Bitkilerle ilgili bir grubun adminiyim. Grupta bitki paylaşımı konusunda yalan beyanda bulunan bir üyeyi, bir kaç kez uyardım ve sonrasında gruptan çıkardım. yaklaşık 8 aylık bir zaman diliminden sonra. başka bir grupta bizim gruptaki aktivitelerin taklit edildiğini gördüm.Kendi grubumda rahatsızlığımı dile getirdim. Bunun üzerine gruptan bir arkadaşım. Bizim gruptan attığımız o bayan olduğunu. Sahte isimle bir grupta moderatörlük yaptığını söyledi. Bir kaç gün sonra bu bayan grubuma üyelik isteği gönderdi. Amacını anlamak için gruba aldım.

Özel mesajla sordum cevap vermedi. Kendi grubununun adminiyle görüşüp rahatsızlığımı dile getirdim. Yardımcı olmadı. Adminle görüştükte sonrasında, fake hesap olduğunu öğrenmeme rağmen , grubumu terk etmedi. Bende gruptaki diğer üyelere durumu açıkladım ve bundan sonra referansla üye alacağımızı belirttim. Cevap hakkı istiyorum diye konuşmaya dahil oldu.

Benim hobi olarak yaptığım iş için. Ticari kaygıyla bu işi yaptığımı, seviyesiz biri olduğumu söyledi. Bir kere , gruptan attığım halde takıntı yapan bu şahsın maksadını çözemedim. ikinsici söylediği sözler, kişilik haklarımı rencide edici olduğundan, hakaret davası açmamı gerektirir mi?

Bir diğer husus ; aslında başka bir sahte hesapla daha öncede benim gubuma sızmış. Arada fake görünen hesapları sildiğimden, farkında olmadan o şahsın hesabınıda silmişim. Benim o olduğunu öğrendiğimin 2. günü üyelik göndermesi, bu yüzden olmuş.

Beni arkadaşlarımın karşısında rencide etti. Facebooka fake hesap olarak bildirmesinler diye , ismini değiştirip gerçek ismiyle düzeltmiş hesabını.Nasıl bir yol izlemeliyim? Teşekkür ederim.