+ Konuyu Yanıtla
3 / 5 Sayfa İlkİlk 12345 SonSon
21 den 30´e kadar toplam 44 ileti bulundu.
    Nerede
    izmir
    İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Son çıkan KHK ile Subay/Astsubay Mecburi Hizmetin yeniden 15 yıla çıkması

Memurlar.net te tsk ile ilgili forumda istifa edemeyecwk miyiz gibi bir topic var. Oradan da takip ediyorum.

Zannediyorum pazartesi gunu durum netlesir artik. Ruyalarimiza giriyor olacak mi olmayacak mi diye. Olumlu veya olumsuz bir cevap verseler en azindan ona gore yol cizeriz.

Hukuki NET Güncel Haber

Son çıkan KHK ile Subay/Astsubay Mecburi Hizmetin yeniden 15 yıla çıkması konulu yargıtay kararı ara
    Son çıkan KHK ile Subay/Astsubay Mecburi Hizmetin yeniden 15 yıla çıkması konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    12
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Son çıkan KHK ile Subay/Astsubay Mecburi Hizmetin yeniden 15 yıla çıkması

Doğru söylüyorsunuz belirsizlikler yoruyor insanı siz 6 ocaktan önce mı dilekçe vermiştiniz?

Nerede
    Diyarbakır
    İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Uygulama emri falan beklemeyin. Mevzuat.gov.tr üzerinden 926 sayılı kanunun 112. md.sinde güncellenerek khk ile değişiklik yapılmış ve sayfanın altında belirtilmiş. 6 ocak tarihine kadar olanlar hv.k.lığında kabul edildi ilişik kesme işlemlerine başladılar. Ama 9 ocak p.tesinden itibaren olanlar kabul edilmemiş. Telefon görüşmesinde 9 Ocaktan sonrası için khk ya göre işlem yapılacağı söylendi. Bu durumda 15 yıl aşağısı kabul edilmeyecek denildi. Bu konuda çeşitli araştırma ve çalışmalarım oldu. Fakat nasıl özelden iletişi kurabiliriz. Ben buradan başka siteye bakmadım. Başka sitede olanlar var mı? Hukuki net yönetimi bize 30 yazışmaya gelmeden imkan sağlasaydı iyi olacaktı. .Çalışma yapmamız gerek. Az zamanımız kaldı.

- - - Updated - - -

http://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.5.926.pdf 112.maddenin bulunduğu sayfanın altına bakarsanız Değişiklik 02.01.2017 tarihinden geçerli itibaren olarak belirtilmiş.
    Konu game over tarafından (04-02-2017 Saat 22:50:30 ) de değiştirilmiştir. Sebep: Hatalı yazım.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    12
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ortada kazanılmış bir hak var. Ohal olduğu için bir işlem yapılamıyor ama şöyle bir örnek vereyim polislere 2013 yılında 2. şark hizmeti çıktı 2013 yılından önce sarma gitmiş olanlar mahkemeye vererek bunu davayı kazanarak 2. şark hizmetine gitmediler ohal sonrası bizde böyle bir şey yapilabilirmi acaba? Birde yasmet ben memurlar.nette bulamadım bana ilgili linki buradan paylasirmisin
    Konu Kayafb tarafından (04-02-2017 Saat 22:54:51 ) de değiştirilmiştir. Sebep: Yazı ekleme

Nerede
    Diyarbakır
    İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Kayafb rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Ortada kazanılmış bir hak var. Ohal olduğu için bir işlem yapılamıyor ama şöyle bir örnek vereyim polislere 2013 yılında 2. şark hizmeti çıktı 2013 yılından önce sarma gitmiş olanlar mahkemeye vererek bunu davayı kazanarak 2. şark hizmetine gitmediler ohal sonrası bizde böyle bir şey yapilabilirmi acaba
    Elbette bişeyler yapılabilir. Ama bu siteden kimseyle de bağlantı kurulamıyor.
    (polisler hiçbir zaman TSK personeli ile aynı olmadı. Onlar bize göre emsal olarak değerlendirilmez. Kazanılmış hak gibi terimler askerlik için biraz uzak. Askerlikte verilen veya alınan hak olur. Buna itiraz söz konusu bile değildir. )
    Konu game over tarafından (04-02-2017 Saat 23:11:05 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Osmaniye
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

arkadaşlar sağdan soldan duyduklarınız bir yana, kendinizin bizzat bildiği 6 ocaktan sonra dilekçe vermiş ve resmi olarak intranet sisteminden 'RET' diye sonuç alan var mı?

