdi istediği kadar çabalasın. Umrumdada değil. Zaten sorunlu insanlar. Sonradan araştırmayla kamyon yükü pislik çıktı altlarından. Tamamiyle bizim salaklığımız. Ama iyi şeytanlarmış. Güzel gizlediler kendilerini. Ben bunlardan bir an evvel az hasarla sıyrılıp hayatıma yeni bir düzen kurmak istiyorum. Tayyinimide başka bir ile aldırdım. Sırf gözüm görmesin diye. Allah sonumuzu hayreylesin. Ne diyim....

+ Konuyu Yanıtla
2 / 3 Sayfa İlkİlk 123 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

https:www.hukuki.netshowthread.php133643-Bosanma-tazminat-ve-tedbir-nafakasipage3

200 tl nafaka 4senede nekadar

tedbir nafakam gelmedi

Tedbir

Forum