Merhaba Sayın hukukçu arkadaşlarım,

Son 1 haftadır konum ile alakalı olarak cevaplar aradım ama bir türlü bulamadım. "Maaş hesabına vergi veya borçlardan kaynaklanan blokeler" ile ilgili makalelere ulaştım fakat bir bankanın keyfi olarak veya güvenlik birimlerinin "Güvenlik gerekçesi" ile atmış olduğu blokeyi açtırma ile ilgili bir cevap bulamadım.

Finansbank enpara kullanıcısıyım , hesabıma bir miktar ödemeler aldıktan sonra bu tutardan bir kaç kişiye ödeme yollamam gerekti ve yolladım. Daha sonra bu ödemelerin geri iade olduğunu fark ettim. Banka telefonla ulaşmak istediği sırada farklı bir telefon tanımlı olduğu için hesabım çalındığı şüphesi ile bloke koydular. Fakat hesabımda herhangi bir şikayet unsuru yok iken banka bu blokeyi atabilir mi ? Ben daha sonra ulaştığımda bu işlemler benim tarafımdan yapıldı bilgisini vermeme rağmen savcılık kanalı ile sadece hesabınızdaki blokeyi açtırabilirsiniz bilgisi veriliyor. Banka bu hakka sahipmidir bu blokeyi en kolay nasıl kaldırabilirim. Bilgisi olan arkadaşlar lütfen yardımcı olabilir mi ? Tüketici haklarına mı gitmeliyim , Savcılığa mı ? ( Hesap üzerinde herhangi bir olumsuzluk yoktur , herhangi bir yere vergi borcum veya kredi borcum yoktur. )