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sn. game over burası fedakarlıkla işleyen bir paylaşım forumu.İnsanların birbirine ulaşmasına ve bir whatsup grubu kurarak ilerlemesini sağlamayı amaçlayan bir yer değil.Kendi sorunu dışında hiç bir soruyla ilgilenmeksizin burada bulunup bir de özelden yönetime, hukukçulara, ulaşmak istediği üyelere yazarak sorununa çare aramak, sadece fedakarlıkla yürüyen bir alanda, forumumuzu birilerine ulaşma yeri haline getiriyor ki dediğim gibi bizim forumumuzun böyle bir amacı yok.Buna benzer tek taraflı yaklaşımlar da elbette sıcak bakılabilecek şeyler değil.Bunları düşünürseniz sanırım sizin istediğiniz şeylerin olmayışının(Hukuki net yönetimi bize 30 yazışmaya gelmeden imkan sağlasaydı iyi olacaktı) nedenini anlamanıza yardımcı olacaktır.Elbette bir araya gelin, elbette sesinizi duyurun ancak burayı bunu sağlamıyor diye sanki yapmamız gereken bir şeyi yapmıyormuşuz yaklaşımı da sergilemeniz bizim açımızdan kabul edilebilir değil.Bununla beraber ülkemizin olağan üstü hal durumunda olduğu şu zamanlarda davanızda haklı çıkmanız gerektiğine katılır, mağduriyetlerinizin bir şekilde ve bir an önce giderilmesi gerektiği inancımı da eklemek isterim.Esenlikle..

Nerede
    Diyarbakır
    İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Engin Ünalmış rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sn. game over burası fedakarlıkla işleyen bir paylaşım forumu.İnsanların birbirine ulaşmasına ve bir whatsup grubu kurarak ilerlemesini sağlamayı amaçlayan bir yer değil.Kendi sorunu dışında hiç bir soruyla ilgilenmeksizin burada bulunup bir de özelden yönetime, hukukçulara, ulaşmak istediği üyelere yazarak sorununa çare aramak, sadece fedakarlıkla yürüyen bir alanda, forumumuzu birilerine ulaşma yeri haline getiriyor ki dediğim gibi bizim forumumuzun böyle bir amacı yok.Buna benzer tek taraflı yaklaşımlar da elbette sıcak bakılabilecek şeyler değil.Bunları düşünürseniz sanırım sizin istediğiniz şeylerin olmayışının(Hukuki net yönetimi bize 30 yazışmaya gelmeden imkan sağlasaydı iyi olacaktı) nedenini anlamanıza yardımcı olacaktır.Elbette bir araya gelin, elbette sesinizi duyurun ancak burayı bunu sağlamıyor diye sanki yapmamız gereken bir şeyi yapmıyormuşuz yaklaşımı da sergilemeniz bizim açımızdan kabul edilebilir değil.Bununla beraber ülkemizin olağan üstü hal durumunda olduğu şu zamanlarda davanızda haklı çıkmanız gerektiğine katılır, mağduriyetlerinizin bir şekilde ve bir an önce giderilmesi gerektiği inancımı da eklemek isterim.Esenlikle..
    Engin bey kusura bakmayın bu aralar malum sorunlarımızdan gerginiz. Benimki biraz çırpınma durumu malesef. İyi çalışmalar dilerim.

- - - Updated - - -

Alıntı lordofwar80 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    arkadaşlar sağdan soldan duyduklarınız bir yana, kendinizin bizzat bildiği 6 ocaktan sonra dilekçe vermiş ve resmi olarak intranet sisteminden 'RET' diye sonuç alan var mı?
    Telefonla sordum. 09 ocakta telefonla aradım boşuna verme dediler. Bugün elimizde olsa ret edeceğiz dediler. 6 Ocağa kadar ellerine ulaşanları onaylamışlar. Kurumdan kuruma başvuru şekli değişiyor. Havada evraklar elden dosya ile gidiyor. K.K. personel sayfasından başvuru yapıyor sonra evrakları götürüyor. Kuvvetler farklı işleyiş farklı. Ben sadece yaşadığım kesin ve net bilgileri paylaşıyorum. Ama farklı boyutta araştırmalarda yaptım. Konu ile ilgili temel bilgiler edindim.
    Konu game over tarafından (05-02-2017 Saat 00:00:29 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Osmaniye
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

onların öyle dediğine bakmayın. orda oturanlarda senin benim gibi yorum yapan adamlar.kimsenin bişey bildiği yok.herkes bişeyler söylüyor. ben şahsen resmi olarak reddedilen görmedim duymadım. onlarda reddettikten sonra hukuki sürecin başlayacağını biliyorlar.ben 6 ocaktan sonra vermeme rağmen ne red edildi ne de kabul edildi. şu an resmi olarak alınmış karar yok.

