Merhaba arkadaşlar. Bundan 8 yıl önce bir olaydan dolayı ceza mahkemesinde yargılandım ve hapis cezası aldım. Cezamı yattım, denetimli serbestlikten yararlandım, şartlı tahliye süremi de doldurdum. Özetle, cezamı çektim ve olayın üzerinden 8 yıl gibi bir süre geçti. Benzer durumdaki bir kişinin unutulma hakkı ile ilgili olarak AYM.nin 03.03.2016 tarih ve 2013/5653 başvuru numaralı dosya hakkında başvurucu lehine verdiği kararın emsal olabileceğini düşünerek ben de ............. ili 1.Sulh Ceza Hakimliğine başvurarak hakkımda bazı gazetelerin internet haber arşivlerinde erişilebilir durumda olan haber ve yayınların kaldırılmasını ve söz konusu yayınlara erişimin engellenmesi talebinde bulundum. Sulh Ceza Hakimliği bu talebimi reddetti. Bunun üzerine itiraz mercii olan .......... ili 2.Sulh Ceza Hakimliğine karara karşı itirazda bulundum. 2.Sulh Ceza Hakimliği de itirazımı KESİN olarak reddetti. Kesin olarak reddedilen bu karara karşı doğrudan AYM.ne bireysel başvuruda bulunabilir miyim yoksa başka bir merciiye daha müracaatta bulunmam gerekmekte midir? Bu konuda bilgisi olanların yardımlarını bekliyoru. Karar tarafıma 22 gün önce tebliğ edildi. Doğrudan AYM.ne başvurmam gerekiyor ise, başvuru için 1 haftalık sürem var. Bu süreyi de göz önünde bulundurarak cevap yazılmasını rica ederim.