Yanıtınız için teşekkür ederim sayın canci. Mantıken de öyle olması gerekiyor, sözleşmeler ve senetler belli bir ürün yada hizmet karşılığı yapılıyor diye biliyorum. Bu konuda hangi kanunları gerekçe gösterebilirim mahkemede?

- - - Updated - - -

Alıntı Şenol Eker rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
Ben arada fark göremiyorum. Sonuçta gitmemek sizinle ilgili bir şey. Bunda dersanenin bir kusuru yok. Dersane sizin gelmeniz için koltuğunuzu hazır tuttu ve hoca orada sizin de dinlemeniz gereken dersi anlattı. Görevini yerine getirdi. Siz orada olmadığınız için dersanenin masrafı hiç bir şekilde azalmadı. Orada olmamanızda dersanenin bir kusuru olmadığına göre maliyeti de ona yüklemeniz hakkaniyete uymaz görüşündeyim.
Bundan sonrası için gidemeyeceğinizi bildirip dersane ile anlaşabilirsiniz. Ancak siz gitmediğinizde dersanenin masrafları kurs sonuna kadar azalmayacağına göre, bunu yapmak zorunda olmadığını; yaparsa da ancak müşteri memnuiyeti için yapacağını bilerek davranmalısınız.
Zaten dershaneden ayrıldım. Dershane bana senet karşılığında gitmeyeceğim bir ayın parasıyla piyasa değeri 110 tl olan kitapların parasını 250 tl olarak aldı. Gidip gitmemek benle alakalı evet ama bu yapılan hukuğa uygun mu? Yani almayacağım hizmetin parasını benden tahsil etmek ve kitapların ücretini fazladan çıkartmak?