Nerede
    Diyarbakır
    İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı lordofwar80 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    onların öyle dediğine bakmayın. orda oturanlarda senin benim gibi yorum yapan adamlar.kimsenin bişey bildiği yok.herkes bişeyler söylüyor. ben şahsen resmi olarak reddedilen görmedim duymadım. onlarda reddettikten sonra hukuki sürecin başlayacağını biliyorlar.ben 6 ocaktan sonra vermeme rağmen ne red edildi ne de kabul edildi. şu an resmi olarak alınmış karar yok.
    Bu çalışma 09 Eylül 2016 tarihinde başlamış. Kurumsal ağınız üzerinden m.s.b. kanunlar dairesinden kontrol edebilirsiniz. İstek yapan hv. k.lığı. gerekçesi uçucu personel ile ilgili. Anlayamadığım neden tüm personli kapsayacak şekilde khk ile kabul edildi. Aslında yapmak istedikleri kanun taslağı olarak hazırlanmış. ---- 2012 yılında Gata mezunu doktor ve pilot personelin gideceğini düşünmeden 926 Say. Kanun 112. maddesini 10 yıla düşürdüler. Baktılar imkanı olan gidiyor gerekçesi ile 2014 yılında pilotlar için 14 yıla çıkarıldı. O tarihe kadar giden istifa edip gitti. --- 2017 Ocakta khk ile 926 sayılı kanun 112. maddesi "10" yerine "15" olarak değiştirildi. pilotlar içinde mecburi hizmet 15+3 yıl olarak belirlendi. Bu konu ile ilgili 2012 yılına kadar astsubaylar çok mücadele verdi ve 926 Sayılı kanun üzerinde bu konu görüşülmüştü. Kanunda sb. ile asb. arasında hiçbir özlük hakkı maaş,tazminat, makam, emekli maaşı, emekli tazminatı, devletten aldığı öğrencilik eğitimi masrafı aynı değil. Fakat 112. madde mecbri hiz. süresi aynı.
    02.01.2017 khk ile düzenlemede pilot veya doktor diploması alan sb. personel ile asb. arasında 3 yıl mecburi görev yılı farkı olması, ayrıca mühendis diploması verilen sb. ile asb personelin mecburi hizmet süresinin 15 yılda eşit olması üzerinde çok düşünülmesi gereken soru.
    Msb kanun dairesinde bu tasarıyı hazırlayan avukat ile konunun detaylı görüşülmesi gerekli. Burada bazı arkadaşlar mahkemeye vereceklerini belirtmişler. Anayasa khk ile sıkıyönetim ve ohal durumlarında gecikmeden karar alma yetkisini yürütmeye veriyor. Bu durumlarda toplum ve kişilerin haklarında kısıtlama yapılabilir.(91. md. ) Bu konu denetime kapalıdır (148. md.). Ancak sıkı yönetim ve ohal bitene kadar. Anayasa 91. md. ve 148. md. 1. fıkrası. Kişilerin ve toplumun hak ve özgürlük konularını ilgilendiren kanun ve kanun maddeleri khk ile değişiklik yapılırsa denetime açık olduğu aynı maddelerde yazıyor. Bu konularda birçok maddeye meclis iç tüzüğünde yer verilmiş. Toplum ve kişilerin hak ve özgürlüklerini değiştirecek maddeler olursa belli süre içinde bunun kanun taslağı olarak meclise getirilmesi ve onaylanması gerekli. Önümüzdeki günlerde meclise bu konuda m.s.b kanun tasarısı sunulabilir.
    Şuan sadece http://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.5.926.pdf 'de 112. maddeyi ve maddenin bulunduğu sayfaya dip not düşerek güncellemişler.

Ayrıca m.s.b. kanun dairesinin daha önce çalışması olduğunu düşünürsek bu tasarıyı hangi kuvvet hangi ihtiyaç için belirti bunu bilmek gerek. Çünkü bu talebi hav. kuv. belirtti ise diğer kuvvetlerde görev yapanların boşuna istifa hakkının engellenmesine gerek yok. Yada hangi branş ve eğitimi alan personel için süre uzatıldı ise diğer personelin istifa hakkının engellenmesine gerek yok. Ayrıca Anayasanın eşitlik ve ölçülük ilkesine aykırı şekilde aynı şartlarda olmayan kişilere aynı mecburi hizmet uygulaması yapılmasında sakınca vardır.
    Konu game over tarafından (05-02-2017 Saat 16:17:02 ) de değiştirilmiştir. Sebep: yazım hatası

+ Konuyu Yanıtla
3 / 5 Sayfa İlkİlk 12345 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

tsk mecburi hizmet 2017

tsk mecburi hizmet

tsk mecburi hizmet 2017 hukukitsk mecburi hizmet dolmadan istifa 2016tsk mecburi hizmet dolmadan istifatsk istifa 2017 hukukiastsubay istifa etmek istiyorum 2017astsubay istifatsk da zorunlu hizmet davaastsubay basvurusunda ustun hizmetin faydasi nedirtsk mecburi hizmet dolmadan istifa 2017astsubay tsk mecburi hizmetastsubay istifa etmek istiyorumtsk mecburi hizmet hukukihttps:www.hukuki.netshowthread.php133349-Son-cikan-KHK-ile-Subay-Astsubay-Mecburi-Hizmetin-yeniden-15-yila-cikmasitsk mecburi hizmet doldurmadan istifa 20162017 khk mecburi hizmetjandarma hizmet suresi 15 yilzorunlu.hizmet dava tskjandarma zorunlu hizmettsk mecburi hizmet dolmadan istifa 2018khk ile jandarma zorunlu hizmet suresisubay istifakhk emeklilik forum site:www.hukuki.netastsubat
Forum