tüm okuyuculara selamlar,
fazla detaya inmeden şu anki durumumdan bahsedeceğim, anlaşılmayan veya merak edilen bir konu olursa detaylandırabilirim.

28 yaşında erkek bir bireyim 4 yıl önce çifte vatandaş sahibi olan eşim ile Samsun'da türk vatandaşı olarak resmi nikah yaparak evlendim ve 6 ay sonra aile birleşimi vizesi ile Almanya ya yerleştim.

11 ay eşimin ailesinin yanında yaşadıktan sonra kendi evimize çıktık 2 ay sonra eşim kendisine şiddet uyguladığını iddia ederek şikayette bulundu ailesi ise kendileri ile hiç yüz yüze veya telefon ile iletişim kurmama rağmen hakaret ve tehdit şikayetinde bulundular.(eşim ile şahsi numaralarımizda telefon ile konuşurken eşimin ailesi bana hakaret ve tehditde bulundu)
eşim ailesi ile birlikte Türkiye ye avukata vekalet vermeye gitti boşanma davası için sonrasında benim uzaklaştırma sürem bitince Almanya'daki evime döndüm tabi ki bu süreçte ev ve aracımın anahtarlarıni kayınvalidem evimden almıştı onları geri verince evime girdim.

evimde 9300 euro, banka kartım ve değerli saatimin çalındığını gördüm ve iki ay sonra hakkımda bulunan şikayetler için ifadeye çağrıldım.

bu süreçte eşim benimle barıştı ve ifade vermeye gitmeden polise mail atarak şiddet olmadığını ve şikayetçi olmadığını söyledi, ailesi herhangi bir işlem yapmadı.

ifademi verdiğimde çalınan ürünlerim ve eşimin ailesi tarafından uğradığım hakaret ve tehdit için şikâyette bulundum.

savcılık dava açmadı aile tartışması diyip kapattı.

aradan 3 ay geçti ve komşular tarafından ırkçı saldırıya uğradım şikayetçi oldum alman mahkemesi küçük komşu olayı dedi konuyu kapattı

aradan 1 yıl geçtikten sonra tekrar aynı komşu aracıma zarar verdi ve şikayetçi olduk 2 gün sonrasında bıçakla saldırmaya çalıştı bıçağı kendisinden alıp evime koştum, kendisi elini keserek onu bıçakladığı mı söyledi ve iki adet yalancı şahit ile şikayetçi oldu bende Kendisinden şikayetçi oldum benim mahkemem durduruldu karşı tarafın şikayeti önümüzdeki ay bu surede ben bir gün gözaltında polis tarafından kötü muamele gördüm ve yasal haklarım yerine getirilmedi.
tüm bunlar için şikayet ve itirazda bulundum ancak herhangi bir gelişme yaşanmadı.
sadece uzaklaştırma için aile mahkemesi görüldü ve bıçağın kimin olduğu bilinmediği için mahkeme yarı yarıya karar verdi.

bu olaydan ötürü Almanya da psikiyatri ilacı kullanmaya başladım ve tanı olarak tramva sonrası depresyon diye girildi
tüm bu olayları ön bilgi için kısaca yazdım

gelelim boşanma konusuna geçen haftalarda eşim boşanmak istediğini söyledi ve evden çıkacağını söyledi

kendine yeni ev tuttu ve şuan oturduğumuz evin sözleşmesini bitirdi bilgim dışında 20000 Euro'luk aracımı herhangi bir sözleşme ve ödeme yapmadan babasının üzerine aldı tüm ziynet eşyalarını ve biriktirdiğim nakit ortalama 50000 Euro civarında parayı kendi ailesine teslim etti.
kendi eşyalarını alarak evden çıktı.

ben kendisinden 15000 euro talep ettim ancak babası beni arayıp hakarette bulundu ve kullandığım aracı istedi getirmeyeceğim takdirde araba hırsızlığı suçundan şikayetçi olacağını söyledi ve ailemi arayıp aynı konuşmayı yaptı.

daha önce yazdığım önümüzdeki ay ceza mahkemesinde yargılanmam olduğunu bildiği için çünkü Almanya daki avukat herhangi bir suç işlersem mahkeme tarihine kadar cezaevinde tutulacağımi söyledi ve bunu da eşim ailesine söyledi o nedenle benim suç işlemem için eşim ve ailesi ağır tahrikde bulundu.

bende şikayetçi olacağını düşünerek arabayı evlerine yakın bir alana bırakarak yedek anahtarı ile teslim alacağını yazdım ve kendi ülkeme Türkiye ye döndüm ancak eşim sürekli bana arabayı çaldığımi evdeki yedek telefonunu çaldığımı iddia eden WhatsApp mesajları gönderiyor bende telefonumu kapattım kendileri hiç ailemi de aramıyor bu durumdan sonra ne yapabilirim oturum kartım eşimde olduğu için önümüzde ay görülecek olan ceza mahkemesine gidemeyeceğim ve Almanya ya 2 hafta sonrasında dönüş yapamayacağım.

eşim önümüzdeki ay olan mahkemede şahit benim aleyhime ifade vereceğini ve onun dışında ailesi ile birlikte araba , eşya hırsızlığı ve hakaret şiddet suçlaması yaptıklarını düşünüyorum.

bu durumda ne yapmak benim yararima olacak fikirlerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.