Merhabalar. 22.09.2016 tarihinde daha önce dedem'e vasi atanmış halam adına vasi süresi uzatılması ve ötv'siz araç alımı için dilekçemi verdim. 11 gün sonra 2. Sulh Hukuk kalemine gittiğimde böyle bir dosyanın olmadığı dilekçeyi tekrar vermem istendi. Teslim ettiğim Hukuk ön bürosuna inerek dosyanın teslim edilip edilmediğini sorduğumda Zimmet defterine 23.09.2016 tarihinde teslim edildiği kaydedilmiş. Tekrar 2. Sulh Hukuk kalemine çıktığımda teslim edildiğini belirttim ve dosyanın araya kaynadığı belirtilerek 11 sonra işleme konuldu. Daha sonra 4.10.2016 tarihinde emniyete kısıtlının aracı olup olmadığını sorgulamak için dilekçe gönderilmiş(!). 23 boyunca Adliye'yi sürekli arama rağmen Emniyetten bir türlü cevap gelmedi. 27.10.2016 tarihinde Adliye'ye gidip dilekçenin çıktısını aldım. Oradan mahalle karakoluna gittiğimde şok oldum. Dilekçe Emniyete ulaşmamış bile. Dilekçenin cevabını alıp ertesi gün hemen Adliye'ye götürdüm. Tabiki hatalarını kabul etmeyip şuçu Emniyete attılar. Dosyayı hakimin incelemesi için önüne koyduk dediler. 2 hafta sonra yani 14.11.2016 tarihinde Adliye'ye gittiğimde 2 haftadır dosyanın arşivde olup hiçbir işlem yapılmaması sebebiyle tekrar mağdur edildim. Ve son 1 haftadır hiçbir ilerleme kaydedemedik.

Bu sürede 2. Sulh Hukuk kalem çalışanları hiçbir şekilde hata kabul etmiyorlar. İçinde bulunduğumuz durumu sürekli bahane edip kendilerini haklı çıkarıyorlar. 2 ay önce araç için vermiş olduğum kapora tutarını bayi yaktı. Bu sebepten dilekçeme 60 gün içerisinde cevap verilmemesi, yaşadığım tüm bu aksalıklar için ve kapora tutarını tazmin etmek için dava açmak istiyorum. Bu konuda bilgili arkadaşlar bana yardımcı olabilirse çok memnun olurum. Teşekkürler.